Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Mastercook IDI64S - Nie działa połowa, kondensatory wymienione

06 Sty 2015 18:17 3837 5
 • Poziom 11  
  Mam problem z naprawą płyty indukcyjnej Mastercook IDI64S.
  Dwa tygodnie temu, w wyniku problemów z załączaniem poszczególnych stron (najczęściej prawej, która czasami się nie załączała, czasami działała, ale nie działał wyświetlacz) wymieniłem wszystkie kondensatory elektrolityczne oraz po 4 foliowe 0,47 i 0,68uF w obydwu modułach mocy. Po naprawie płyta działała przez dwa tygodnie bez zastrzeżeń. Dzisiaj nagle, po mniej więcej minucie pracy górnego prawego palnika nagle "przestała widzieć" garnek, po czym prawa strona przestała zupełnie działać. Lewe pola działają normalnie, natomiast na wyświetlaczach od prawych nic się nie pojawia, a przyciski nie reagują. Po podpięciu prawego modułu mocy do lewego wyjścia sterownika płyta w ogóle nie startuje. Wydaje mi się, że wskazuje to na uszkodzenie prawego modułu mocy, prawda? Wizualnie nie znalazłem na nim nic niepokojącego. Co może być przyczyną problemu i jak go zdiagnozować?
 • Poziom 11  
  Na mostku w sprawnym module mam napięcia 84V AC i 108V DC, natomiast na uszkodzonym 86V AC i 82V DC, zatem mostek TS25P05G do wymiany?
  edit: zamieniłem mostki pomiędzy modułami i sytuacja jest bez zmian, czyli jednak to nie mostek jest winny :/
 • Poziom 11  
  Podmieniałem już tranzystory mocy pomiędzy modułami, przemierzyłem wszystkie kondensatory, jeszcze raz wymieniłem elektrolity, porównuję elementy pomiędzy modułami i ciągle niczego nie mogę się doszukać :/ Bardzo proszę o jakąś wskazówkę.

  Dodano po 4 [godziny] 36 [minuty]:

  Czy lewy i prawy moduł mocy są identyczne czy może różnią się oprogramowaniem? Lewy moduł podłączony do lewej strony sterownika przy niepodłączonym prawym module uruchamia się. Czy zatem prawy moduł mocy (zakładając że jest sprawny) powinien również wystartować podłączony do lewej strony sterownika?
 • Poziom 1  
  Witam. Też mam płytę IDI64S. Dwa tygodnie po gwarancji wysiadła. Podejrzewam syndrom 2 tygodniowej usterki fabrycznej po upływie gwarancji.
 • Poziom 1  
  Mam tą samą padline...

  Dwa prawe pola indukcyjne umarły 3 m-ce po upływie gwarancji...

  Jakiś serwis może to zrobić w "normalnych" pieniądzach?
  Czy zostaje tylko zakup nowej?
 • Poziom 11  
  Ostatecznie moja płyta wylądowała w serwisie RTV, okazało się że (podobno) problem leżał po stronie tych dużych zwor na płytce. Po naprawie działa do dzisiaj.