Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra C kombi 1,9 Brak reakcji po przekręceniu stacyjki w pozycji zapłonu

06 Sty 2015 17:13 5157 15
  • Poziom 7  
    Witam.
    Mam problem jak w temacie.
    Auto paliło bez problemu wczorajszego dnia, odpalane z osiem razy w ciągu dnia lekki śnieg i mróz. Na drugi dzień (w nocy minus 10 C) brak reakcji po przekręceniu kluczyka w stacyjce w pozycji zapłonu. Akumulator sprawny sprawdzony został w innym samochodzie, kontrolki gasną oprócz dwóch z lewej strony świecą na czerwono ikona akumulatora i olejowa. Czy możliwe że przepaliły się bezpieczniki jak tak to które? Proszę o jakieś sugestie.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    Pdgrzej okolice kierownicy farelką , podejrzewam cim.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    "normalka" w vectrach C - CIM,
    sam sobie z tym nie poradzisz, to znaczy wymontować możesz ale naprawić to raczej już nie
  • Poziom 7  
    Witam.
    Czy macie na myśli imobilajzer- co oznacz skrót CIM.
    Ile może to kosztować? Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    CIM masz zamontowany pod kierownica.Sciag kierownice,rozkrec cała reszte wokół manetek,zobaczysz plyte z dziura w srodku i będziesz miał dość.
    W tym module jest całe immo,klucze itd. itd.Po chłopsku to taki glowny mozg tego pojazdu.
    Masz tam jeszcze czujnik kata skretu itp.
    Proponuje samemu się za to nie zabierać jak nie masz odpowiedniej wiedzy bo uziemisz to auto już na amen.
    Koszty naprawy tego auta nie będą małe.Przygotuj kilka stowek.
  • Poziom 7  
    Witaj
    pocztałem trochę na forum i strach blady padł, ten cim cały to w Olsztynie ktoś robi może?
    Wracjąc do tematu obiadów wcześniej nie miałem żadnych padającego cima. Ikona z kluczem paliła się kilka razy, ale znikła po paru przekręcić kluczykiem od zapłonu .

Dodano po 1 [minuty]:

Czy istnieje szansa ze podłogi jakiś bezpiecznik lub przekaźnik zabezpieczający Cim
  • Poziom 35  
    jacek11970 napisał:

Wracjąc do tematu obiadów wcześniej nie miałem żadnych padającego cima.

Czy istnieje szansa ze podłogi jakiś bezpiecznik lub przekaźnik zabezpieczający Cim

Wczorajszy obiad był smaczny. A bezpiecznik z podłogi, jak spadł i jest sprawny to czemu nie?

Skoro daje bardzo dobre objawy na CIM, a ty nawet nie chcesz spojrzeć w skrzynkę bezpieczników. Od tego trzeba było zacząć bez zakładania tematu.
  • Poziom 7  
    Przepraszam za poprzedniego posta. Wkradło się parę błędów językowych, pisałem na tablecie.
    Wracając do tematu. Chodzi mi oto czy istnieje taka możliwość że zepsuł się jakiś przekaźnik lub bezpiecznik od modułu CIM.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sprawa prosta , zaciągasz do dobrego elektronika samochodowego i odbierasz sprawny po pewnym czasie.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    jacek11970 napisał:
    Chodzi mi oto czy istnieje taka możliwość że zepsuł się jakiś przekaźnik lub bezpiecznik od modułu CIM.

Nie - nie ma
  • Poziom 7  
    Jak w temacie. Umówiłem się na wieczór z mechanikiem na diagnostykę komputera w celu sprawdzenia błędów.
    Jak będą wyniki podam co jest grane.
    PO.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    jacek11970 napisał:
    Umówiłem się na wieczór z mechanikiem na diagnostykę komputera w celu sprawdzenia błędów.

Potem będziesz pisał, że tylko wszędzie kasują a nie naprawiają
    Trzeba oddać do naprawy auto...
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Czy ktoś z Olsztyna (elektromechanik) wykonał taką naprawę.
  • Poziom 7  
    Witam
    Auto po podłączeniu do komputera diagnostycznego. Wyspało się parę drobnych błędów, ale najważniejszy był błąd połączenia z Cim. Żadnej reakcji po skasowaniu błędów , auto jutro na lawetę i do warsztatu w ciepłe miejsce na testy lub naprawę Cimu
    PO.
    Napiszę co dalej.
  • Poziom 7  
    Witam.
    Auto już sprawne. Spalony przekaźnik od modułu cim. Koszty 280 całość w tym laweta 100 zł. 50 zł podłączenie do kompa. Elektryka diagnostyka i wymiana przełaźnia 130.