Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączanie rzutnika do komputera przez HDMI to VGA

saladdin 06 Sty 2015 16:04 1839 11
  • #1 06 Sty 2015 16:04
    saladdin
    Poziom 1  

Witajcie,

Wbrew pozorom ten temat dotyczy zastosowań RTV sprzętu wymienionego w temacie:)
    Otóż, chcę wykorzystać dostępny w domu sprzęt do zmontowania systemu do oglądania filmów na ścianie. Mam stary (ale jary) rzutnik, jakiś BenQ, który ma wejście VGA (i parę innych, ale nie ma HDMI). Mam laptopa, już dość nowego, który ma wyjście HDMI. Mam też przejściówkę, czy może lepiej to nazwać - konwerter - micro HDMI to VGA (którą kupiono mi do tableta). Pomyślałem, że po prostu to połączę, kupiłem przejściówkę microHDMI na HDMI i myślałem, że będzie to "po prostu" działać. Niestety... problemy, zabawy i żonglerka spowodowały, że w końcu wyrobiłem sobie gniazdo w przejściówce, muszę kupić nową, ale dopóki stykała, to jedyny sposób "spowodowania" żeby to wszystko działało, było przełączaenie rozdzielczości w laptopie do 640x480 (albo 720x480), a potem powrót do 1024x768 (co jest natywną rozdzielczością mojego rzutnika). Do tego jeszcze ta kombinacja zwykle "zaskakiwała" po kilku razach dopiero - nie rozumiem dlaczego raz łapało, raz nie...
    Tak czy inaczej - czy macie jakiś pomysł o co kaman? Czy to dlatego że przez HDMI podłączam sprzęt który nie jest "HD" ?
    Dodam jeszcze, że sama przejściówka microHDMI to VGA działa dobrze, bo z tableta na rzutnik wychodzę bez problemu.
    Jakieś sugestie? :)

0 11
  • #2 06 Sty 2015 22:29
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

saladdin napisał:
    sama przejściówka microHDMI to VGA działa dobrze, bo z tableta na rzutnik wychodzę bez problemu.

Tylko tablet NIE ma rozdzielczości pewnie FULL HD - dlatego przejściówka działa.

Komputer, skoro nowy, to na bank na właśnie FULL HD chce "się przełączyć", i dlatego problem.
    I uważaj z tym przekładaniem kabli, bo taka "zabawa" drogo kosztuje!.
    saladdin napisał:
    jakiś BenQ

A dokładnie?.
    saladdin napisał:
    Mam laptopa, już dość nowego

J.w?.
    saladdin napisał:
    jeszcze ta kombinacja zwykle "zaskakiwała" po kilku razach dopiero - nie rozumiem dlaczego raz łapało, raz nie...

Się "coś wyrobiło" w sprzętach.
    Uważaj, bo tylko na złom może wszystko pójść, jak będziesz dalej tak majstrował.

0
  • #3 13 Sty 2015 01:05
    Klaaudi
    Poziom 6  

Mam podobny problem. Kupiłam laptopa bez wyjścia VGA. Jest mi ono potrzebne nie tylko do podłączenia monitora ale również projektorów - praca wymaga ode mnie prezentacji w różnych miejscach.

Komputer to Asus (R553LN-XX136-8 i7-4500U/8GB/256+1TB/DVD GT840)
    Monitor z którego korzystam to Samsung 743N, natomiast projektory bardzo różne.

Kupiłam konwerter z HDMI na VGA. Zarówno monitor jak i przejściówkę sprawdzałam na innym komputerze. Wyszukałam na stronie Asusa sterowników VGA dla mojej karty graficznej i nadal nic :/

Skończyły mi się pomysły, ale jestem totalnym laikiem, dlatego proszę o radę co jeszcze mogę zrobić.

0
  • #4 13 Sty 2015 08:51
    grubs
    Poziom 32  

Pokaż zdjęcie tego konwertera. I podaj model jeżeli jest.

0
  • #5 13 Sty 2015 11:32
    Klaaudi
    Poziom 6  

typowy chiński "noname" wygląda tak :
    Podłączanie rzutnika do komputera przez HDMI to VGA

0
  • #6 13 Sty 2015 12:14
    grubs
    Poziom 32  

Na innym komputerze zestaw przejściówka monitor działa?
    Próbowałaś różne rozdzielczości?

0
  • #7 13 Sty 2015 14:43
    Klaaudi
    Poziom 6  

Tak, przejściówka i monitor działają na innym komputerze. Rozdzielczości też zmieniałam. Z resztą po "duplikowaniu" lub "rozszerzeniu" ekranu rodzielczość na laptopie sama się zmieniła na taką jaką ma monitor.

0
  • #9 13 Sty 2015 16:23
    Klaaudi
    Poziom 6  

Myślałam o tym, ale jaką mam gwarancję, że ten zadziała?
    Czy to możliwe że to chińskie badziewie działa tylko na niektórych komputerach?

0
  • #10 13 Sty 2015 16:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Klaaudi napisał:
    jaką mam gwarancję, że ten zadziała?

Nie masz żadnej - kupujesz wysyłkowo! (kilka sztuk na raz, by wybrać właściwy), próbujesz, resztę oddajesz.
    Klaaudi napisał:
    Czy to możliwe że to chińskie badziewie działa tylko na niektórych komputerach?

Sprzętów są miliony....

0
  • #11 13 Sty 2015 17:36
    Klaaudi
    Poziom 6  

No to nie pocieszyliście mnie tą informacją... Myślałam to że to kwestia sterowników. Ale dzięki za odpowiedzi :)

0
  • #12 13 Sty 2015 18:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Klaaudi napisał:
    Myślałam to że to kwestia sterowników

Sterowniki masz tylko w komputerze - konwerter sygnału, rzutnik ich nie posiada.
    A mnogość sprzętów uniemożliwia skuteczne doradzenie - tylko eksperymentalnie to można dobrać.

0