Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączanie Subwofera aktywnego po kablu głośnikowym

marula111 04 Sty 2015 17:51 870 8
  • #1 04 Sty 2015 17:51
    marula111
    Poziom 7  

Witam,

Pociągnąłem kable głośnikowe po domu, w tym jeden na potrzeby Subwoofera. Następnie kupiłem sprzęt ELAC Startlet 5.1. Okazało się, że ten SW powinien być podłączony przez gniazdo RCA (= krótki kabel i stoi obok amplitunera). Ja planowałem postawić go daleko od amplitunera, więc ciągąłem kabel głośnikowy do wybranego miejsca.

Pytanie: Czy kabel głośnikowy można wykorzystać teraz jako "przedłużacz" i dołożyć dwie końcówki, które pozowlą mi uzyskać RCA na obu końcach?

Jeśli, ktoś odpowie Tak, to będę też wdzięczny gdzie można kupić takie końcówki RCA, do których się wpina kabel głośnikowy.

pozdr

0 8
  • Pomocny post
    #2 04 Sty 2015 18:04
    goraj krzysztof
    Poziom 28  

Możesz, ale teraz pojawia się sprawa zakłóceń które sub będzie łapał przez ten długi i nie ekranowany przewód. Prowadzony dodatkowo razem z kablami głośnikowymi którymi płyną znaczne prądy. Jak chcesz spróbować to kup zwykły wtyk RCA do zarobienia. Jedną żyłą puszczasz sygnał, drugą mase.

0
  • Pomocny post
    #3 04 Sty 2015 18:21
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Sygnał o niskim poziomie musi być przysyłany kablem ekranowanym. Inaczej będziesz miał całą masę zakłóceń! Odpowiedź brzmi nie.

marula111 napisał:
    Okazało się, że ten SW powinien być podłączony przez gniazdo RCA
    Czemu? On ma chyba wejścia wysokopoziomowe. Potrzebowałbyś zatem jeszcze jednego kabla dla drugiego kanału.

0
  • #4 04 Sty 2015 19:12
    marula111
    Poziom 7  

Widać, że szkoda czasu na próby. Podjechałem do sklepu i kupiłem kabel RCA. Trudno SW będzie stał na samym froncie. Nie było kabli pojedynczych RCA.

Czy ma to teraz znaczenie, której żyły użyję do podłączenia SW? Z końcówką białą? czy czerwoną?

0
  • #5 04 Sty 2015 19:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

marula111 napisał:
    Podjechałem do sklepu i kupiłem kabel RCA

Jaki dokładnie to kabel, jak wygląda?.
    Jak w jakimś markecie kupiony, to chłam a nie kabel.

0
  • #6 04 Sty 2015 19:15
    intenso
    Poziom 38  

Nie ma znaczenia, pokaż tylny panel suba, tak jak napisał kolega wyzej można go podłączyć przez wejście wysokopoziomowe.

0
  • #7 04 Sty 2015 19:22
    marula111
    Poziom 7  

Myślę, że niestety kupiłem "chłam", ale pewnie tego nie usłyszę. Chcę to wszystko spiąć, a potem będę ewentualnie wymieniał. Dołączam zdjęcie tyłu Suba.

Podłączanie Subwofera aktywnego po kablu głośnikowym

0
  • #8 04 Sty 2015 19:31
    intenso
    Poziom 38  

Nie to nie chłam, podłącz kabel pod jedno z wejść R lub L w górnym rzędzie zacisków o oznaczeniu In.
    Zaś drugi koniec kabla podepnij pod jedno z wyjść gdzie podłączasz kolumnę frontową w amplitunerze.

0
  • #9 04 Sty 2015 20:50
    goraj krzysztof
    Poziom 28  

Podłącz kablem RCA jak już go masz. Do line level i stosownego wyjścia w amplitunerze. Tak będziesz mógł "sterować" subem z poziomu amplitunera (głośność itp.) jeśli ma on takie opcje.

0