Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transformatory firmy Bando - wzmacniacze audio

06 Sty 2015 14:05 1146 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Na stronie producenta można znaleść parametry wybranych transformatorów firmy Bando
    http://www.bando.com.my/products4.htm
    Informacje o trafie sa wytłoczone koło wejść i wyjść na plastiku
    Posiadam dwa trafa tej firmy, ktore są zamontowane w wzmacniaczach firmy Pioneer
    1.Pioneer A403R Bando N76.2~105-p n3 ATS1532
    2.Pioneer A-103 Bando LP66-B ATS1540
    Niestety oba niesprawne.
    Interesuja mnie parametry tych transformatorów i/lub czy mają zabezpieczenie termiczne?
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam
    Faktycznie są podane napięcia transformatora i inne dane w specyfikacji
    Podanych wartości jest kilka w zależności od numeru partii
    Nie mogę odszukać tego numeru
    Jedynie po numerze PCB przedniego panelu uda się ustalić, ponieważ tylko numerami tego panelu się różnią
    Może ktoś wie jak ustalić?
    Pozdrawiam
  • Admin grupy audio
    m4riuszj napisał:
    Podanych wartości jest kilka w zależności od numeru partii

Nie od numeru partii tylko od modelu. Schemat dotyczy przecież kilku modeli z jednej serii, a nie jednego konkretnego. Nawet na pierwszej stronie jest to napisane...
  • Poziom 9  
    Na pierwszej stronie jest napisane
    Model:Pioneer A203 i A103 ale typów jest kilka:HEXJ HBXJ itd
    Na str.24 są podane typy i part number części modelu A103
    Jeżeli pan wie to prosze mi napisać jak określić typ
    Bedzie szybciej dla mnie i innym sie przyda
    Pozdrawiam
  • Admin grupy audio
    Napięcia po stronie wtórnej będą się różniły pomiędzy modelami A203 i A103, natomiast dalsze oznaczenia są mniej istotne - to jest wersja wykonania, np. wykonanie na rynek Europejski, Amerykański itp. W zależności od wykonania modele te nieznacznie się różnią (np. na rynek Brytyjski mają napięcie pierwotne 240V i inną wtyczkę, a nie 230 jak na resztę Europy), ale w tym wypadku nie ma to znaczenia.
  • Poziom 9  
    Teraz rozumiem o co chodziło w poprzedniej odpowiedzi
    Może źle pytam,wiec wróce do początku
    Patrząc na schemat gdzie jest trafo i idzie zasilanie od strony wtórnej,są tam podane napięcia,jak pamiętam +40V i -40 a inne w nawiasach
    I to jest to napięcie,oczywiście po wyprostowaniu?
    Panie Arturze jeżeli jestem w błędzie to prosze mi to wytłumaczyć jak dziecku :)
    Pozdrawiam
  • Admin grupy audio
    W legendzie jest wszystko wyjaśnione:
    Transformatory firmy Bando - wzmacniacze audio

Dla A203 masz +/-40V na biegu jałowym (bez sygnału), 36.6V przy pełnym wysterowaniu z obciążeniem, zaś 33.3V to jest napięcie na biegu jałowym dla A103, a 28.2 przy pełnym wysterowaniu dla A103.
    Oczywiście są to napięcia po wyprostowaniu, napięcie strony wtórnej łatwo obliczyć.

Na pierwszej stronie jest wyjaśnione czym się różnią wykonania poszczególnych modeli i tak np. wykonanie HEXJ występuje w przypadku obu modeli A203 i A103, oznacza to tyle że wzmacniacz jest przystosowany do napięcia sieci 220-230V.
    HBXJ , również występuje w obu modelach i oznacza to że wzmacniacz jest przystosowany do zasilania napięciem 240V (na rynek Brytyjski).
    SDXJ oznacza że wzmacniacze mają przełącznik umożliwiający wybór napięcia sieci.
    YPWXJ jest tylko dla modelu A103 - 240VAC.

Oczywiste jest, że jeśli różne wersje są przystosowane do różnych napięć sieciowych, to muszą mieć różne transformatory, a więc i różne będą part numer-y transformatorów w zależności od wersji.
    Jednakże napięcia po stronie wtórnej będą różne tylko pomiędzy modelami czyli inne będą w A103, a inne w A203.

Czytać, Kolego, czytać. Przecież ja tych informacji nie biorę z sufitu, tylko z tego co tam jest napisane. :)
  • Poziom 9  
    Dziekuje za pokazanie i wytłumaczenie
    Kłania się brak rzetelnego czytania instrukcji serwisowej z mojej strony
    Dla początkującego to ważna wiedza,osobiście nie natknąłem się nawet przypadkowo w sieci na taki opis
    Temat do zamknięcia a panu Arturowi podziękowania