Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWO/D 4520/P - Wymiana łożysk, klejenie zbiornika

04 Sty 2015 20:14 15543 9
  • Poziom 21  
    Cześć,
    Planuję wymienić łożyska w pralce Whirlpool AWO/D 4520/P service:859245449001.
    Niestety zbiornik jest nierozbieralny, ale pobawię się w cięcie, skręcanie i sklejanie.
    Jakiego kleju najlepiej użyć?

Posiada ktoś instrukcję serwisową tego modelu? Fajnie by było kupić części przed rozebraniem, bo puki co pralka działa.
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    Areek2 napisał:
    Cześć,
    Planuję wymienić łożyska w pralce Whirlpool AWO/D 4520/P service:859245449001.
    Niestety zbiornik jest nierozbieralny, ale pobawię się w cięcie, skręcanie i sklejanie.
    Jakiego kleju najlepiej użyć?

Posiada ktoś instrukcję serwisową tego modelu? Fajnie by było kupić części przed rozebraniem, bo puki co pralka działa.

Cięcie, gięcie i przegięcie.
    O instrukcji serwisowej (a dotyczącej wymiany łożysk) zapomnij.
    Weź głębszy wdech i działaj... :)
    Klej?
    Najlepiej ten silikon wysokotemperaturowy.
    Mnie działa i zero reklamacji.
    Śrubki?
    Te chińskie (z łbem 5,6) też się nadają... :)
  • Poziom 21  
    Dzięki na zainteresowanie. ;)

Przyszedł mi na myśl sylikon, jednak obawiałem się o wytrzymałość. Jeżeli jednak u Ciebie działa... Zaoszczędzę, bo znajdzie się w warsztacie. ;)

Co do instrukcji to raczej chodziło mi o znalezienie 100% pewnych wymiarów łożysk i uszczelniacza, jednak obejdzie się i bez tego. Najwyżej rozebrana pralka poczeka na paczkę z częściami.
  • Poziom 11  
    Witam, ja ostatnio robiłem pralkę BEKO WMD 25105 T, po pierwsze zaznacz sobie otwory na wkręty, mnie wyszło 24 szt. powierć pod nie. Następnie rozetnij zbiornik szlifierką kątową (tarcza 1mm), delikatnie aby nie uszkodzić bębna, użyłem także brzeszczota w miejscu zbiorniczka pod wężyk presostatu. Do sklejenia użyłem kleju MAMUT dostępny w Castoramie 29, 99 zł, poskręcałem wkrętami. Pięknie trzyma ;)) 5 prań próbnych i zero przecieków. Powodzenia.
  • Admin grupy AGD
    Myrtana napisał:
    użyłem kleju MAMUT dostępny w Castoramie 29, 99 zł,

Kupiłem i ani razu nie użyłem. Twardy, jak cholera, źle się rozprowadza i nie wiadomo, jak długo potrzyma.
    Dla mnie lepszy jest silikon.

Myrtana napisał:
    rozetnij zbiornik szlifierką kątową (tarcza 1mm),

Po kątówce plastik się topi.
    Lepsza dobra piłka do drewna z dużą powierzchnią tnącą, za to z drobnymi ząbkami.
    Do kupienia w Castoramie :)

• Specjalista AGD
    Ja również rozcinałem takie zbiorniki kątówką-wystarczy ustawić ją na autotransformatorze na ok 100-110v i robota robi się o wiele przyjemniej i bezpieczniej :)
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Jak dla mnie to najdokładniej rozcina się piłką ręczną z drobnymi ząbkami, a potem uszczelnia silikonem i skręca śrubkami dookoła co 10 cm.
  • Admin grupy AGD
    karol5608 napisał:
    Jak dla mnie to najdokładniej rozcina się piłką ręczną z drobnymi ząbkami, a potem uszczelnia silikonem i skręca śrubkami dookoła co 10 cm.

O! I mądrego przyjemnie posłuchać... :)
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Skryna zawsze dobrze wysłuchać, szacunek !, aczkolwiek w którym tam poście napisałeś że BEKO rozcinać, porażka ! i daliśmy radę. a klej MAMUT klei podobno wszystko,i jest elastyczny po wyschnięciu. A silikon tego tworzywa sztucznego się nie trzyma, t.z. można tego użyć jako uszczelkę (ale nakładasz warstwę i czekasz aż ,,zaśnie" a w tym wypadku nakładasz, skręcasz wkrętami i trzyma.Ktoś kiedyś proponował klej do klejenia szyb samochodowych. Whirlpool AWO/D 4520/P - Wymiana łożysk, klejenie zbiornika Whirlpool AWO/D 4520/P - Wymiana łożysk, klejenie zbiornika Whirlpool AWO/D 4520/P - Wymiana łożysk, klejenie zbiornika Whirlpool AWO/D 4520/P - Wymiana łożysk, klejenie zbiornika Whirlpool AWO/D 4520/P - Wymiana łożysk, klejenie zbiornika Whirlpool AWO/D 4520/P - Wymiana łożysk, klejenie zbiornika Whirlpool AWO/D 4520/P - Wymiana łożysk, klejenie zbiornika Whirlpool AWO/D 4520/P - Wymiana łożysk, klejenie zbiornika Whirlpool AWO/D 4520/P - Wymiana łożysk, klejenie zbiornika Whirlpool AWO/D 4520/P - Wymiana łożysk, klejenie zbiornika
    Poniżej foty.
  • Poziom 21  
    Witam ponownie. Trochę to trwało, jednak dopiero wczoraj/dzisiaj znalazłem czas. Pralka naprawiona. Czytałem o sylikonach, mamutach... a w sklepie był Soudal FIX. Kupiłem, skleiłem, wygląda ok, jednak schnie grubo ponad 24 godziny (tyle podaje producent). Mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku. :)