Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWO/D 5720/P - Silnik U112G63 - zamiennik

pawel74787 05 Sty 2015 14:12 1107 4
  • #1 05 Sty 2015 14:12
    pawel74787
    Poziom 10  

Witam,
    Jak w temacie, nie mogę znaleźć nowego silnika do pralki ( AWO/D 5720/P ). Szukałem na stronie http://www.whirlpool-czesci.pl,, i chyba są silniki do wszystkich rodzai pralek, ale mojego numeru serwisowego nie mogę znaleźć ( 859295849004 ).
    Powiem tak: miałem tą usterkę, czyli cofał się czas w trakcie prania zasadniczego, więc poczytałem trochę posty, wyjąłem silnik, przedmuchałem go, wyczyściłem komutator, i było dobrze przez miesiąc, teraz znów to samo. A!, dodatkowy objaw był taki iż w momencie ruszania bębna w trakcie prania słyszałem jakby iskrzenie z dołu pralki, więc miałem nadzieję że albo szczotki się skończyły albo komutator jest tak bardzo zabrudzony. Szczotki są OK. Czytałem różne posty na Elektrodzie i doszedłem do wniosku że lepiej kupić nowy silnik niż regenerować stary, ale.... Nie mam żadnego doświadczenia w dziedzinie naprawy pralek, i być może pasuje silnik od innego modelu pralki Whirlpool, lecz nie jestem w stanie tego sprawdzić. W ostateczności będzie trzeba kupić nową pralkę, ale zapewne są na Elektrodzie fachowcy, którzy mają taką wiedzę w małym paluszku, więc Bardzo proszę o pomoc.
    Dziękuję i Pozdrawiam.

0 4
  • #2 05 Sty 2015 14:40
    klamocik
    Poziom 24  

Chyba najprościej i najtaniej to spacer na złom często leżą już w pojemnikach i tańsze niż na all... ale nie masz gwarancji jednak dokładne oględziny to prawie murowany sukces, ja sam wywaliłem z domu w listopadzie dwie pralki z uszkodzoną elektroniką.

0
  • #3 05 Sty 2015 15:00
    pawel74787
    Poziom 10  

No tak, tyle że oglądałem swój silnik i też "na oko" wygląda OK., ale po przeczytaniu wielu postów tutaj wiem że może mieć takie uszkodzenie którego nie zobaczysz gołym okiem, a ze szrotu silnik? Nie sądzę, jeżeli trochę leży na powietrzu czy w nieogrzewanym pomieszczeniu to wilgoć już zrobiła swoje. A przezwajanie itp. nie zawsze dają efekty wg. niektórych forumowiczów. No i te silniki podobno mają pracować tyle ile trwa gwarancja, a potem martw się człowieku sam. Ale dziękuje za odpowiedź.

0
  • #4 05 Sty 2015 16:03
    skryn
    Admin grupy AGD

pawel74787 napisał:

nie mogę znaleźć nowego silnika do pralki ( AWO/D 5720/P ). Szukałem na stronie http://www.whirlpool-czesci.pl,, i chyba są silniki do wszystkich rodzai pralek, ale mojego numeru serwisowego nie mogę znaleźć ( 859295849004 ).

No co Ty, a w Koszalinie mają:
    http://north.pl/karta/silnik-napedowy-do-pralki-481236158521,736-LH-3801.html
    Tylko ta cena wyrąbista jest...:)

0
  • #5 12 Sty 2015 13:03
    pawel74787
    Poziom 10  

Dzięki,
    To tez widziałem. Cena taka, że dołożyć jeszcze z 200 zł. i można kupić kolejne badziewie ( pralkę mam na myśli ) na trzy lata. Tyle kasy za silnik, no porąbało kogoś! No nic zamykam temat. Uciułam i kupię coś nowego, i nie z najniższej półki cenowej.
    Pozdrawiam forumowiczów.

0