Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa lodówki Daewoo FRS-20FD

Darcio-D3 06 Sty 2015 11:30 2616 6
  • #1 06 Sty 2015 11:30
    Darcio-D3
    Poziom 2  

Witam!!!!
    Mam problem z lodówką Daewoo side be side FRS-20FD. Problem polega na tym, iż zamrażalnik w tej lodówce nie osiąga temperatury -19 stopni jaka jest ustawiona na wyświetlaczu, temperatura zatrzymała się na -12 stopni. Agregat w tej lodówce pracuje non stop. Dodam, że wcześniej rozmroziłem lodówkę Proszę o pomoc w tej sprawie co może być przyczyną tej usterki.

1 6
  • #2 06 Sty 2015 11:39
    wojciech zegarowski
    Poziom 13  

Krótki czas rozmrażania (zapchany odpływ wody ) nie pracujący wentylator, wyciek czynnika .

1
  • #3 06 Sty 2015 12:00
    Darcio-D3
    Poziom 2  

Lodówka była rozmrażana przez dobre dwa dni. Po ostatniej wizycie serwisanta opinia była taka, że układ zamrażania czyli sprężarka sprawna trzymająca ciśnienie (rurka na wyjściu ciepła). Jedynie mogę powiedzieć, że wszystko zaczęło się od tego, że na początku przestała całkowicie chłodzić. Dopiero po wizycie serwisanta i całkowitemu rozmrożeniu układ jak gdyby się bujnął, ale co z tego nie mrozi tak jak powinien i w dodatek nie wyłącza się. Czy jest jakaś szansa na uratowanie tego urządzenia.

0
  • #4 06 Sty 2015 13:03
    wojciech zegarowski
    Poziom 13  

A pracuje wentylator nawiewowy w części zamrażarki (pracuje przy zamkniętych drzwiczkach).

0
  • #5 06 Sty 2015 18:25
    Darcio-D3
    Poziom 2  

Zdjąłem tylną obudowę zamrażarki i obserwuję wentylator. Jak na razie temperatura spada a wentylator pracuje cały czas.Zobaczymy co będzie dalej. Na razie dziękuję za podpowiedź.

Dodano po 2 [godziny] 41 [minuty]:

Wracając do mojego tematu, po zdjęciu tylnej obudowy zamrażarki wentylator nie zawsze działa oczywiście przy zamkniętych drzwiach, natomiast temperatura spadła do -21 stopni mimo, że na wyświetlaczu jest temperatura -15 stopni, agregat działa non stop. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

0
  • #6 06 Sty 2015 19:53
    wojciech zegarowski
    Poziom 13  

Skąd wiesz że jest -21 , czujnik temperatury znajduje się na górze po lewo. Wentylator jak się zacina kup nowy cena ok. 110zł

2
  • #7 06 Sty 2015 22:34
    Darcio-D3
    Poziom 2  

Podczas zamarzania włożyłem do zamrażarki termometr. A jeżeli chodzi o wentylator to rozumiem, że podczas mrożenia powinien zawsze działać ?
    Wracając do termostatu to gdzie on dokładnie się znajduje?- mówimy o mojej lodówce oczywiście.

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

Panie Wojciechu wiem , że wysłał Pan do mnie jakąś wiadomość nie mogę jej odczytać. Jeżeli można to proszę jeszcze napisać DZIĘKUJĘ

0