Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik 12 kanałowy a sterowanie silnikami.

04 Jan 2015 17:27 1656 3
  • Level 13  
    Witam
    Ostatnio wpadły mi w ręce kilka silników 12v z wycieraczek samochodowych i mechanizmu opuszczania szyb. Tak sobie wykombinowałem by zrobić starowania żaluzjami pionowymi przy oknie i mechanizm otwierania okien. Nie jestem doświadczony w sprawach sterowników radiowych stąd moje pytanie czy taki sterownik da się podłączyć by sterować silnikiem (zmiana obrotów prawo/lewo):
    RADIOLINIA STEROWNIK 12 KANAŁOWY
    Odbiornik może działać w 4 trybach przełączanych programowanych przez użytkownika:

-włącz / wyłącz - Nacisnąć przycisk na centralce na ok 2 sek., następnie nacisnąć przycisk nr "2" na pilocie.
    Centralka zasygnalizuję zmianę trybu pracy na załącz / wyłącz. (NACIŚNIĘCIE PRZYCISKU PILOTA ZAŁĄCZY DANY PRZEKAŹNIK, PONOWNE NACIŚNIĘCIE TEGO SAMEGO PRZYCISKU ROZŁĄCZY TEN PRZEKAŹNIK)

-chwilowy - Nacisnąć przycisk na centralce na ok 2 sek., następnie nacisnąć przycisk nr "1" na pilocie.
    Centralka zasygnalizuję zmianę trybu pracy na chwilowy. (NACIŚNIĘCIE PRZYCISKU PILOTA ZAŁĄCZY
    DANY PRZEKAŹNIK, PUSZCZENIE PRZYCISKU ROZŁĄCZY TEN PRZEKAŹNIK)

-przerzutnik / zatrzask -Nacisnąć przycisk na centralce na ok 2 sek., następnie nacisnąć przycisk nr "4 na pilocie. Centralka zasygnalizuję zmianę trybu pracy na przerzutnik / zatrzask. (TYLKO 1 PRZEKAŹNIK Z 12 DOSTĘPNYCH MOŻE DZIAŁAĆ - TZN. NACISKAJĄC "1" ZAŁĄCZY SIĘ PRZEKAŹNIK 1, NACISKAJĄC "2" ZAŁĄCZY SIĘ PRZEKAŹNIK 2 A PRZEKAŹNIK 1 ZOSTANIE ROZŁĄCZONY ITD.)

-tryb mieszany - W tym trybie przekaźniki 1-6 pracują w trybie wł/wył , a przekaźniki 7-12 w trybie chwilowym.

Zalety sterownika:
    -Pilot wielkości 5x 11 x 1,5 cm. Zasilanie pilota typową baterią do pilotów 12V. Maksymalny zasięg do 1000m w otwartym terenie. Pilot posiada 12 przycisków oraz czerwoną kontrolkę led.
    -Odbiornik wielkości 8 x 9cm i grubości 2,5cm. Zasilanie przez 12VDC (minus 12V podłączamy do kostki pin "GND" natomiast plus 12V do pinu "12V". Każdy kanał posiada przekaźnik z wyprowadzonymi 3 pinami ( wspólny, NO oraz NC).
    -Bardzo prosta obsługa: wystarczy odbiornik podłączyć pod 12V, do pilota włożyć baterie 12V i zaprogramować piloty do odbiornika.

Obciążenie na kanał max. 10A.
    Sterownik 12 kanałowy a sterowanie silnikami.

Cena tego sterownika wynosi 99 zł, widziałem dedykowane sterowniki do rolet lecz nie obsługują dużej ilości urządzeń i ich cena jest dość wysoka.
  • Level 32  
    Za tani,chyba jednakowe piloty.Co będzie gdy inny zestaw będzie pracował obok ?
  • Level 13  
    Dzięki za odpowiedz.
    A jak wygląda sprawa tego sterowania silnikiem, czy to potrafi każdy sterownik, czym musi się charakteryzować czy na co patrzyć przy wyborze bym mógł sterować obrotami prawo/lewo?
    Jeśli nie ten to jaki kolega mógłby polecić do sterowania przynajmniej 4 silnikami?
  • Level 32  
    Najtańsza wersja Gorke 4 kanały,najprostsza.