Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

internet Cyfrowy Polsat/Plus

Filip11117 06 Sty 2015 15:02 2487 11
  • #1 06 Sty 2015 15:02
    Filip11117
    Poziom 6  

Witam, od 2 tygodni posiadam internet domowy LTE cyfrowego polsatu (Internet Power LTE 25GB) z routerem Wi-Fi IDU-100. Zastanawia mnie jedna rzecz, a więc chodzi mi o to że jak loguje się na stronę konfiguracji( http: 192.... itd) to pojawia mi się wiadomości na temat transferu danych, czas trwania połączenia i nie można nacisnąć przycisku rozłącz aby ten transfer danych nie był wykorzystywany. Co mam zrobić aby ten router nie wykorzystywał tego transferu. Dzięki za pomoc

0 11
  • #2 06 Sty 2015 19:33
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

A czy ten transfer odliczany jest z pakietu? Ten licznik jest chyba tylko orientacyjnym licznikiem, liczy wszystko. A przeglądanie stron internetowych jest chyba nie liczone. Chyba że na stronie jest transmisja strumieniowa. Jeżeli chcesz szczegółowy transfer danych to musisz zalogować się na swoje konto icok.

0
  • #3 07 Sty 2015 09:29
    Filip11117
    Poziom 6  

Nie wiem właśnie czy to z pakietu, jak to sprawdzić. A mam już konto na icok ale tam jest zarejestrowany tylko dekoder cyfrowego polsatu

-1
  • #4 07 Sty 2015 10:40
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Czy w tym IDU jest możliwość ustawienia trybu połączenia :ręczne( na żadanie) czy tylko zawsze włączone( łącz automatycznie). Tak a propos to wybrałeś najgorszy możliwy sprzęt w CP. Zestaw ODU-IDU ogranicza LTE do 30Mb/s oraz nie łączy się na UMTS2100 i UMTS900 więc pozbawiłeś się możliwości korzystania z 3G i 100GB Pakietu nocnego. Wszystko jest liczone także na LTE, dane schodzą z limitu ,po przekroczeniu 25GB dostaniesz pierwszy lejek. Potem kolejne i przy 40-80 GB będziesz miał 0,5Mb/s . A nawet 32 kb/s jak ci się zachce nadużywać internetu. W Plusie/CP to operator pod pozorem FUP ustala reguły i nakłada lejki prędkości kiedy chce. Taki internet bez limitu ale z limitem prędkości. Reasumując kiepski operator i jeszcze gorszy sprzęt. SmartDom i jego reklamy działają. Sam podziękowałem właśnie za taką ofertę i nie przedłużyłem internetu w CP. Lubię jasne reguły i ich przestrzeganie przez operatora. Plus/CP tego nie zapewnia.

0
  • #5 07 Sty 2015 12:48
    Filip11117
    Poziom 6  

Łączy się automatycznie właśnie

0
  • #6 07 Sty 2015 13:06
    scalok
    Poziom 30  

Filip11117 napisał:
    A mam już konto na icok ale tam jest zarejestrowany tylko dekoder cyfrowego polsatu

O ile dobrze pamiętam, musisz w tym miejscu zmienić numer:

internet Cyfrowy Polsat/Plus

0
  • #7 08 Sty 2015 19:46
    Filip11117
    Poziom 6  

ale ja nie mogę zmienić na nic tego numeru tylko pakiet telewizyjny ten co mam

0
  • #8 08 Sty 2015 19:52
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

Filip11117 napisał:
    ale ja nie mogę zmienić na nic tego numeru tylko pakiet telewizyjny ten co mam

Kolega wyżej podał Ci sposób wyboru usług na Twoim koncie w Polsacie. Aby zmienić podgląd usługi trzeba rozwinąć to co zaznaczył i wybrać odpowiedni numer karty sim odpowiadającej za internet. Chyba znasz numer? Wtedy to strona powinna się zmienić na usługę internet.

0
  • #9 08 Sty 2015 23:43
    scalok
    Poziom 30  

MARIUSZ R napisał:
    Kolega wyżej podał Ci sposób wyboru usług na Twoim koncie w Polsacie. Aby zmienić podgląd usługi trzeba rozwinąć to co zaznaczył i wybrać odpowiedni numer karty sim odpowiadającej za internet. Chyba znasz numer? Wtedy to strona powinna się zmienić na usługę internet.

Dokładnie.

0
  • #10 09 Sty 2015 01:27
    Marek31415
    Poziom 31  

Filip11117 napisał:
    Nie wiem właśnie czy to z pakietu, jak to sprawdzić. A mam już konto na icok ale tam jest zarejestrowany tylko dekoder cyfrowego polsatu

Sprawdź dokładnie umowę, pewnie podpisałeś z Plus-em a nie z Polsatem.
    To jest inne konto.

0
  • #11 09 Sty 2015 23:39
    Filip11117
    Poziom 6  

No tak ja podpisywałem z plusme i jak to sprawdzić

0
  • #12 21 Gru 2015 12:35
    gulasz101
    Poziom 1  

Wiem, że temat jest stary, ale jakby ktoś jeszcze googlował w poszukiwaniu tego typu informacji:

przy usłudze internet domowy lte z plusa czyli zapewne ze słoneczka również przekierowanie portów działa tylko wtedy gdy mamy włączone stałe ip, usługa stałe ip kosztuje 18 PLN miesięcznie.

Pozdrawiam.

0