Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnes neodymowy w pobliżu kineskopu - ratunku!

11 Maj 2005 15:18 1628 8
  • Poziom 14  
    Przed chwila bawilem sie magnesem neodymowym i niechcacy machnalem nim kolo kineskopu telewizora. Zrobiły się 2 owalne "plamy" (szer. jakieś 25 cm i wys. może 7 cm każda) które odbarwiają kolory. Da się z tym coś zrobić (niekoniecznie samemu, może coś taniego u fachowca), czy zginę z ręki własego ojca? Pomóżcie!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post

VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    Włącz i wyłącz sprzęt kilkakrotnie z sieci (po odczekaniu np. 5 min.), powinno pomóc :P

andpol 33 -> :P
  • Poziom 36  
    Wyłącz z sieci i zaczekaj parę minutek.

Dodano po 1 [minuty]:

Kolega był szybszy!
  • Poziom 26  
    ja sie podlacze, choc problem mam jakby odwrotny, tzn po kilku minutach ogladania pojawiaja sie takie plamy samoczynnie... da sie to jakos "naprawic" czy wada konstrukcyjna, a moze wada tego konkretnie odbiornika ??
  • Poziom 36  
    Silne pole magnetyczne w pobliżu-jakieś głośniki.
  • Poziom 25  
    Przy takiej plamie sam monitor sobie raczej nie poradzi , a przynajmniej potrwa to przez wiele cykli wyłącz - poczekaj - włącz . Tu raczej pomoze rozmagnesowanie zewnętrzne ( tylko juz nie magnesem stałym ) pętlą , lub elektromagnesem , no i oczywiście prądem zmiennym .
  • Poziom 24  
    Prawdopodobnie pada pozystor rozmagnesowania kineskopu jeśli nie ma zewnętrznych pól magnetycznych. Za niedługo pozystor może spowodować wybijanie bezpiecznika. Pozystor trzeba zmienić.
  • Poziom 14  
    Pomogło! Wyłączyłem z sieci na 15 minut i działa! Dzięki!