Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes 190 - Czujnik poziomu gazu zamiast paliwa

05 Jan 2015 10:22 1233 6
  • Level 23  
    Cześć Drodzy Forumowicze,
    mam pytanko czy podłączenie czujnika poziomu gazu w butli LPG zamiast czujnika poziomu paliwa w samochodzie Mercedes 190 (W201) jest wykonalne?

Obecnie chcę wymienić butlę walcową na toroidalną, więc w grę wchodzi zakup nowego wielo-zaworu razem z czujnikiem. I chciałem się dowiedzieć czy istnieje możliwość aby poziom gazu w butli był wskazywane przez fabryczny wskaźnik poziomu paliwa w samochodzie. Czy istnieje możliwość podłączenia tego przez jakiś przekaźnik tak aby to ze sobą działało?

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i podpowiedzi.
  • TespolTespol
  • Level 30  
    Temat często poruszany na forum
    Też kiedyś myślałem o tym aby zostawić sobie tylko kontrolkę rezerwy ale dużo kombinacji i brak gwarancji ze to będzie działać
    Po niedzieli spędzonej na szukaniu informacji-dałem sobie spokój
    Ja u siebie mam lampkę rezerwy lpg i zapala się przy gwałtownym hamowaniu lub ostrym starcie ze świateł
  • TespolTespol
  • Level 12  
    Dawno temu zamontowałem taki prosty patent:
    Kupiłem sensor pełnego wskazania. Mechaniczny, z rezystorami SMD.
    Zmierzyłem rezystancję fabrycznego czujnika poziomu paliwa, następnie wylutowałem z czujnika LPG rezystory i tak dobrałem nowe, aby ich łączna rezystancja w szeregu odpowiadała fabrycznemu.
  • Level 23  
    Twizzter wrote:
    Dawno temu zamontowałem taki prosty patent:
    Kupiłem sensor pełnego wskazania. Mechaniczny, z rezystorami SMD.
    Zmierzyłem rezystancję fabrycznego czujnika poziomu paliwa, następnie wylutowałem z czujnika LPG rezystory i tak dobrałem nowe, aby ich łączna rezystancja w szeregu odpowiadała fabrycznemu.

I jak to działa? Czy mógłbyś podrzucić model tego wskaźnika do LPG najlepiej z jakimś linkiem?

Druga sprawa koledzy to czy ktoś mógłby mnie poratować informacjami gdzie znajdę opis czujnika poziomu paliwa w MB W201?
  • Level 43  
    k0niu wrote:
    I jak to działa? Czy mógłbyś podrzucić model tego wskaźnika do LPG najlepiej z jakimś linkiem?

Sensor pełnego wskazania jst ich kilka rodzai w zależności od producenta instalacji lpg.
    k0niu wrote:
    Druga sprawa koledzy to czy ktoś mógłby mnie poratować informacjami gdzie znajdę opis czujnika poziomu paliwa w MB W201?

Po prostu zmierz na kostce w baku.
  • Level 23  
    Strumien swiadomosci swia wrote:
    k0niu wrote:

Sensor pełnego wskazania jst ich kilka rodzai w zależności od producenta instalacji lpg.

Ale co ma instalacja LPG obecnie istniejąca w samochodzie do czujnika który chce do niego wsadzić? Potrzebuję kupić taki który można przerobić :) a nie każdy czujnik jest rezystancyjny, są także te działające w oparciu o czujnik Halla.

Strumien swiadomosci swia wrote:
    k0niu wrote:

Po prostu zmierz na kostce w baku.

Tak na pewno zrobię, ale dopiero po wymianie butli gdyż obecnie walec uniemożliwia mi wyjęcie pływaka i jego dokładny pomiar. Liczyłem na to, że ktoś już to zrobił - po co wyważać już otwarte drzwi :)
  • Level 23  
    Cześć,
    przepraszam, że piszę temat pod tematem, ale mam mała aktualizację:

Kupiłem zabawki w tym Sensor pełnego wskazania stanu gazu WPG-2 AC 0-90 Ohm. Jest on właśnie na rezystorach SMD i już wiem, że mogę go przerobić tak jak chcę. Nie wiem tylko jaką rezystancję ma czujnik poziomu paliwa (benzyna) w moim Mercedesie 190. Zmierzyć tego nie mogę bo zasłania mi walec i nie dostanę się tam dopóki go wymontuję, a nie wymontuję go bez wszystkiego do zamontowania nowej butli.

Czy ktoś zna parametry czujnika poziomu paliwa w Mercedesie 190 W201?