Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda CIVIC 1.5 96r. - Nie można przeprowadzić samodiagnostyki.

radoart 04 Jan 2015 23:14 1419 4
    radoart
    Level 12  
    Mam problemy z silnikiem w hondzie, chciałem wymigać kody błędów ale okazuje się, że to kolejny problem. Po zwarciu zworki zapala się check engine i równoczesnie zaczyna migać lampka SRS, po odłączeniu zworki przestaje migać i gaśnie check engine. Próbowałem już na różne sposoby najpierw zworka potem zapłon i odwrotnie, próbowałem też zresetować błędy za pomocą hamulca ale komputer w ogóle nie reaguje na nic, jedyne co to miga cały czas SRS po zwarciu zworki. Dodam, że samochód nie posiada ABS co za tym idzie kontrolki ABS i, że ma sporo błędów w kompie, mechanik podpinał komputer "Lancher" i wypluło bardzo długa listę, której nie chciał mi udostepnić.
    To z kolei nasuwa kolejne pytanie, skoro jest tak dużo błędów a silnik szwankuje to dlaczego ani razu nie zaświecił mi się check engine?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Ireneo
    Level 41  
    Jak to nie chciał?Płaciłeś za usługę?
    radoart
    Level 12  
    Wybacz ale wydaje mi się, że moje perypetie z mechanikiem to osobny temat i w tym momencie nie jest to najważniejsze.
    Sytuacja wygląda tak, że po zwarciu złącza samodiagnostyki miga cały czas kontrolka SRS, i nie wymiguje żadnych kodów, dlaczego tak się dzieje?
    ociz
    Moderator of Cars
    Pewnie jakiś handlarz oszust celowo tak podłączył kontrolkę SRS.
    radoart wrote:
    nie wymiguje żadnych kodów

Może po prostu nie umiesz ich czytać?
    radoart
    Level 12  
    Znam telegrafię Morsa, więc zapewne umiem dostrzec przerwy w seriach mignięć skoro dostrzegają je nawet ci co Morsa nie znają:)
    A jak to jest możliwe, że check engine (test kontrolki przy zapłonie ok) nie wskazuje żadnych błędów mimo iż podpięty komputer je widzi?

Jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy komputer jest sprawny?

Jeszcze jedno pytanie, gościu co mi podpinał kompa "Lancher" powiedział, że on jest do niemieckich aut i do japończyków niezbyt się nadaje i błedy które wyskakują są małowiarygodne. Polecił jakiś inny ale nazwę zawieruszyłem, czy moglibyście to potwierdzić i ew. polecić jakiś "co się nadaje"?