Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 4s - Błąd 4013, tryb recovery.

05 Sty 2015 22:40 2667 6
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam Iphone'a 4s który jest w trybie recovery i w żaden sposób nie można go z niego wyprowadzić próbowałem go odtwarzać i aktualizować na kilku komputerach i kablach wymienione zostało również złącze systemowe i non stop to samo w momencie gdy iTune przetwoży oprogramowanie i chce je ładować do telefonu pokazuje się logo apple na dwie trzy sekundy po czym telefon się restartuje i wchodzi ponownie w tryb recovery nie mam pomysłów co dalej robić wieć proszę o jakąkolwiek wskazówkę bo moje możliwości się wyczerpały
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    kilka takich miałem, z recovery wyjdziesz przez reiboot, ale i tak będzie bootloop, problem tkwi w module wifi. Najlepiej wymienić, można próbować podgrzać ale raczej wymiana będzie nieunikniona.
  • Poziom 14  
    Witam
    Nareszczie jakaś konkretna odpowiedź, istonie moduł WIFI był już raz grzany ale Iphone działał po tym jakieś 3 miesiące bez problemów. Co do wyjścia z recovery to nie słyszałem o reiboot spróbuję więc i poinformuję o rezultatach
    Dzięki wielkie wreszcie mogę zrobić kolejny krok z tym iphone'm
    Pozdro

Dodano po 27 [minuty]:

Witam
    Istotnie jest bootloop spróbować podgrzać moduł wifi jeszcze raz ??
    Pozdro

Dodano po 8 [minuty]:

... a jeszcze jedno jeżeli moża spytać to jaką temperaturą ty grzejesz ten chip i jak długo ja ostatnio robiłem to przy 200 stopniach około 2 minuty ...
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Ja w takim wypadku wylutowuje i wymieniam na nowy. Spróbuj podgrzać ale tak żeby ci cyny nie wybiło na klej...
    Jak bedzie działał to troche podziała jak nie to wylutuj kość wifi i sprawdz telefon powinien działać jak złoto, wtedy oczyszczasz miejsce modułu z resztek tego paskudnego kleju, cynuje pady z topnikiem i wlutowujesz (najlepiej nowy układ).
  • Poziom 14  
    jaką temperaturą podgrzać i jak długo nie mam dużego doświadczenia w lutowaniu tego typu układów i boję się tych malutkich komponentów dookoła żeby ich nie pozdmuchiwać
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    jak nastawisz mały nadmuch to niczego nie zdmuchniesz... taśmą kapton lub ekranem z jakiegos telefonu zakryj złącze od lcd bo jest blisko zeby nie przypalić. ok. 240stopni możesz spróbować ale jak pisałem to jest sposób partyzancki, i chcąc to zrobić dobrze to trzeba wylutować i podstawić nowy układ, za ok 10$ z wysyłka dostaniesz na znanym międzynarodowym portalu aukcyjnym....
  • Poziom 14  
    rozumiem
    dzięki powiadomie cię o rezultatach

Dodano po 35 [minuty]:

Iphone ruszył wifi działa dziękuję bardzo za pomoc zdaję sobie z tego sprawę, że długo nie pochodzi będe musiał prędzej czy później wymienić ten chip ale się boję nie mam doświadczenia w lutowaniu wielopinowych układów jak byś mógł udzielić mi jakiejś wskazówki jak do tego podejść czy lutować z topnikiem czy na sucho