Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MASTERCOOK MF-815 ATCX - Nie gaśnie oświetlenie piekarnika

Pawel70 04 Sty 2015 20:56 1146 2
  • #1 04 Sty 2015 20:56
    Pawel70
    Poziom 10  

Witam,

Mam z tym piekarnikiem niemal od początku małe problemy.Czasami podczas długiego pieczenia piekarnik potrafił się wyłączyć wywalając przy okazji bezpiecznik różnicowy.Po włączeniu pojawiał się błąd F10.Ponieważ występowało to sporadycznie nie przywiązywałem większej wagi.
    Jednak ostatnim razem oprócz różnicówki wyleciał również zwykły bezpiecznik S.Odczekałem chwilę,włączyłem ponownie zasilanie.Pojawił się standardowo F10 oznaczający jak wyczytałem zanik napięcia podczas pracy i niby wszystko działa prawidłowo poza tym że nie gaśnie oświetlenia piekarnika gdy kuchnia jest wyłączona.Nie słychać charakterystycznego wcześniej "cyknięcia" przekaźnika po wyłączeniu kuchni.

Ktoś spotkał się z podobnym problemem ?Tymczasem wykręciłem żarówki żeby niepotrzebnie nie pobierały prądu jednak ciekawi mnie co tam mogło się uszkodzić.
    Przekaźnik się któryś podkleił czy co ?Całkowite wyłączenie z prądu na kilka dni niczego nie zmieniło.

2 2
  • #2 01 Kwi 2015 21:38
    techno_star
    Poziom 9  

Mam podobny problem z tym piekarnikiem. Prawie od samego początku piekarnik się wyłączał w czasie pieczenia wybijając przy tym różnicówke. Po włączeniu na wyświetlaczu pojawiał się komunikat f10 lecz po odczekaniu paru sekund piekarnik dawał się włączyć i działał czasem nawet ey bardzo długo. Od pewnego czasu oprócz wyłączania zaczął "wariować" wyświetlacz tj tak jakby się sam przełączał. Różnica też jest taka że wyłączając się nie wywala bezpieczników i uruchamia się sam i to po dłuższym czasie. Proszę o pomoc w diagnozie.

2
  • #3 16 Kwi 2015 00:32
    Pawel70
    Poziom 10  

Wygląda na jakąś wadę konstrukcyjną
    U mnie różnicówkę potrafił wybić przy np. pieczeniu mięsa czy ryb a nigdy nie wyłączył się podczas pieczenia ciast.
    Niestety brak odpowiedzi oraz bankructwo producenta nie napawa mnie optymizmem.

1