Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sprinter W906 313CDI 2010r. - Podłączenie przednich halogenów

05 Sty 2015 00:45 2295 3
  • Poziom 11  
    Witam! Podłączyłem na szybko w Sprinterze W906 przednie halogeny na zewnętrznym przekaźniku i osobnym wyłączniku. Kolega wymieniał przedni zderzak i trafił mu się zderzak z halogenami. Docelowo chce oryginalny przełącznik świateł. Dorobiona została wiązka w komorze silnika, z komory silnika mam wciągnięte pod deskę dwa przewody plusowe od lewego i prawego halogenu.
    Czy ktoś wie lub ma schemat podłączenia, jak to ma być podłączone w oryginale?
    W przełączniku świateł jest 8 pinowa kostka, wszystkie piny są obsadzone kablami, przewody cieniutkie, zatem sterowanie przez moduł i raczej nie plusem.

Podejrzewam, że należy wymienić przełącznik świateł na taki z halogenami przednimi i tylnymi, podłączyć kable z przednich halogenów do odpowiednich styków kostki któregoś modułu, oraz pewnie zakodować moduł.

Działam w grupie VAG i niestety nie mam schematów do Mercedesa, zatem proszę o pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • Spec od Mercedesów
    Podeslij mi jakiegoś innego maila zeby przeszedł załącznik - przez forum nie przejdzie. Spróbuje coś znaleźć.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Światła przeciwmgielne są podłączone oryginalnie do podzespołu moduł SAM + skrzynka bezpieczników. Lewa przeciwmgielna na wtyczkę X7 PIN 5. Prawa przeciwmgielna wtyczka X7 PIN 2.
    Światła przeciwmgielne mają swój tzw. "kod SCN" (musiałbym jeszcze sprawdzić jaki konkretnie) co znaczy, że konieczne jest uaktywnienie opcji świateł przeciwmgielnych w module SAM. (plus oczywiście wymiana głównego włącznika świateł).
    Oryginalnie robi się to tak, że po podłączeniu komputera serwisowego SD wprowadza się żądany kod wyposażenia dodatkowego do centralnej bazy MB, a następnie cały zestaw kodów (plus ten zmieniony) ładuje sie on-line do sterownika SAM.

Mały suplement (niekoniecznie diety):
    Światła przeciwmgielne kodujemy w module EZS (jest to moduł stacyjki)
    Z modułu stacyjki KASUJEMY kod LV4 i DODAJEMY kod L16. Według procedury jak powyżej.
    Pzdr. G
  • Poziom 11  
    Samochód w międzyczasie został sprzedany i nie dojechał już na poprawki. Dzięki Gerri. Temat zamykam.