Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon cicho (i ledwo..) działa. RH SOUND HMSC001

Achtung123 05 Sty 2015 21:42 588 2
  • #1 05 Sty 2015 21:42
    Achtung123
    Poziom 1  

<z góry przepraszam, jesli to zły dział, pierwszy raz pisze na elektrodzie :)>

Witam. Mam pewien problem z jakością mikrofonu RH SOUND HMSC001, otóż, to co się z nim dzieje, jest blisko nie określone. Tak jakby zostaje on sam wyciszany oraz wyszumiany. Na najwyższych ustawieniach głośności, jest strasznie cichy, co możecie usłyszeć na poniższych, testowych nagraniach.

Mikrofon RH SOUND; www20.zippyshare.com/v/72871902/file.html
    Mikrofon RH SOUND po podgłoszeniu w programie; www20.zippyshare.com/v/90239607/file.html
    Mikrofon z laptopa (dla porównania); www20.zippyshare.com/v/29485940/file.html
    Prosiłbym o pobranie plików, gdyż ZippyShare cholernie psuje jakość.

Mikrofon znajduje się na statywie, jest podpięty do przedwzmacniacza Behringer Micropower PS400, a następnie do mojego laptopa.

Myślałem nad kupnem miksera lub karty dźwiękowej do 200zł, polecicie coś jeśli to pomoże?
    Mikrofon miał służyć do nagrań dubbingowych, a obecna jakość niestety psuje to.

0 2
  • #2 07 Sty 2015 14:49
    elektryk700
    Poziom 9  

Witam, też kiedyś mikrofon podłączałem mikrofon pod komputer i miałem dokładnie taką samą sytuacji, po prost karta muzyczna komputerowa jest dość słaba jest potrzebny przedwzmacniacz mikrofonowy. Znalazłem na internetach przedwzmacniacz razem z kartą muzyczną RH SOUND DI 200 myślę że idealnie nadał by się do twoich potrzeb :) polecam poszukać czegoś na elektrodzie w innych działach bardziej muzycznych :)

0
  • #3 08 Sty 2015 17:32
    zpilip
    Poziom 2  

Witam,

HSMC001W to mikrofon pojemnościowy. Do poprawnej pracy wymaga zasilacza PHANTOM oraz odpowiedniego przedwzmacniacza mikrofonowego. Efekty opisane przez Ciebie świadczą, że podłączyłeś mikrofon do wejścia liniowego, gdzie poziom sygnału potrzeby do poprawnego wysterowania tego wejścia jest zdecydowanie większy niż poziom sygnału mikrofonowego jaki jest na wyjściu HSMC001W. Zaopatrz się w przedwzmacniacz np. DI-500 naszej produkcji lub dowolny mikser audio z zasilaczem PHANTOM i wejściem mikrofonowym. Inaczej efekty będą dokładnie takie, jakie opisujesz. W razie problemów pytaj śmiało lub zadzwoń do nas :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo