Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo yoga b8000 - nie włącza się / nie ładuje / po uderzeniu

ruzgatogosu 05 Jan 2015 01:57 8667 7
 • #1
  ruzgatogosu
  Level 9  
  tablet Lenovo Yoga b8000 uderzył bardzo lekko i został złapany w powietrzu. Otworzyła się obudowa i została zamknięta. Wszystko jest na miejscu i nie ma nawet śladu. Tablet nie chce się włączyć. Po podłączeniu do ładowarki jest to co na filmiku na youtubie. Tablet miga ekranem na biało i włacza vibe na 0,5 sekundy i tak ciągle aż do odłączenia. Czy można to jakoś własnoręcznie naprawiać? Czy tylko serwis?
  https://www.youtube.com/watch?v=oQOkUTKhIBY&feature=youtu.be
  na filmiku słychać wibe po podgłośnieniu wszystkiego na maxa
 • #2
  sosarek

  Level 43  
  Jeżeli sprzęt jest na gwarancji to samemu nie masz co kombinować, tylko reklamować.
 • #3
  ruzgatogosu
  Level 9  
  gdyby z tym było tak łatwo... tablet uderzył do tego drugi właściciel (nie przechodzi gwarancja podobno) więc dobrze wiedzieć coś więcej
 • #4
  sosarek

  Level 43  
  ruzgatogosu wrote:
  drugi właściciel (nie przechodzi gwarancja podobno)


  Gwarancja dotyczy towaru, a nie właściciela - więc jeśli posiadasz kartę gwarancyjną i dowód zakupu nie powinno być najmniejszego problemu.
 • #5
  ruzgatogosu
  Level 9  
  jakieś sprawdzanie serwisowe tabletu yoga
  trzymać na ładowarce + wciśnięty przycisk od włączania przez 64+ sekundy
 • #7
  marcin-biskupice
  Level 1  
  Jak zakończyło się to sprawdzenie?? Mam identyczne objawy Lenovo Yoga Tab B8080-h po wymianie zbitego ekranu. Ekran wymieniłem bez problemowo poprzez wpięcie dwóch taśm jedną do matrycy drugą do dotyku która jest cała nowa załączona w komplecie. Po podłączeniu ładowarki przycisk włączania zaświeca się po włączeniu ekran mignie na biało słychać wibrę ,podświetlenie przycisku włączającego gaśnie i nic więcej się nie dzieje. Trzymanie na ładowarce przycisku włącz przez 64s+ nie daje oczekiwanego efektu .Co może być nie tak, serwis nie wchodzi w grę gdyż sam pracuje w serwisie komputerowym i wymiana tegoż ekranu ( z racji uszkodzenia mechanicznego) została przeprowadzona u nas (żadna filozofia 2 taśmy do wpięcia) płyta główna tabletu nieruszana. Proszę o pomoc do czego mam się doczepić. Po podpięciu na USB do kompa wykrywa tablet jednak aby wgrać ewentualny firmware nie mam możliwości wybrania trybu USB na tablecie gdyż tablet się nie włącza.
 • #8
  niuniek24w
  Level 12  
  marcin-biskupice ten tablet jest na procku Mediatek i żeby wgrać mu firmware nie musisz ustawiać trybu usb. Poszukaj programu SP Flash Tool dla Mediatek i instrukcji do niego. Jak tablet jest wykrywany choć na sekundę po podpięciu pod usb wgrasz firmware bez problemu.
  Spoiler: