Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panel zdalny - Czy połączenie poprzez zdalny pulpit jest bezpieczne?

kwas106 06 Sty 2015 17:51 2859 7
  • #1 06 Sty 2015 17:51
    kwas106
    Poziom 10  

Witam wszystkich.

Chciałbym dowiedzieć się nieco więcej od zaawansowanych użytkowników na temat panelu zdalnego.
    -Czy jest bezpiecznym połączeniem ?
    -Jakie połączenie poprzez zdalny pulpit jest najbezpieczniejsze ?
    -Jakich programów najlepiej używać ?

Czytałem sporo na temat pulpitu zdalnego. Zainteresował mnie program bitvise, który może łączyć się poprzez FTP oraz zdalny pulpit - ma wiele funkcji zabezpieczających. Dodatkowo program zawiera wszystkie logi, w których widać czy coś jest nie tak. O co mi dokładnie chodzi ? Chodzi mi o wykazanie tego, że coś dzieje się nie tak i np. ktoś, kto nie powinien próbuję bądź próbował połączyć się z moim komputerem. Jak przeprowadzić najprostszą symulację tego typu ?

0 7
  • #3 06 Sty 2015 19:25
    kwas106
    Poziom 10  

Dzięki, znam ten program. Znam, ale tylko z użytkowania poprzez sterowanie komputerem z telefonu itd..., tylko chodzi mi o to jak np. poprzez teamviewer przeprowadzić symulacje ataku na powiedzmy moje urządzenia z urządzenia nieautoryzowanego ?

0
  • #4 06 Sty 2015 21:58
    broda79
    Poziom 16  

Połączenia przez zdalny pulpit są w zasadzie tak bezpiecznie, jak każda inna technologia w internecie. Temviewer jest teoretycznie bezpieczny, ale połączenie nie jest bezpośrednie tylko jest nawiązywane przez serwery teamviewera. Więc nie masz kontroli nad dużą częścią połączenia. Zaletą tego programu jest prostota, w zasadzie nic nie musisz konfigurować, instalujesz i jedziesz.
    Najbezpieczniejsze są połączenia za pośrednictwem VPN, ale konfiguracja i instalacja tego wiąże się już ze sporą wiedzą i ummiejętnościami.
    Z programów do zdalnego pulpitu polecam tightVNC. Program dobry, oferuje szyfrowanie połącznia, nie wymaga jakiś hokupokus w konifguracjach.

0
  • #5 31 Maj 2015 09:47
    laiczka71
    Poziom 10  

Witam! Jakiś czas temu oddałam komp. do naprawy i gościu mi zainstalował program TeamViewer. Mówił że jak będzie coś nie tak, to mam zadzwonić i on dzięki temu programowi mi naprawi komp. Ale zastanawiam się, czy on przez ten program nie ma kontroli nad moim kompem? Tzn. czy widzi wszystkie strony jakie oglądam w necie, czy widzi zdjęcia wgrane na kompa? Bo jeśli tak to ZERO prywatności!

0
  • #6 31 Maj 2015 10:32
    broda79
    Poziom 16  

Program teamviewer jest w kilku wersjach, pełna, host (do nienadzorowanych serwerów) i QS dla sporadycznych klientów. Jeśli masz wersję QS to nie masz się czego obawiać, bo program działa tylko gdy go uruchomisz i podasz przez telefon twoje id i hasło.

1
  • #7 31 Maj 2015 20:40
    digitaltech
    Poziom 12  

Polecam program Radmin ( http://www.radmin.pl/ ) , który z doświadczenia wiem , że jest niezawodny łączy się bez pośrednictwa żadnego serwera , ma mniej funkcji ale jest w 100% niezawodny . Jeśli masz neostradę , dialog/netia , gdzie zmienia się adres IP często bez odświeżenia połączenia teamviver nie działa , używam również programu UltraVNC , który jest całkowicie darmowy i też nie korzysta z serwera pośredniczącego .

0
  • #8 01 Cze 2015 14:43
    Interesant
    Poziom 31  

...

laiczka71 napisał:
    Witam! Jakiś czas temu oddałam komp. do naprawy i gościu mi zainstalował program TeamViewer. Mówił że jak będzie coś nie tak, to mam zadzwonić i on dzięki temu programowi mi naprawi komp. Ale zastanawiam się, czy on przez ten program nie ma kontroli nad moim kompem? Tzn. czy widzi wszystkie strony jakie oglądam w necie, czy widzi zdjęcia wgrane na kompa? Bo jeśli tak to ZERO prywatności!

Przy każdym połączeniu wyświetla się z prawej strony "chorągiewka" informująca jaki numer się połączył i kto się połączył.
    Po każdym zakończonym połączeniu na ekranie pojawia się informacja o sesji sponsorowanej, więc nie ma możliwości abyś nie zauważyła ze ktoś przeglądał Ci kompa, a w katalogu TeamViewera znajdują się pliki rejestrujące wszystkie połączenia via TeamViewer.

0