Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykonanie skosów w kolumnach głośnikowych.

koni1997 04 Sty 2015 18:51 630 5
  • #1 04 Sty 2015 18:51
    koni1997
    Poziom 17  

Witam serdecznie.
    Zrodził mi się pomysł na kolejne kolumny głośnikowe.
    Pomysł już mam, lecz niestety stanąłem nad problemem natury takowej-nie wiem jak wykonać w domowych warunkach skosy na rogach kolumny.
    Często bardzo są one na kolumnach Sonus'a , gdzie front jest pokryty skajem.
    Też bym chciał takie coś wykonać, lecz niestety nie wiem jak się zabrać do tego.
    Posiadam tylko piłę stołową, frezarkę górnowrzecionową, strug elektryczny, szlifierkę taśmową.

Wykonanie skosów w kolumnach głośnikowych.

0 5
  • #2 04 Sty 2015 23:28
    Eminence
    Poziom 17  

Moze zrob przednia scianke w dwoch czesciach czyli jedna prosta a druga zewnetrzna i skosy wypelnij jakims drzewo-podobnym wypelniaczem uzywajac kilku wartst i czekajac do pelnego wyschniecia pomiedzy nimi ?

0
  • #3 05 Sty 2015 21:51
    koni1997
    Poziom 17  

To też jest rozwiązanie, wykonać dwie ścianki, przykręcić je ze sobą i powstałe luki tak jak kolega wspomniał wypełnić czymś...
    tylko właśnie jakim to wypełniaczem ?
    Powierzchnie będą dość duże, więc dany "wypełniacz" musi być dość trwały i twardy.
    Może jeszcze jakieś propozycje ?

0
  • #4 05 Sty 2015 22:02
    Eminence
    Poziom 17  

Moze mozna by powycinac jeszcze klocki z drewna wystarczajaco duze zeby robily roznice powierzchni do wypelnienia i na pierwsza warstwe dac popularny mix kleju i wior od drewna ktory jest bardzo wytrzymaly i potem tylko wyrownac szpachla i papierem.

Tak tylko sugeruje, idealne rozwiazanie to pila ktora tnie pod katem, ale takowa jest droga i ciezko dostepna, chociazby dla mnie :(

0
  • #5 05 Sty 2015 23:06
    koni1997
    Poziom 17  

Może i to jest myśl, wszystko do przemyślenia.

Piła do cięcia pod kątem, zawsze do stołowej można wykonać przystawkę, więc to nie kłopot, ale na takim czymś uzyska tylko kąt, a chcemy wyciąć klin, więc w dwóch płaszczyznach by trzeba było ciąć, a to już by było trudniejsze do zrobienia.

0
  • #6 06 Sty 2015 10:09
    wkj
    Poziom 34  

Piła ukośna to niezbyt dobre rozwiązanie, górne skosy jakoś w męczarniach zrobisz ale dolne to już abstrakcja. Nie trzeba robić podwójnej ścianki frontowej choć dobrze by to wyglądało, jak dasz pojedyńczą płytę frontową to na styku z bocznymi, górnymi oraz dolnymi można dać listwy wzmacniające od wewnątrz. Wzmocni to łączenia i będzie pod skosy materiał.
    Ja jak bym robił takie fikuśne frontowe kształty to tylko cnc. Problem tylko w znalezieniu pola do obróbki tak wielkiego gabarytu, bo obrabiał bym po posklejaniu bud.
    Seryjnie wychodzą takie deko podobne klocki i jakoś je robią a nazywają się avalony.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo