Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Delonghi ESAM 3300 - przecieka urządzenie zaparzające

Pidzej 05 Sty 2015 23:29 2532 7
  • #1 05 Sty 2015 23:29
    Pidzej
    Poziom 11  

Witam!
    Zauważyłem problem, który objawiał się syczeniem podczas rozgrzewania się bojlera. Po rozebraniu zauważyłem biały nalot na bojlerze
    Myślałem ze to tylko z tej złączki przy bojlerze jednak pomimo wymiany uszczelnieniem i zlikwidowania przecieku podczas zaparzania słychać nadal syk jakby spod bojlera z miejsca gdzie łączy się z urządzeniem zaparzającym tam gdzie przewód wchodzi do środka. Proszę o poradę co można z tym zrobić czy da się to jakoś uszczelnić czy trzeba wymienić już cały termoblok?

0 7
  • #2 06 Sty 2015 11:08
    nioop

Specjalista AGD

Z doświadczenia wiem ze jedynie wymiana owego bloku pomaga..
    Wszelkie próby uszczelnienia kończą się niepowodzeniem..

0
  • #3 06 Sty 2015 11:18
    Kris1809
    Poziom 14  

Witam Serdecznie.
    Jeśli nie doszło do przebicia i grzałka jest sprawna warto i można wymienić komplet podstawowych oringów i bd śmigał.Pozdrawiam Kris

0
  • #4 06 Sty 2015 15:52
    Pidzej
    Poziom 11  

Do przebicia grzałki nie doszło bo wszystko działa ok tylko termoblok wygląda jak na zdjęciu i cieżko jest go odkręcić w celu wymiany uszczelenień. Chyba że nie trzeba go odkręcać w celu wymiany uszczelnień?

0
  • #5 01 Lut 2015 21:17
    Rafał100
    Poziom 12  

To wszystko da się bardzo ładnie porozbierać, potem ładnie wyczyścisz dasz nowe oringi i trochę smaru (ja stosuje wazelinę z apteki) i będzie jak nowy.

0
  • #6 09 Gru 2016 11:45
    pytajacy
    Poziom 2  

panowie,a czym dobrze i skutecznie wyczyscic taki mocno zapieczony-zabrudzony termoblok??rozebrałem na części i chce to poczyscic.

0
  • #7 09 Gru 2016 22:53
    BRum
    Poziom 21  

Szczotka druciana a potem posmarować fosole /odrdzewiaczem/,wytworzy warstwę pasywacyjną.Można po fosolu pokryć cynkiem w spreyu.

0
  • #8 11 Gru 2016 21:32
    pytajacy
    Poziom 2  

Udało mi się w miarę doczyscic w gorącej wodzie z płynem do naczyń :D teraz wymiana uszczelek i będę składał :P

0