Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo yoga b8000 - nie włącza się / nie ładuje / po uderzeniu

ruzgatogosu 05 Sty 2015 01:57 6777 7
  • #1 05 Sty 2015 01:57
    ruzgatogosu
    Poziom 8  

tablet Lenovo Yoga b8000 uderzył bardzo lekko i został złapany w powietrzu. Otworzyła się obudowa i została zamknięta. Wszystko jest na miejscu i nie ma nawet śladu. Tablet nie chce się włączyć. Po podłączeniu do ładowarki jest to co na filmiku na youtubie. Tablet miga ekranem na biało i włacza vibe na 0,5 sekundy i tak ciągle aż do odłączenia. Czy można to jakoś własnoręcznie naprawiać? Czy tylko serwis?
    https://www.youtube.com/watch?v=oQOkUTKhIBY&feature=youtu.be
    na filmiku słychać wibe po podgłośnieniu wszystkiego na maxa

0 7
  • #2 05 Sty 2015 09:45
    sosarek

Poziom 43  

Jeżeli sprzęt jest na gwarancji to samemu nie masz co kombinować, tylko reklamować.

0
  • #3 05 Sty 2015 09:55
    ruzgatogosu
    Poziom 8  

gdyby z tym było tak łatwo... tablet uderzył do tego drugi właściciel (nie przechodzi gwarancja podobno) więc dobrze wiedzieć coś więcej

2
  • #4 05 Sty 2015 09:58
    sosarek

Poziom 43  

ruzgatogosu napisał:
    drugi właściciel (nie przechodzi gwarancja podobno)

Gwarancja dotyczy towaru, a nie właściciela - więc jeśli posiadasz kartę gwarancyjną i dowód zakupu nie powinno być najmniejszego problemu.

0
  • #5 05 Sty 2015 18:12
    ruzgatogosu
    Poziom 8  

jakieś sprawdzanie serwisowe tabletu yoga
    trzymać na ładowarce + wciśnięty przycisk od włączania przez 64+ sekundy

3
  • #7 01 Lut 2015 15:49
    marcin-biskupice
    Poziom 1  

Jak zakończyło się to sprawdzenie?? Mam identyczne objawy Lenovo Yoga Tab B8080-h po wymianie zbitego ekranu. Ekran wymieniłem bez problemowo poprzez wpięcie dwóch taśm jedną do matrycy drugą do dotyku która jest cała nowa załączona w komplecie. Po podłączeniu ładowarki przycisk włączania zaświeca się po włączeniu ekran mignie na biało słychać wibrę ,podświetlenie przycisku włączającego gaśnie i nic więcej się nie dzieje. Trzymanie na ładowarce przycisku włącz przez 64s+ nie daje oczekiwanego efektu .Co może być nie tak, serwis nie wchodzi w grę gdyż sam pracuje w serwisie komputerowym i wymiana tegoż ekranu ( z racji uszkodzenia mechanicznego) została przeprowadzona u nas (żadna filozofia 2 taśmy do wpięcia) płyta główna tabletu nieruszana. Proszę o pomoc do czego mam się doczepić. Po podpięciu na USB do kompa wykrywa tablet jednak aby wgrać ewentualny firmware nie mam możliwości wybrania trybu USB na tablecie gdyż tablet się nie włącza.

0
  • #8 06 Lut 2015 20:12
    niuniek24w
    Poziom 12  

marcin-biskupice ten tablet jest na procku Mediatek i żeby wgrać mu firmware nie musisz ustawiać trybu usb. Poszukaj programu SP Flash Tool dla Mediatek i instrukcji do niego. Jak tablet jest wykrywany choć na sekundę po podpięciu pod usb wgrasz firmware bez problemu.

Spoiler:

0