Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta Super Kompakt 12/24i - Kocioł po włączeniu się działa, ale coś buczy.

04 Jan 2015 19:37 1476 5
 • Level 9  
  Ostatnio byłem u ojca i zauważyłem, że jak odkręci ciepłą wodę albo włączy się centralne ogrzewanie piec odpala i grzeje, ale w piecu coś buczy, jakby pompa się zacierała albo coś innego. Ojciec mówi ze tak się dzieje od lata i jest dobrze wszystko działa. Jednak ja mam pewne obawy, boję się żeby jak przyjdą mrozy piec częściej będzie się włączał to może stanąć i będzie dopiero problem. Może ktoś się zetknął z takim problemem i mógłby mi coś podpowiedzieć. Dodam, że ojciec nie chce wołać serwisanta bo już raz w innej sprawie wołał zapłacił 6 stówek i dalej było to samo, aż sam przeciścił (przedmuchał) piec i do tej pory jest OK.
 • Heating systems specialist
  han61 wrote:
  że ojciec nie chce wołać serwisanta

  A teraz tych samych serwisantów chcesz pytać o pomoc??

  Z twojego opisu wynika że "coś buczy" w twoim przypadku nie może być łatwo zdiagnozowane przez internet. Bo kto zgadnie czy to motor zaworu, pompa czy zawór gazowy.
 • Level 9  
  Ja bym wezwał serwisanta, ale przetłumacz to dziadkowi 83 lata, który uważa że potrafi wszystko zrobić, a skoro tyle już tak "buczy" to znaczy że może tak chodzić a jak nawali to on zobaczy może naprawi bo ma drugi taki piec w piwnicy - i taka gadka z dziadkiem.
 • Level 37  
  Witam, jak kolega -west pisał, buczenie może być wywołane pompą obiegową, zapieczonym mechanizmem zaworu 3 drożnego, zakamienieniem kotła, kiedy był ostatni przegląd tej Beretty?
 • Level 9  
  Z tego co mi wiadomo to ostatni przegląd pieca był robiony przed sezonem grzewczym w 2013 r
 • Level 37  
  Więc zaproś kolego serwisanta bo to już pora.