Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia+DLink - Netia Spot + router D-linka

Fotodetektor 05 Sty 2015 07:24 3237 4
  • #1 05 Sty 2015 07:24
    Fotodetektor

Poziom 30  

Panowie czy robiliście konfiguracje czyli do modemu/routera NETIA SPOT podłączaliście dodatkowy router?
    Potrzebuje wyjść z NetiaS z portu LAN na D-Linka Router D-LINK GO-RT-N150
    Już sam nie wiem czy kabel jest wadliwy czy router nie działa na odcinku kabla 45m.

Na takiej długości kabla podłączam lapka i dostaje adresy w jedynkach. Podłączam później D-Linka i kable do WAN i niestety nie dostaje adresów do lapka w jedynkach a tylko w zerach - fabrycznie z routera.
    Wcześniej właściciel powiedział, że jeden dzień działał D-Link i zerwało połączenie i brakowało internetu, także na kablu.
    Sprawdziłem kabel i brakowało 1 żyły. Zamieniłem 1 z 4 i internet na kablu się pokazał. Jednak router D-Link nadal nie pobiera adresów.

Zabrałem router w miejsce gdzie jest NETIA_S i po jakiejś dłuższej chwili D-LInk dostał adresy w jedynkach od NS i wszystko z WIFI na nim działa poprawnie.

Czy na tym D-Linku mam ustawić adresy statycznie - FAKE bo już sam nie wiem :o
    Może być tak, że D-Link nie synchronizuje się z powodu zamiany przewodów??
    Zdjęcie jakie znalazłem to chyba standardowe dla NETIA_SPOT i takie ma gość u siebie ustawienia.

Dostawca NETIA na lini ORANGE i sam nie kumam o co tu chodzi.
    To nie jest do końca modem albo jest a zresztą to jakaś hybryda.
    To ma wyjścia LAN,WAN na inne komputery a i wejście ADSL gdzie przychodzi linia.
    To widzę jakby połączenie PPOE od dostawcy na ich parametrach.

Jak zmienię adres D-Linka na 192.168.2.1, wyłączę DHCP i podepnę do LAN to zadziała? czy zostawić w tej samej podsieci i wyłączyć DHCP i łączenie
    LAN->LAN ? z pominięciem portów WAN w D-Linku.

0 4
  • #2 05 Sty 2015 08:07
    przeqpiciel
    Poziom 29  

Hej,

Wczytuję się w Twój post i pozumiem, że gdy piszesz o jedynkach i zerach to masz na myśli adresację 192.168.0.0/24 oraz 192.168.1.0/24.

Co do kabla to już mi się tutaj ( na elektrodzie ) udało dostać uwagę, że kabel ethernetowy prawidłowo działa na żyłach, pomimo tego że też już na jakimś znacznym odcinku przekładałem żyłę bo nie było "szóstki". No ale do rzeczy.

Skoro padła Tobie żyła w parze pomarańczowej to wymień całą parę np. na brąz ?
    Ethernet powinien swobodnie działać do 100m, zatem te 45m nie powinny mieć znaczenia.
    Jak laptop łyka sieć na tym kablu to poddawałbym w wątpliwość router, który chcesz dostawić.
    Czy router i jego ustawienia WAN są nastawione aby pobierać adres z DHCP ?

Odnośnie pytania z LAN->LAN. Jeżeli tak zrobisz to zostaw w spokoju adresację D-LINKa, wyłącz na nim DHCP a D-LINK zacznie zachowywać się jak switch dla tej sieci. - Tak, zadziała.

0
  • #3 05 Sty 2015 10:13
    Fotodetektor

Poziom 30  

Adresacja Netia S jest w jedynkach a D-Linka w zerach.
    192.168.1.254
    192.168.0.1

Źle zrobiłem, że nie zamieniłem całej pary.
    WAN w delinku jest i DHCP jest włączony póki co fabrycznie.

Wymienię kabekabel czy owak bo będzie ocieplenie robione a ten co jest to jakiś wynalazek wewnętrzny.

Wyłącze DHCP na lanie i podłączenie LAN-LAN.
    Teraz musi zadziałać :)

0
  • #4 05 Sty 2015 10:21
    przeqpiciel
    Poziom 29  

z tym "musi" to wiesz jak jest - musi to na rusi, a w Polsce to jak chce ..

z tym czy źle zrobiłeś to nie koniecznie źle - mi działa zamiana jednej żyły co do adresacji mnie zastanawia.

Netia Spot niech ma 192.168.1.254
    To jeżeli D-Link'a [WAN] chcesz wpiąć w LAN netii to WAN dlinka powinien miec adres IP 192.168.1.x oraz ustawioną bramę domyślną na 192.168.1.254. no chyba, że zrobiłeś jakąś olbrzymią maskę sieciową. ale przy normalnej 24 (255.255.255.0) to mniej więcej jak pisze.

0
  • #5 05 Sty 2015 12:26
    Fotodetektor

Poziom 30  

Najpierw wyłącze DHCP w D-Linku bez zmiany adresacji na nim. Podepnę kabel z LAN Netia do LAN D-Linka. Tym sposobem będę miał adresy z netia router a D-link będzie przeźroczysty :)

Jak to zawsze bywa musi działać a nie działa :)

--------------------------------

Tak czy inaczej wymieniłem UTP cat. 5E na nowy.
    D-Lina zrobiłem przeźroczyście dla NETIA_S czyli wyłączyłem DHCP i wpiąłem się na LAN.
    Nie zmieniałem adresacji na D-Linku.
    Nie kombinowałem z ustawieniem bram i sieci na D-Linku i łączeniu do WAN D-Linka kabla z NetiaSpot.

Ostatecznie okazało się, że to wina przewodu i dlatego D-Link się nie pobiera adresów z modemu netia.
    Na odcinku 45m o dziwo wprost do laptopa internet działał.
    Po wymianie kabla laptop szybciej pobierał adresy z netiaspot.

Temat zamykam i sądzę, że jest wyczerpany.
    Temat połączenia i sprawy związane z modemem Netia już za mną ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów