Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CK 5322 T upalona cewka

11 Maj 2005 14:07 1165 3
  • Poziom 15  
    Podobno ten TV zdechł podczas burzy , z resztą w towarzystwie kolegi Sanyo . Po roku własciciel zdecydował się go naprawić i oddał sprzęt do serwisu . TV wrócił po 3 miesiącach , rozgrzebany i niesprawny .
    Włączyłem zasilanie , ruszył , ale zaczęło się zdrowo dymić spod cewek odchylających , było też słychać że zdrowo się iskrzy . Wyłączyłem zasilanie i po bliższym przyjrzeniu się pierścieniom zbieżnosci stwierdziłem , że były ruszane . Zerwany lakier i ukruszony plastik na szyjce kineskopu . Odłączyłem cewki , TV ruszył , oczywiście bez odchylania . Pojawiał się nawet fonia :)
    Próbowałem delikatnie zdjąć cewki odchylania , odsunąłem je trochę no i zobaczyłem ... Przerwane , stopione , zaśniedziałe resztki uzwojenia . Wiedziałem że muszę je zdjąć . Niestety pierścienie zbieżności , wcześniej naruszone rozsypały mi się w rękach , a właściwie rozleciał się plastik , na którym były zamocowane .
    Kineskop ma oznaczenie 54 HGB 99 X .
    Nigdy nie wymieniałem cewek odchylania ani pierścieni , nie wiem jakie parametry mają cewki w tym telewizorze .
    Mam pytanie , gdzie można kupić te elementy ( sklepy elektroniczne zawiodły ), jakie mają oznaczenia i jaki jest orientacyjny koszt ?
    A może ktoś z Was posiada takie zbędne cewki i pierścienie ?

Jak już zdobędę to wszystko , to przydałyby się jakieś linki na temat samego odchylania i ustawiania zbieżności . Czytałem trochę na elektrodzie , ale przebrnięcie przez wszystkie posty zajęłoby mi chyba z tydzień :D

Nie wiem , czy poradzę sobie z tym TV . Jak mówiłem , nigdy nie zdarzyło mi się wymieniać cewek odchylania . Cała nadzieja w Elektodzie !

Pozdrawiam !
  • Poziom 31  
    Witaj,podaj symbol cewek z nalepki np:DSE-2192 mam kilka moze ćoś podpasimy .Pozdr
  • Poziom 15  
    Są tam dwie naklejki . Na jednej - "Y.GWAN.S", heeh to na pewno nie to :)
    Na drugiej - Z261352 i pod spodem KB06M
  • Poziom 31  
    Witaj ,z takim oznaczeniami nic nie mam ,ale od kinola jaki posiadam powinno pasować kinol:54 GGB99X ,podaj jeszcze oznaczenia chassis .Pozdr