Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe - od czego zacząć

ppoblocki 05 Sty 2015 09:34 594 3
  • #1 05 Sty 2015 09:34
    ppoblocki
    Poziom 12  

Witam

Mam TV Samsunga UE40EH6030.
    Chciałbym zainwestować trochę w kino domowe, ale mniejszymi kroczkami.

Na początku chciałbym zacząć od odtwarzacza 3D blue-ray.
    Dosyć często korzystam z 3D: pliki MKV po HMDI z kompa powoli zaczynają mnie nudzić.
    Odtwarzacz jednak powinien umieć czytać tego typu piki + dostęp do internetu (w TV tego nie mam). Wpadło mi w oko coś takiego:
    SAMSUNG BD H6500
    http://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu-ray/samsung-bd-h6500.bhtml#opis
    jednak na przyszłość martwi mnie tylko 1 wyjście HDMI.

Samo kino domowe nie chcę przystosowywać do pokoju (na razie 15m2) ze względu na wynajem mieszkania, ale wstępnie jakiś amplituner oraz 5+1 (do 2500 zł).

Proszę o podpowiedzi: na co patrzeć przy wyborze odtwarzacza (przyszłościowo). Cenowo powiedzmy do 600 zł.

Pozdrawiam

0 3
  • #2 05 Sty 2015 11:43
    Piotrek84r
    Poziom 11  

1 HDMI wystarczy idzie nim obraz i dźwięk do amplitunera, a z amplitunera do TV kolejnym HDMI (tym z amplitunera). Mi koledzy z forum podpowiedzieli o Pionierku BDP-170 który jest w tej samej cenie.

0
  • #4 05 Sty 2015 14:58
    Piotrek84r
    Poziom 11  

IMHO nie wiem czy nie lepiej by było oddzielny amplituner do 2k zł + Blu-Ray za te 599. Na pewno łączone zestawy mają większe możliwości, a takie 100 in 1 zawsze będzie na 2 miejscu. Jeśli nie jesteś "zboczeńcem" muzycznym i zwykłe aczkolwiek dobre brzmienie Ci wystarczy to czemu nie, mi na pewno by wystarczyło jeszcze prostrze i tańsze urządzenie ;) Wszystko zależy od czułości Twojego ucha. Ale jak miał byś wydawać 2.5k na hermana to lepiej by było wziąć fajny zestaw Ampli+odtwarzacz.
    PZDr

0