Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania.

04 Sty 2015 19:21 1500 19
  • Poziom 16  
    Witam.
    Przejdę od razu do rzeczy.
    Otóż. Mój komputer działał dobrze i nie miałem z nim problemów, ale ostatnio postanowił przysporzyć mi kilka atrakcji i zaczyna wydziwiać.
    Od jakich¶ 2-3 dni mój komputer zaczyna się zacinać, ale nie tak sam, z niczego. Kiedy nic większego nie robię, przegl±dam neta, itd, to jest ok. Ale jak wł±czę grę, pogram w ni± z 1h to on zaczyna ¶wirować. DĽwięk który słyszę jest zacinany, gra ogólnie też się zacina. Fpsy skacz± niewiele, ale te zacinki s± bardziej widoczne niż fpsy na to wskazuj±. Nie jestem w stanie tego dosłownie wytłumaczyć. Gra się po prostu zacina i dĽwięk się zacina i zniekształca. Po wył±czeniu gry nawet gdy najeżdżam na ikony na rocketdocku to wszystko chodzi tak jak mucha w smole, zreszt± jak i filmiki na youtube i w ogóle cały komputer. My¶lałem, że to jakie¶ przegrzania, czy co¶, dlatego wyczy¶ciłem dokładnie kompa z kurzu i odpaliłem ponownie, by sprawdzić, czy to co¶ dało, ale niestety tak nie jest. Jedyne co pomaga na te zaciny, to reset kompa. Zresetuje komputer i wszystko działa jak należy. Skanowałem kompa w poszukiwaniu wirusów, czy¶ciłem cleanerami, defragmentowałem dysk, czy¶ciłem go od ¶rodka, ale to nic nie daje. Nie instalowałem nic od tego czasu. Sprawdzałem temperatury Speedfanem, ale nie widziałem żeby co¶ się przegrzewało. Większo¶ć temperatur jest poniżej normy, a tylko grafika stoi na zielonej fajce i czasem HDD. Sprawdzałem też dysk, czy może s± jakie¶ bad sectory, czy whatever, ale stan dysku - dobry. Nie wiem już co robić, dlatego proszę o pomoc. Poniżej specyfikacja:
    - CPU: Intel Core 2 Duo 2x 2,4
    - RAM: 4GB
    - Motherboard: ASUS P5QL/EPU
    - Grafika: ATI Radeon HD 6750 1GB GDDR5
    - Zasilacz Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W
    Chyba tyle. Jakby jeszcze co¶ trzeba było, to piszcie.
  • Poziom 23  
    Czy masz możliwo¶ć zainstalowania czystego Windowsa? Na przykład wydzielenie przestrzeni dyskowej (nowa partycja) i zainstalowanie na niej?
    Masz jakiekolwiek podzespoły na podmianę?
  • Poziom 16  
    No i znalazłem pewn± zależno¶ć. Nie wiem jak to jest możliwe, ale to jest przez komunikator głosowy Team Speak3. Po prostu gram sobie normalnie bez niego i wszystko jest ok. Gdy chcę na niego wej¶ć, to gadam z kumplami, jest spoko przez jaki¶ czas, ale z czasem zaczynaj± mi spadać fpsy i robić się te dziwne ¶cinki. To jest na 100% wina komunikatora i nie wiem jak rozwi±zać ten problem. Robiłem reinstal i czy¶ciłem rejestry, itd, lecz to nie pomogło. Przez to nie mogę teraz normalnie rozmawiać ze znajomymi i grać. Pierwszy raz co¶ takiego widzę. Proszę o pomoc.
  • Poziom 19  
    Może banalne pytanie, ale czy zapora nie blokuje Ci TeamSpeaka?
    Sterowniki aktualne?
  • Poziom 16  
    Zapora na pewno nie. Sterowniki do karty graficznej na 100% aktualny, do dĽwięku nie wiem, nie było chyba żadnych aktualizacji.
  • Użytkownik usun±ł konto  
  • Poziom 16  
    Próbowałem, ale nic to nie daje.

Edit:

Reinstalowałem program na różnych partycjach, ale to też nic nie daje. Już nie wiem czego to wina.

Moderowany przez swiercm:

Posty scaliłem. Proszę, by¶ w przypadku aktualizacji informacji używał opcji "Zmień".

• Poziom 19  
    Je¶li masz możliwo¶ć to podmień na chwilę kartę sieciow± i grafikę. Jest cień szansy, że może sprzętowo co¶ się krzaczy.
  • Poziom 7  
    A spróbuj zdj±ć pokrywę komputera i niech się wietrzy, zobacz jakie masz temperatury na podzespołach gdy zaczyna się zacinać.
  • Poziom 10  
    Kolega ma rację.
    SprawdĽ temperaturę i wymień pastę przy procesor. Mi to pomogło w moim. TS to dodatkowe operacje, które obci±żaj± procesor. że z dodatkiem do gry to wystarczy. S± programy monitoruj±ce temperatury, ale darmowe to każde pokazuje czasem inne.
  • Poziom 23  
    Je¶li jeste¶ pewien na 100 że to teamSpeaker to szukaj problemów z ramem usługami itp, podczas ¶cinki alt+ctrl+del, jakie¶ zasoby na maksa?
    Mało detali dałe¶, jaka gra itp. Poleciłbym tak na wstępie wykluczyć hardware:
    Najpierw OCCT z godzinkę. Żeby temp wykluczyć.
    Potem test hdd ale programem MHHD (też nie podałe¶ czym testowałe¶ i dokładne wyniki) i najlepiej podaj screen z wyniku mhdd (albo zrób fotkę jak nie będziesz potrafił zrzutu)
  • Poziom 16  
    No to tak:
    Nie mam możliwo¶ci podpięcia innej grafiki, ale sieciówki zmieniałem - nie pomogło.
    Z temperaturami tak jak mówiłem - kompa czy¶ciłem, bo my¶lałem, że to wła¶nie przez przegrzewanie się. Temperatury sprawdzałem i s± w porz±dku. Sprawdzałem SpeedFanem.
    Kondycję dysku sprawdzałem CrystalDiskInfo, ale stan jest dobry i wszystko na niebiesko.
    Gry nie maj± znaczenia, bo wszystkie się ¶cinaj±. Zreszt±, ostatnio próbowałem siedzieć tylko na TS'ie i nie graj±c w nic, a ¶cinki zaczęły się robić po jakim¶ czasie tak samo jakbym grał. To nie jest tak, że bach i nagle się ¶cina strasznie, tylko stopniowo coraz gorzej, aż dochodzi do momentu, gdzie dĽwięk krzaczy i wszystkie jest potwornie niepłynne. Podczas komunikowania się z innymi czatem głosowym w grze, jest wszystko ok i nie ma żadnych problemów.
    Jutro powinienem dodać testy z OCCT i HDD.

Dodano po 2 [godziny] 44 [minuty]:

Screeny z OCCT:
    Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania. Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania. Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania. Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania. Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania. Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania. Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania. Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania. Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania. Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania.

Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania.
    Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania. Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania. Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania.
    Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania. Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania. Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania. Komputer zacina się po jakim¶ czasie grania.
  • Poziom 23  
    Jeżeli ten program ma choć cień racji na odczytach napięć to przejmowałbym się raczej zasilaniem 5V. SprawdĽ kondensatory w zasilaczu i pomierz napięcia miernikiem.
  • Moderator na urlopie...
    timon22332233 napisał:
    Jeżeli ten program ma choć cień racji na odczytach napięć to przejmowałbym się raczej zasilaniem 5V

Czy aby tylko +5V? A co z +12V?

Dokonaj pomiarów wszystkich najważniejszych napięć zasilacza.
    Kysu1557 napisał:
    Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W

Powiniene¶ wyeliminować prawdopodobnie błędne wskazania napięć z OCCT, które wykraczaj± poza normę ATX.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html
  • Poziom 23  
    @swiercm Ten wykres rzucił mi się w oczy ze względu na krzywiznę, a jestem na Androidzie, więc wiesz... Oczywi¶cie jak masz jak sprawdĽ wszystkie. Na elektrodzie jest instrukcja jak i na których pinach to zrobić.
  • Poziom 16  
    Nie mam niestety możliwo¶ci sprawdzić napięć. A co jest z tym nie tak? Nie wiem czy to ma co¶ wspólnego, ale podczas mierzenia na pocz±tku ogl±dałem streama, potem poszedłem wzi±ć prysznic i w tym czasie otworzyłem sobie okno w pokoju na o¶cież żeby się przewietrzyło, a potem jak wróciłem, to znów odpaliłem sobie streama.

Edit:

No cóż. Zrobiłem format i nic to nie dało. Bł±d musi leżeć po stronie sprzętowej, tylko nie wiem czego.

Moderowany przez swiercm:

Posty scaliłem. Proszę, by¶ w przypadku aktualizacji informacji używał opcji "Zmień".

• Poziom 12  
    Miałem podobny problem karta ¶cinała sie po 20 minutach podczas grania nic innego nie pomagało jak reset kompa, problem rozwi±załem odistalowujac najnowsze sterowniki a wgrywajac stare z płytki doł±czonej przez producenta
  • Poziom 16  
    Ale chodzi o kartę graficzn±, czy dĽwiękow±?
  • Użytkownik usun±ł konto  
  • Poziom 16  
    Problem w tym, że ja nie mam tej płytki. W sumie, to nie to nie przypominam sobie żeby od update'a sterowników do karty wtedy się co¶ zmieniło. Nie jestem pewny, bo jako¶ nie zwróciłem uwagi i nie pamiętam. A czy u Ciebie też gra ¶cinała się tylko podczas używania komunikatora? U mnie wszystko działa normalnie, do momentu, w którym chcę po prostu pogadać ze znajomymi i wł±czam komunikator. Wtedy po x czasie zaczynaj± się te ¶cinki skrzecz±cy dĽwięk głosów, muzki i całego dĽwięku.
    Wczoraj zauważyłem, że podczas tych ¶cinek dziwnie skacze użycie procesora, a specjalnie wył±czałem wszystko, ł±cznie z komunikatorem i nadal były te ¶cinki i skoki zużycia procesora. Sprawdzałem też co najwięcej zużywa i zużycie komunikatora przed ¶cinkami i po, i jest cały czas takie same.