Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

"współczesny" amplituner pod mildton 80 + gramofon - doradźcie

Grochu_wawa 04 Jan 2015 23:53 1119 14
    Grochu_wawa
    Level 8  
    Witam,
    Szanowni Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu.
    Przeczytałem wiele tamtów ale są straszne rozbieżności w opiniach.
    Opis problemu ;-) :
    Właśnie kończę drobną regenerację kolumn Mildton dokładnie ZgB-80-693 (moc 80W 8Ω), zakupiłem je razem z wierzą diory (wzmak 442).
    W związku z gabarytami wierzy diory i brakiem możliwości sterowania pilotem (wiem lenistwo...) postanowiłem zakupić amplituner pod którym ładnie zagrają mildtony oraz w przyszłości będę mógł stworzyć "kino domowe" - taki zakup na lata
    Warunkiem koniecznym jest też wejście phono pod gramofon.
    Pod uwagę biorę używane sprzęty i na celowniku znalazły się
    1 miejsce Yamaha RX-V800RDS
    2 miejsce Yamaha RX-V659
    3 miejsce Technics SA-DX 1050
    budżet 500-600zł
    Raczej nie jestem jakimś mega audiofilem, sprzęt ma być praktyczny (różorodność opcji podłączenia innych sprzętów)

Dla dociekliwych cały zestaw Diory został dokładnie wyczyszczony, uruchomiony i trafia ładnie zapakowany do kartoniku i na strych ;-)

Z góry dziękuję za pomoc ;-)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    sarna1
    Level 12  
    Cześć, raczej zrezygnowałbym z tych mildtonów. To dosyć słabe kolumny.
    Moim zdaniem lepiej je sprzedać, za te 500 czy 600 pln dostaniesz o wiele lepsze kolumny na znanym portalu.
    Grochu_wawa
    Level 8  
    Pablo1964 czytałem ;-)
    dodatkowe info:
    -pokój ok 25m2, ogólnie dom
    -sprzęt do TV 45%, filmy z lapka 5%, radio 30%, mp3 10%, gramofon 10%
    -muzyka głównie dance, hause, disco, na gramofonie stara polska muza (Krawczyk, Niemen, Manam itp...)

Amplituner wydaje mi się być ok rozwiązaniem bo mam wszystko w jednym, dużo opcji podłączeniowych i możliwość w przyszłości (zdecydowanie dalszej) podłączenia zestawu 5.1

Kolumny zostawiam bo mi się podoba jak grają, są w bdb stanie i przedewszystki nasze Polskie ;-)
    Myślę też o ZG40C z membraną bierną (ciężko już coś kupić w normalnych pieniążkach), lub altusach w ładnym stanie.

Używane sprzęty są otyle ok że nietracą już tak drastycznie na watości jak nowe, można je nabyć za przyzwoite pieniążki, ampli. wskazane przezmnie mają dolby digital, dts więc tragedi chyba nie ma?

Pozdrawiam

P.s
    czemu praktycznie w każdym technics są wentylatory, a np. w yamaha brak?
    yamaha ma taką konstukcję że tak idealnie odprowadza ciepło?
    sarna1
    Level 12  
    Hej.

Chodzi zapewne o odprowadzanie ciepła, swoją drogą Technics nigdy nie miał dobrze grajacych budżetowych wzmacniaczy, Yamaha, Pioneer czy Onkyo o wiele lepiej grały. Jeżeli. Chcesz coś co ładnie zagra w stereo to polecam Harmann Kardon. Ale jeżeli myślisz nad Altusami jako dodatkowymi kolumnami to w sumie w sio ryba co kupisz bo te grają jeszcze gorzej od mildtonów.

Co do polskości, jeździsz Syreną czy Polonezem ? Bo tak lepiej, patriotycznie.

Dla przykladu takie używane Magnaty czy Canton zmiotą te Tonsile a używane kosztują nieduże pieniądze w porównaniu do tego co oferują.

Ostateczna decyzja należy oczywiście do Ciebie, ale mi szkoda by było inwestować w sprzęt przy takich kolumnach.

Dodano po 28 [minuty]:

Cześć, raczej zrezygnowałbym z tych mildtonów. To dosyć słabe kolumny.
    Moim zdaniem lepiej je sprzedać, za te 500 czy 600 pln dostaniesz o wiele lepsze kolumny na znanym portalu.
    Grochu_wawa
    Level 8  
    z tymi starociami motoryzacyjnymi - zdziwił byś się ;-P, mam w garażu parę motocykli ;-)

co do sprzętu, w sumie nie wiem po co napisałem o tych altusach bo faktycznie są to "krzykacze", pozostane przy ewentualnym zakupie zg40C - ale to dalsza przyszłość lub okazja cenowa....

Mildtony jak i wieżę diory w sumie otrzymałem w gratisie do gramofonu Adam.
    Mi podoba się jak one grają, wymieniłem już zawieszenia wiec je zostawiam, a tak jak wspomniałem nie jestem mega wymagający.
    Natomiast sprzęt który potencjalnie nabędę do zasilania mildtonów chciał bym aby był na lata - jak za parę lat "dojrzeje" do lepszych głośników to żebym nie musiał znowu myśleć czym je zasilić.

co myśłićie o przykładowych sprzętach które podałem w pierwszym poście?
    Pablo1964
    Moderator
    Jeżeli faktycznie czytałeś mój artykuł, zdajesz sobie sprawę, że wielokanałowe amplitunery starzeją się w zawrotnym tempie. Kupowanie starszego modelu dziś, żeby za parę lat podpiąć kolumny w systemie 5.0, jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Pomyśl o dobrym amplitunerze stereo, np HK3380 czy HK3480. Przynajmniej będziesz miał radość ze słuchanego dźwięku. A dobry amplituner wielokanałowy kupisz razem z pozostałymi kolumnami, tylko wtedy będzie to miało sens.
    Grochu_wawa
    Level 8  
    zdaję sobie sprawę wychodząc jednocześnie z założenia że nie dajmy się zwariować z tą "nowoczesnością".
    przykładowo RX-V800RDS jest już tak przestarzały że nadaje się tylko do lamusa?
    HK3480 wydaje się być ciekawą propozycją
    Pablo1964
    Moderator
    Grochu_wawa wrote:
    RX-V800RDS jest już tak przestarzały że nadaje się tylko do lamusa?
    Dziś w sprzęcie wielokanałowym obowiązującym standardem połączeń jest HDMI. Czyli... chyba jednak już tak.
    Grochu_wawa wrote:
    HK3480 wydaje się być ciekawą propozycją

Z pewnością tak - jakością brzmienia bije na głowę wszystkie propozycje z Twojego pierwszego postu.
    Grochu_wawa
    Level 8  
    Ok, może będę uciążliwy ale proszę jednak o ocenę od strony tech., możliwości RX-V800RDS - pomijając brak hdmi ;-)
    Grochu_wawa
    Level 8  
    hmm pojawiły się nowe okoliczności ;-)
    przypomniałem sobie że mam jeszcze schowane głościki zg15c
    Może warto to wszystko razem spiąć tzn front mildtony i tył zg15c?

Szukałem HK3480, jest wsumie jedno ogłoszenie ale za 700zł ;-(, tyle że rzekomo w stanie bdb.

Dodatkowe pytanie trochę poza tematem głównym, do zg15c (GDN 16/15/1) muszę dokupić zawieszenia górne, do mildotnów membranę z cewką GDWK 9/80/6 - gdzie najlepiej?
    u producenta http://www.skleptonsil.pl - brak takich zawieszeń, membran
    Pablo1964
    Moderator
    Grochu_wawa wrote:
    przypomniałem sobie że mam jeszcze schowane głościki zg15c
    Może warto to wszystko razem spiąć tzn front mildtony i tył zg15c?

Jeżeli kupisz amplituner KD, od biedy możesz tak zrobić. Trzeba tylko dokupić kolumnę centralną.
    Grochu_wawa wrote:
    Szukałem HK3480, jest wsumie jedno ogłoszenie ale za 700zł ;-(, tyle że rzekomo w stanie bdb.
    Jeżei to prawda, moim zdaniem jest to okazja. Ale upada powyższa koncepcja z kolumnami.
    Grochu_wawa
    Level 8  
    Tak sobie pomyślałem bo skoro już je mam to można je wykorzystać...
    Jeśli zdecydował bym się na rozwiązanie KD to jakieś propozycje co do amplitunera i głośnika centralnego?

I prośba o podpowiedź gdzie najlepiej zgłosić się pi części do głośników? Miło jak by były oryginalne ;-)
    Pablo1964
    Moderator
    Grochu_wawa wrote:
    Jeśli zdecydował bym się na rozwiązanie KD to jakieś propozycje co do amplitunera i głośnika centralnego?
    Dla spójności brzmienia w kinie wszystkie głośniki powinny pochodzić z jednej serii. Dlatego trzeba to traktować jako rozwiązanie doraźne. Może tymczasowo ZG30C? Ma podobne brzmienie. Albo to samo co na frontach....
    Grochu_wawa wrote:
    I prośba o podpowiedź gdzie najlepiej zgłosić się pi części do głośników?
    Akurat ten temat był wielokrotnie omawiany. Poszukaj w dziale "Głośniki...".