Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

potterton combi - Cisnienie za wysokie

04 Sty 2015 17:20 1575 2
  • Poziom 9  
    Witajcie,

Mam problem z cisnieniem w bojlerze Potterton Combi. Ciśnienie w bojlerze pokazuje ponad 3 bary, co nie jest normą. Probowałem już wszystkiego co znalazłem w internecie - od spuszczania wody w kaloryferach (o których za chwile) oraz próbowałem odkręcić zawór na dole bojlera (po lewej stronie jak i po prawej).

Co do spuszczania wody - gdy odkręcam korek na kaloryferze, ciśnienie spada, jednak po paru chwilach znów się podnosi i tak w kółko.

Kompletnie nie wiem, gdzie leży przyczyna. Bojler dobrze grzeje, nie jest zapowietrzony, również kaloryfery są odpowietrzone, a na bojlerze nie mam żadnych błędów. Poniżej macie zdjęcia bojlera z ciśnieniem oraz zawory na dole bojlera - obecnie obydwa są odkręcone na maximum.

potterton combi - Cisnienie za wysokie potterton combi - Cisnienie za wysokie
  • Poziom 27  
    @Gh0stt, czy wcześniej nie miałeś problemu ze spadkiem ciśnienia? Nie byłeś zmuszony często dobijać wody? Bo jeśli tak, to może masz uszkodzone naczynie przeponowe.
    Czy ciśnienie rośnie w momencie grzania?
  • Poziom 9  
    FOSGEN1 napisał:
    @Gh0stt, czy wcześniej nie miałeś problemu ze spadkiem ciśnienia? Nie byłeś zmuszony często dobijać wody? Bo jeśli tak, to może masz uszkodzone naczynie przeponowe.
    Czy ciśnienie rośnie w momencie grzania?

Nie, odkąd zacząłem wynajmować mieszkanie nie miałem żadnych problemów z tym.

Ciśnienie jest wciąż takie samo - niezależnie czy grzeje wodę, czy bojler jest wyłączony.

Dodano po 2 [godziny] 48 [minuty]:

Problem rozwiązany: zamknąłem wszystkie zawory przy bojlerze, następnie na piętrze spuściłem wodęz kaloryfera do odpowiedniego ciśnienia i otworzyłem motylki - te dalej na zdjęciu, zostawiając pokrętła jak są. Efekt? Idealne ciśnienie na bojlerze.

Nie mam pojemnika wyrównawczego!