Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung - TV samsung, kino domowe samsung, dekoder multimedia nie działa jak nal

cioos 06 Jan 2015 01:11 4227 6
 • #1
  cioos
  Level 10  
  Witam wszystkich.

  Mam telewizor samsunga kino domowe samsunga plus tego der z telewizja z multimedia. W tej chwili mam to podłączone na szybko tak: dekoder kablem hdmi do kina domowego, dalej kablem hdmi do tv. Nie działa jak należy. Bo gdy chce coś odtworzyć z USB podłączonego do tv lub z Youtube to dźwięku w kinie brak. Dopiero jak przelacze na głośniki tv to dźwięk jest. Pytanie ja to podłączyć aby było ok. Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie mojego rozumowania.

  1. Gdyby podłączyć dekoder przez hdmi do tv, a tv do kina domowego kablem optycznym dźwięk powinienem pójść, ale problem pojawia się gdy chciałbym odpalić na kinie domowym np. DVD, wówczas śnie miałbym obrazu.
  2. Czy rozwiązanie podłączenie przez hdmi dekodera do tv, kino domowego przez hdmi do tv oraz połączenie kina domowego wyjściem cyfrowym będzie ok?

  Z góry dziękuję za poradę.
 • #2
  Polon_us
  Level 42  
  Przede wszystkim proszę podać producenta/model wszystkich urządzeń!

  To podstawa, aby uzyskać jakąś pomoc.
 • #3
  cioos
  Level 10  
  Kino domowe samsung ht-f5500, tv samsung ue46f6500ssxxh, dekoder adb3831cd

  Z góry dziękuję za pomoc.
 • Helpful post
  #4
  intenso
  Level 39  
  Twoja Druga opcja jest jak najbardziej prawidłowa.
  Mógłbyś to jeszcze zrobić za pomocą HDMI Arc i obyło by się bez kabla optycznego z tv do kina ale delikatnie mówiąc odradzam to połączenie, zawsze coś komuś nie pasuje przy takim połączeniu, tym bardziej że kabel optyczny jest tani i małych gabarytów.
 • #6
  cioos
  Level 10  
  Witam ponownie. Podłączyłem wszystko zgodnie z radą i w końcu działa jak należy. Zauważyłem jeszcze dodatkowe dwa plusy. Po pierwsze co logiczne zdecydowanie lepsza jakość dźwięku, natomiast po drugi co mnie zdziwiło zdecydowanie lepszy obraz przy podłączeniu bezpośrednio dekodera to TV niż gdy był podłączony przez kino domowe. Czy to możliwe?
 • #7
  intenso
  Level 39  
  Możliwe ponieważ amplitunery kina domowego posiadają skalery obrazu które potrafią nie tylko poprawić ale i j pogorszyć obraz.
  Możliwe że w swoim kinie masz ustawioną niską rozdzielczosc i amplituner obniża tą rozdzielczość którą dostawał od dekodera.