Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - TV samsung, kino domowe samsung, dekoder multimedia nie działa jak nal

cioos 06 Sty 2015 01:11 2136 6
  • #1 06 Sty 2015 01:11
    cioos
    Poziom 8  

Witam wszystkich.

Mam telewizor samsunga kino domowe samsunga plus tego der z telewizja z multimedia. W tej chwili mam to podłączone na szybko tak: dekoder kablem hdmi do kina domowego, dalej kablem hdmi do tv. Nie działa jak należy. Bo gdy chce coś odtworzyć z USB podłączonego do tv lub z Youtube to dźwięku w kinie brak. Dopiero jak przelacze na głośniki tv to dźwięk jest. Pytanie ja to podłączyć aby było ok. Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie mojego rozumowania.

1. Gdyby podłączyć dekoder przez hdmi do tv, a tv do kina domowego kablem optycznym dźwięk powinienem pójść, ale problem pojawia się gdy chciałbym odpalić na kinie domowym np. DVD, wówczas śnie miałbym obrazu.
    2. Czy rozwiązanie podłączenie przez hdmi dekodera do tv, kino domowego przez hdmi do tv oraz połączenie kina domowego wyjściem cyfrowym będzie ok?

Z góry dziękuję za poradę.

0 6
  • #2 06 Sty 2015 01:49
    Polon_us
    Poziom 40  

Przede wszystkim proszę podać producenta/model wszystkich urządzeń!

To podstawa, aby uzyskać jakąś pomoc.

0
  • #3 06 Sty 2015 20:13
    cioos
    Poziom 8  

Kino domowe samsung ht-f5500, tv samsung ue46f6500ssxxh, dekoder adb3831cd

Z góry dziękuję za pomoc.

1
  • Pomocny post
    #4 06 Sty 2015 20:23
    intenso
    Poziom 38  

Twoja Druga opcja jest jak najbardziej prawidłowa.
    Mógłbyś to jeszcze zrobić za pomocą HDMI Arc i obyło by się bez kabla optycznego z tv do kina ale delikatnie mówiąc odradzam to połączenie, zawsze coś komuś nie pasuje przy takim połączeniu, tym bardziej że kabel optyczny jest tani i małych gabarytów.

3
  • #5 06 Sty 2015 21:49
    cioos
    Poziom 8  

Dzięki za radę.

0
  • #6 21 Sty 2015 15:39
    cioos
    Poziom 8  

Witam ponownie. Podłączyłem wszystko zgodnie z radą i w końcu działa jak należy. Zauważyłem jeszcze dodatkowe dwa plusy. Po pierwsze co logiczne zdecydowanie lepsza jakość dźwięku, natomiast po drugi co mnie zdziwiło zdecydowanie lepszy obraz przy podłączeniu bezpośrednio dekodera to TV niż gdy był podłączony przez kino domowe. Czy to możliwe?

0
  • #7 21 Sty 2015 16:06
    intenso
    Poziom 38  

Możliwe ponieważ amplitunery kina domowego posiadają skalery obrazu które potrafią nie tylko poprawić ale i j pogorszyć obraz.
    Możliwe że w swoim kinie masz ustawioną niską rozdzielczosc i amplituner obniża tą rozdzielczość którą dostawał od dekodera.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo