Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 29 LN460R - w jaki sposób uzyskać audio z tv na dodatkowe głośniki

munrowerek 06 Sty 2015 20:59 1065 13
  • #1 06 Sty 2015 20:59
    munrowerek
    Poziom 8  

Witam ! Kupiłem telewizor LG 29 LN460R. Posiada piękny obraz ale bardzo słabe głośniki. W instrukcji pisze że dodatkowe głośniki tylko poprzez HDMI RCA. W sklepie Euro Agd powiedzieli mi że HDMI jest do przesyłania obrazu a dżwięk otrzymam z wejścia słuchawkowego. Zrobiłem jak kazali ale mimo podkręcenia na cały regulator i telewizora i zestawu głośników creative głos był bardzo słaby. Co zrobić ? Proszę o poradę.

0 13
  • #2 06 Sty 2015 21:06
    feno
    Poziom 10  

Sprawdź czy w menu niema regulacji od słuchawek

0
  • #3 06 Sty 2015 21:11
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Można użyć przewodu optycznego + konwerter S/PDIF (TOSLINK) na RCA lub użyć wzmacniacza / amplitunera z wejściem optycznym.

0
  • #4 06 Sty 2015 21:20
    munrowerek
    Poziom 8  

Niestety takiej regulacji niema...

Dodano po 1 [minuty]:

telewizor nie posiada wejścia optycznego...

0
  • #5 06 Sty 2015 21:25
    feno
    Poziom 10  

A słuchawki działają poprawnie i regulacja działa może coś między tv a głośnikami

0
  • #6 06 Sty 2015 21:36
    munrowerek
    Poziom 8  

słuchawki działają poprawnie.Tylko dlaczego piszą że dodatkowe głośniki tylko przez HDMI RCA. jak HDMI jest tylko do przesyłu obrazu nie rozumiem...a żadnych rca nie widzę....

0
  • #7 06 Sty 2015 21:43
    feno
    Poziom 10  

Przez HDMI idzie wszystko sprawdź na wejściu do głośników cz buczą bo myślę że głośniki od komputera podłączyłeś

0
  • #8 06 Sty 2015 23:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

munrowerek napisał:
    telewizor nie posiada wejścia optycznego...

A powinien? - to wyjście kolego, wyjście optyczne.
    munrowerek napisał:
    przez HDMI RCA

Jak już, to HDMI ARC (Audio Return Channel - powrotny kanał audio).
    I by to wykorzystać potrzebujemy amplituner kina domowego, z taką też funkcją.

feno napisał:
    Sprawdź czy w menu niema regulacji od słuchawek

munrowerek napisał:
    Niestety takiej regulacji niema...

Przecież to wystarczy na pilocie od tv zrobić głośniej...

0
  • #9 07 Sty 2015 11:24
    munrowerek
    Poziom 8  

Dzięki! Dowiedziałem się że potrzebuję amplituner z takim wejściem. Tylko że czeka ,mnie duży wydatek . Taki sprzęt do tanich nie należy. Sądziłem że jak w innych telewizorach byle jakie kino domowe wystarczy...

Dodano po 2 [godziny] 50 [minuty]:

Dziękuję za pomoc. Zamykam temat.

0
  • #10 07 Sty 2015 13:31
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

LG pokazuje jak najprościej uzyskać dźwięk na wzmacniaczu / amplitunerze. Warunek, to wejście optyczne. Przewód optyczny to jakieś 20-60zł ( zależy od jakości i długości), amplituner z wejściem optycznym da się kupić za około 150-180zł (oczywiście używany).

0
  • #11 07 Sty 2015 14:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

munrowerek napisał:
    Sądziłem że jak w innych telewizorach byle jakie kino domowe wystarczy...

Ale co ma tv do całej reszty...?.
    Czego oczekujesz - nowy tv i stare graty jako reszta.

Chcesz z czegoś korzystać - musisz inwestować.....
    MARCIN.SLASK napisał:
    Przewód optyczny to jakieś 20-60zł ( zależy od jakości i długości), amplituner z wejściem optycznym da się kupić za około 150-180zł (oczywiście używany).

A kolumny, głośniki do tego, też przecież są potrzebne - bo raczej nie znajdziesz kogokolwiek, kto za takie pieniądze sprzeda ci kompletnie wyposażone KD.
    I nie ukrywajmy, za takie pieniądze nie spodziewaj się sprzętu w 100% sprawnego technicznie (to cena końcowa powinna już potencjalnemu kupującemu dać do myślenia - dlaczego w ogóle za taką kasę ktoś to sprzedaje, a sam dalej z tego nie korzysta!).

Moja skromna opinia - poniżej 500 zł nie ma nawet co myśleć o zakupieniu używanego amplitunera KD (bez głośników oczywiście).

0
  • #12 07 Sty 2015 17:18
    munrowerek
    Poziom 8  

Jak już pisałem telewizor niema wejścia ani wyjścia optycznego. Amplituner lub kino domowe musi mieć wejście HDMI z ARC .Tylko tyle się dowiedziałem...

0
  • #13 07 Sty 2015 18:16
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

munrowerek napisał:
    Jak już pisałem telewizor niema wejścia ani wyjścia optycznego. Amplituner lub kino domowe musi mieć wejście HDMI z ARC .Tylko tyle się dowiedziałem...

No tak, moje niedopatrzenie i niezrozumienie. Dopiero jak poszukałem zdjęć TV to widzę, że nie ma złącza optycznego. W instrukcji się nie doszukałem, ale mój blad był spowodowany tym (instrukcja strona 373) :
    LG 29 LN460R - w jaki sposób uzyskać audio z tv na dodatkowe głośniki
    Jak i informacje na stronie pod modelem TV:
    LG 29 LN460R - w jaki sposób uzyskać audio z tv na dodatkowe głośniki LG 29 LN460R - w jaki sposób uzyskać audio z tv na dodatkowe głośniki

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo