Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Parownica Philips GC8320 - Wyłącza się po kilku minutach

Zelu00 06 Jan 2015 19:21 1746 4
Relpol
 • #1
  Zelu00
  Level 15  
  Witam,

  Po załączeniu parownicy przyciskiem na stacji pracuje ona normalnie przez kilka/kilkanaście minut po czym samoczynnie się wyłącza. Przy próbie ponownego włączenia działa przez kolejne kilkanaście sekund i znowu się wyłącza. I tak w kółko do całkowitego ostygnięcia.
  Czy ktoś z szanownych forumowiczów może udzielić wskazówki co może być przyczyną problemu?
 • Relpol
 • #2
  Zelu00
  Level 15  
  Dołączam Service Manual. Czy przyczyną problemu może być przekaźnik. Ale jeżeli tak to dlaczego natychmiastowe wciśnięcie przycisku na stacji powoduje włączenie na kilka/kilkanaście sekund? Czy któryś element może się przegrzewać? gc8320-...pdf Download (1.19 MB)
 • Relpol
 • #3
  Zelu00
  Level 15  
  Zmierzyłem wartość termistora, gdy stacja jest schłodzona 280kΩ. Natomiast po lekkim rozgrzaniu wartość spadła do 100kΩ. Wynika z tego, że jest to termistor NTC. Czy ktoś się orientuje czy są to poprawne wartości. Czy jest możliwe, że np. przekaźnik pod wpływem wyższej temperatury rozwiera styki i dlatego stacja się wyłącza?
 • #4
  Zelu00
  Level 15  
  Okazuje się, że pompka nie podaje wody do boilera podczas załączania stacji i gdy przycisk na żelazku jest ustawiony w pozycje pary i stąd to rozłączanie stacji. Gdy przełącznik jest ustawiony na blokowanie pary to pompka się załącza.
  Ktoś wie co może być przyczyną takiego zachowania?
 • #5
  phaczyk
  Level 1  
  Zelu00 wrote:
  Wynika z tego, że jest to termistor NTC. Czy ktoś się orientuje czy są to poprawne wartości?
  Czy dotarłeś do parametrów termistora? Obecnie naprawiam model GC 7540 i niestety termistor uszkodzony. Szukam zamiennika.