Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk zewnętrzny zakłóca dzwięk

05 Sty 2015 13:30 894 21
  • Poziom 22  
    Witam.
    Mam dosyć denerwujący problem. Otóż dysk zewnętrzny Seagate expansion zakłóca dźwięk. Po podłączeniu, słychać jak się rozpędza i jak pracuje. Występuje to tylko wtedy, gdy wzmacniacz jest ustawiony głośniej. W internecie znalazłem tylko spekulacje na temat ekranów kabli, ale żadnego rozwiązania. Może ktoś coś doradzić?
    Dodam że dźwięk pobieram przez gniazda Jack z tyłu a moja płyta to Foxconn G31-mv.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    co to za komputer ? PC czy laptop... ?
    ale chyba PC
    możesz spróbować owinąć dysk folią ALU prymitywne wiem ale może pomoże.
    przewody też możesz spróbować owinąć...
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Czy dysk jest zasilany z USB, czy zewnętrznego zasilacza?

Dodano po 45 [sekundy]:

Elefan_lw napisał:
    co to za komputer ? PC czy laptop... ?

Z modelu płyty głównej ewidentnie wynika, że PC.
  • Poziom 22  
    Komputer to standardowy blaszak (PC). Dysk jest zasilany z portu USB.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    spróbuj zrobić jak wyżej i napisz czy pomogło...
  • Poziom 22  
    Niestety nie pomogło a i wygląd znacznie się popsuł.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    jak masz blisko kaloryfer to weź kawałek przewodu przykręć go do obudowy dysku i do kaloryfera do nie malowanego. lub do budowy PC i do kaloryfera.
  • Poziom 22  
    Przykręcał do kaloryfera nic nie będę gdyż jakiś geniusz zrobił coś że z kaloryfera kopie prąd a sama kontrolka się świeci po przyłożeniu do nie pomalowanego miejsca
    jeśli chodzi o uziemienie to sam komputer jest uziemiony gniazdka mają bolce i są tam 3 przewody 1 idzie do bolca
  • Poziom 13  
    jeśli jakiś geniusz ci dał fazę na kaloryfer to czy niema jej też na bolcu ?
    mieszkasz w domu jednorodzinnym ?
    To że masz bolec i są trzy kabelki nie musi oznaczać że instalacja jest poprawnie podłączona i już sam fakt że kaloryfer świeci by na to wskazywało...
  • Poziom 22  
    Nie mieszkam w bloku na bolcu kontrolka nie świeci może kabel jest ale nie jest dalej nigdzie podłączony
  • Poziom 13  
    jeśli masz miernik i próbówkę (świecący śrubokręt) to sprawdz sobie w której dziurce w gniazdku jest faza i zmierz napięcie między fazą a bolcem

Dodano po 2 [minuty]:

poza tym powinieneś powiadomić o fakcie fazy na kaloryferze kogoś do kogo należy mieszkanie, a najlepiej spółdzielnie budynku bo podejrzewam, że nie tylko tobie kaloryfer świeci :)
  • Poziom 22  
    Miernika chwilowo nie mam wiec nie sprawdzę napięcia, "Świecący" kaloryfer zgłaszany był przysyłali elektryka a ten stwierdził że tak ma być i że nic z tym nie można zrobić.
  • Poziom 13  
    elektryk ze spółdzielni zapewne... ale wracając do tematu... gniazda w pokojach według prawa budowlanego nie muszą być uziemiane dlatego jeśli masz możliwość to zasil zestaw (komputer, wzmacniacz i co tam masz z audio) do gniazdka w kuchni lub łazience na jakimś przedłużaczu z bolcem bo tam już ochrona jest wymagana. i zobaczysz czy coś się zmieni
  • Poziom 22  
    Ok za chwilę to zrobię wzmacniacz mogę uziemić przykręcając kabel do obudowy komputera? Bo sama wtyczka jest na 2.5A wiec z tych bez uziemień. A wzmacniacz ma śrubę do tego oznaczoną jako GND.
    Podłączę się w łazience gdyż wszystkie pokoje i kuchnia to ten sam obwód.
    Tak elektryk przysłany przez spółdzielnie.
  • Poziom 22  
    w łazience już ten efekt nie istnieje trochę tylko szumu
  • Poziom 13  
    szum będzie, im głośniej to i szum będzie głośniej tego nie wyeliminujesz a co do dysku to problem masz chyba rozwiązany. Rozwiązanie na gotowo by było dobrze w pokoju to musisz sobie wyzerować gniazdko ale najlepiej jakby to zrobił elektryk. Inaczej mówiąc bolec należy podłączyć do przewodu zerowego (robiąc mostek) czyli tam gdzie niema fazy co takim elektrykom ze spółdzielni zdarza się pomylić a wiem z praktyki gdy robię pomiary okresowe w mieszkaniach 50% mieszkań nie posiada ochrony a 10% ma fazę na bolcach. straszne ale prawdziwe niestety
  • Poziom 22  
    Wujek jest elektrykiem wiec poproszę. Nie sądziłem że to wina napięcia z gniazdka. :P
    A co do tego mostka nie zaszkodzi to niczemu ? Wzmacniacz zostawię tak spięty z komputerem. Takie pytanko małe. potrzebuję 1 USB zasilane cały czas niby płyta ma taka funkcję ale coś nie działa, i podłączył bym z zasilacza 5vSB niby nic się nie stanie ale czy aby na pewno ? 2 sprawa 1 USB coś nie działa mogę na krótko podłączyć się pod inne USB coś jak by Hub by się zrobił. Czy wujek jako elektryk z elektrowni a nie z spółdzielni czy coś może przejść się i zobaczyć kto ma podłączona fazę na kaloryferze ? Bo jeśli nie to nie będę go o to prosił.
  • Poziom 13  
    tak od końca.
    Oczywiście, że wujek może o ile go lokatorzy wpuszczą :) bo może to któryś z nich chciał sobie uziemić instalację podpinając sie pod kaloryfer i coś mu nie wyszło. Rury w piwnicy zostały powymieniane na rury z pcv i teraz masz fazę :) co do podpięcia na krótko to o ile nie obciążysz go zbyt mocno to nie powinno się mu nic stać. Usb prawdopodobnie masz wyłączone w biosie. Mostek jest jedyną poprawną formą zabezpieczenia przeciw-porażeniowego w instalacji dwużyłowej.
    Nie napięcia a brak uziemienia lub wyzerowania :)
  • Poziom 22  
    Obciążenie to około 500mA telefon podładować itp. W biosie USB jest włączone komputer po podłączeniu czegoś do tego gniazda krzyczy ze urządzenie jest nieznane. Windows próbuje instalować sterownik urządzenia po czym krzyczy ze nieznane urządzenie i na tym się kończy.
    właśnie brak uziemienia miałem na myśli. Od razu się zapytam czy powinno być tak ze kuchnia i pokoje idą pod 1 bezpiecznik ?
  • Poziom 13  
    jeśli pomogłem to zapraszam do polubienia mojej strony www.elefan.com.pl

Dodano po 8 [minuty]:

to zależy od instalacji i jak została skonfigurowana. w starym budownictwie gdzie są tylko 2 bezpieczniki jeden to gniazda a drugi oświetlenie, czasem są trzy i tu już może być różnie z podziałem na obwody. Nie jest to nie prawidłowe, ale im więcej obwodów tym praktyczniej. bo jeśli np. uszkodzi ci się jakieś urządzenie w kuchni i wywali bezpiecznik to nie stracisz całodniowej niezapisanej pracy na komputerze :)
  • Poziom 22  
    problem rozwiązany lajk poszedł dziękuję zamykam