Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane II - Deska nie gaśnie po zamknięciu samochodu

06 Sty 2015 14:16 1968 4
  • Poziom 20  
    Witam
    Mój samochód to Megane II 1.5 dCi 2004r
    Problem polega na tym, że po zamknięciu samochodu nadal świeci się poświetlenie wyświetlacza, kontrolka zaciągniętego ręcznego (jeżeli jest zaciągnięty), podświetlenie przycisku Start/Stop. Skutkiem tego jest wyładowanie się akumulatora po dłuższym postoju.

Szukałem przyczyny i problem znika gdy odłączę środkowy wtyk od przełącznika zespolonego. Jest to wtyk który odpowiada (wg. serwisówki) za sterowanie liniami wyświetlacza.

I tutaj pojawiają się moje pytania:
    - czy uszkodzeniu uległ przełącznik zespolony? Może spotkał się ktoś z podobnym problemem?
    - jeżeli zespolony jest winny to czy da się go naprawić? Na czym dokładnie polega te uszkodzenie?

Sprawdziłem również "Bezpiecznik wyłącznika odbiorników prądu". Po jego odłączeniu cała deska gaśnie - czy tak ma być?
  • Spec od samochodów
    A ja osobiście obstawiam czytnik karty .
  • Poziom 20  
    Dziękuje za zainteresowanie tematem. Napiszę jednak kilka słów tak aby temat miał jakąś wartość dla innych.
    Wymieniłem przełącznik zespolony i problem zniknął. W moim przypadku dało się zauważyć, że byłą to jego wina - wycieraczki wariowały, sterowanie radiem nie działało tak jak powinno.

Istotną kwestią przy wymianie jest taśma air bag. Da się ją przełożyć ale podobno (tak mówił mechanik) trochę zabawy z tym było.