Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw Transporter T3 1.6 TD JX - Kłopoty z uruchomieniem zimnego silnika

05 Sty 2015 20:42 1503 11
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam VW Transportera T3 1.6 TD JX i mam problem z uruchomieniem zimnego silnika świece żarowe wymienione przekaznik też świece grzeją sprawdzone strasznie dymi podczas kręcenia rozrusznikiem jaka może być przyczyna ??? Na ciepłym odpala bardzo dobrze :)
  • Poziom 12  
    Ja zmieniłem stację benzynową przy takich objawach.
  • Poziom 9  
    a czy wtryskiwacze od diesla nadadza sie do td
  • Poziom 21  
    Wtryski zostaw na póżniej. Kreci dobrze? - pomiar spedku napiecia podczas rozruchu. Nie zapowietrzony? - zasilic na krótko z banki. Swiece pobierają odpowiedni prąd podczas grzania?- sprawdzić amperomierzem. Dopiero potem mozna wsadzić głębiej rece, kat wtrysku, wtryski, cisnienie spreżania.
  • Poziom 9  
    Aku wymieniony na nowy kręci dobrze nie zapowietrzony
  • Poziom 21  
    Skoro tak twierdzisz to ja bym się jeszcze upewnil co do świec, cęgami to zajmie minutkę. Próbowałes podgrzewać dwa razy? Jak sie upewnisz co do grzania to nastepnie sprawdzenie kata wtrysku lub cisnienia sprezania, zalezy czym dysponujesz. Przy cisnieniu od razu sprawdzisz wtryski.
  • Poziom 9  
    Dwa razy też próbowałem podgrzewać i nie było żadnego efektu tylko chmura dymu podczas kręcenia zaglądałem też do paska rozrządu dawno nie był zmieniany i moim zdaniem jest nie napięty odpowiednio sporo da się go nacisnąć
  • Poziom 12  
    Co dalej z problemem? Udało się ustalić przyczynę? Odpowiedź może pomóc innym.
  • Poziom 15  
    dajesz plaka jak będzie różnica i łapnie od razu to pompowtryski do bani
  • Poziom 9  
    Na plaku nie próbowałem mam jeszcze jedno pytanie ile stopni powinien obrócić się pasek rozrządu dobrze napięty :)
  • Poziom 7  
    Łapiesz dwoma paluchami, i próbujesz przekręcić go do pionu, czyli o 90stopni. Jeśli się nie da, to napięty jest wystarczająco.