Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzedałem facetowi telewizor i nie działają mu wszystkie kanały na kablówce

Adisek 06 Sty 2015 21:44 2652 34
  • #1 06 Sty 2015 21:44
    Adisek
    Poziom 6  

Witam.

Gościu kupił ode mnie telewizor używany starszy trochę Philips 32PW8719. Ja używałem go do odbierania telewizji naziemnej przez tuner DVBT. Wszystko trybiło, na antenie bez tunera dvbt też (te kilka podst. kanałów).

Typ ma vektre i tłumaczył mi, że ma tak:

D- dekoder
    MT- mój telewizor
    T-telewizor
    R-rozdzielacz, chyba trójnik

Mówił, że jak podłącza telewizor do rozdzielacza to powienien mieć 40 kanałów podstawowych. A ma dwa czy trzy i chce mi ten telewizor zwrócić, bo mówi, że jest skopany, że grzebał w ustawieniach i coś jest nie tak. W ogóle mogę mu tych pieniędzy nie zwracać? Przecież telewizor jest ok? To coś od vektry może być? Czego wymaga ta kablówka? Może mój tv, po prostu czegoś takiego nie obsługuje?

0 29
  • #2 06 Sty 2015 21:48
    mihal2002
    Poziom 43  

Adisek napisał:
    Typ ma vektre

A Vectra nadaje jeszcze w analogu?
    Adisek napisał:
    Mówił, że jak podłącza telewizor do rozdzielacza to powienien mieć 40 kanałów podstawowych

To niech zapyta usługodawcę co MU dostarcza.

0
  • #3 06 Sty 2015 21:52
    UL7855
    Poziom 22  

Ciekawe czy w przebłysku geniuszu nie podłączył się przypadkiem pod gniazdo R :idea:

0
  • #4 06 Sty 2015 22:31
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

Telewizor powinien obsługiwać wszystkie kanały .Usterka leży w kablach albo źle oprawiony przewód pomiędzy rozdzielaczem albo wpięty w gniazdo radiowe. Ewentualnie do bani rozgałęźnik. Jeszcze jedna możliwość rozgałęźnik źle podłączony, jeden tv "siedzi"na wejściu a sygnał podpięty do wyjścia. Inna sprawa to siła sygnału może być za mała dla tylu odbiorników i twój tv odrzuca kanały bo są za słabe. Należało by przeprowadzić strojenie ręcznie Lub wstawić rozgałęźnik aktywny. Na pewno jest poziom tak dobrany że dla jednego to działa dobrze dla dwóch odbiorników znośnie a dla trzech to kicha

0
  • #5 06 Sty 2015 22:46
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Adisek napisał:
    W ogóle mogę mu tych pieniędzy nie zwracać? Przecież telewizor jest ok?

Facet zgłasza Tobie reklamację i dostarcza na swój koszt tv do Ciebie, ty go sprawdzasz i podejmujesz decyzję, czy kasę oddać, czy nie.
    Powiedz mu, że Ty kablówki w domu nie masz, więc skąd masz wiedzieć, czy z kablówką działa, jeszcze taką jak on ma - poza tym, skąd Ty możesz wiedzieć, do czego on ten tv w domu wykorzystuje.
    Facet nie wie co kupił? - nie daj się w to wmanewrować.
    Adisek napisał:
    Mówił, że jak podłącza telewizor do rozdzielacza to powienien mieć 40 kanałów podstawowych. A ma dwa czy trzy i chce mi ten telewizor zwrócić, bo mówi, że jest skopany,

Mówić może sobie co chce.
    Kupił tv, nie spodobał mu się i teraz "rżnie głupa", że nie działa - by go oddać.

Skoro ma, dwa albo trzy kanały, to jak tv może być skopany - na tych kanałach jest dobry, a się "kopie" na innych? - skąd możesz wiedzieć, o czym facet mówi - skoro na 100% nie ma o tym pojęcia co on ma w domu.
    To nie Twój problem, jak facet ma w domu instalację zrobioną.

Adisek napisał:
    tłumaczył mi, że ma tak:

Zdjęcia kolego, zdjęcia - tłumaczyć, to on sobie może.

Ja też mogę Ci powiedzieć, jak do mnie dojechać, tylko, nie ma pewności, że do mnie trafisz - kapujesz.

1
  • #6 06 Sty 2015 23:08
    James596
    Poziom 20  

Nad czym tu się rozwodzić? Niech gość odłączy rozgałęźnik, wepnie TV zamiast niego i sprawdzi. Jeśli wszystko działa, tv jest sprawny, i tyle...

To tak jakby kupujący winił sprzedawcę odtwarzacza DVD, za swoje porysowane płyty.

1
  • #7 06 Sty 2015 23:31
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Z ciekawości: ile za to cudo zainkasowałeś?

-1
  • #8 07 Sty 2015 13:57
    darobat91
    Poziom 7  

A ten telewizor pochodzi z PL? bo jeśli nie został zakupiony w polsce to wszystko wyjaśnia.

-2
  • #9 07 Sty 2015 14:30
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@darobat91
    Co niby wyjaśnia?.
    Tv odbiera to, co dostaje...

2
  • #11 07 Sty 2015 18:37
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

irekr napisał:
    wystarczy że odbiornik/kablówka nie ma tzw. super- i hiperbandu to faktycznie kanałów może być bardzo mało.....

Notka katalogowa, ze strony producenta:

1
  • #12 07 Sty 2015 20:46
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

Jak pisałem telewizor musi odbierać wszystko zgodnie z opisem w instrukcji. Wpięcie bez rozgałęźnika odpowie na wszystkie wątpliwości jak pisałem możliwości złego odbioru kilka.

1
  • #13 07 Sty 2015 20:57
    UL7855
    Poziom 22  

Najgorsze jest to że nie znamy faktycznych intencji kupującego. Może akurat się rozmyślił i chce oddać zabytek.
    Poza tym może okazać się że jest kompletną elektroniczną ciapą i w drobnej usterce instalacji o której nie wie będzie wietrzyć spisek sprzedającego.

1
  • #14 07 Sty 2015 22:19
    Adisek
    Poziom 6  

Facet mówił, że podłączał telewizor, który ma w drugim pokoju, również na tym rozgałęźniku i na tym drugim mu działa. I, że grzebał pół dnia w tym moim telewizorze.

Cytat:
    Z ciekawości: ile za to cudo zainkasowałeś?

80zł, ojciec chciał koledze za darmo oddać, ale ja znalazłem tego feralnego faceta.

KOCUREK1970 napisał:
    irekr napisał:
    wystarczy że odbiornik/kablówka nie ma tzw. super- i hiperbandu to faktycznie kanałów może być bardzo mało.....

Notka katalogowa, ze strony producenta:

To powinno wystarczyć do tego, żeby ta vektra śmigała? Wysłałem wczoraj email do vektry ale czy raczą odpowiedzieć nie wiem :/

0
  • #15 08 Sty 2015 03:26
    miroix
    Poziom 20  

UL7855 napisał:
    Najgorsze jest to że nie znamy faktycznych intencji kupującego

Jak i nie znamy intencji tak naprawdę sprzedającego :)
    Ale jak sprzedający w momencie sprzedaży miał dobre intencje a towar był sprawny to już w zasadzie wyczerpuje dalsze rozważania.
    Adisek napisał:
    W ogóle mogę mu tych pieniędzy nie zwracać? Przecież telewizor jest ok?

No tu jest już zależne,przyjmujemy że mu ten TV dobry sprzedałeś,teraz tylko pytanie czy telewizor wysyłałeś czy odbierał sam osobiście ?
    Jeśli wysyłałeś ma prawo do zwrotu chyba 10 dni,ale jak sam odbierał u ciebie i przed kupnem sprawdzał to po prostu widział co kupuje i papa nic nie musisz i tyle.
    Pozostaje też kwestia czy warto się użerać za 80 złotych? ale tez w sumie dlaczego miał byś ten TV przyjmować jak gościu tam już swoje wygrzebał i w sumie nie wiadomo co grzebał i do czego faktycznie podłączył,może tak jak koledzy napisali rozmyślił się i chce oddać,więc pozostaje jak wyżej jak odebrał sam niech spada jak wysyłałeś ma prawo chyba że sam zepsuł to nawet w takim wypadku na zwrot nie musisz się zgadzać.

KOCUREK1970 napisał:
    Facet nie wie co kupił? - nie daj się w to wmanewrować

Popieram.Pozdrawiam.

2
  • #16 08 Sty 2015 04:09
    djateop
    Poziom 14  

[quote="James596"]Nad czym tu się rozwodzić? Niech gość odłączy rozgałęźnik, wepnie TV zamiast niego i sprawdzi. Jeśli wszystko działa, tv jest sprawny, i tyle...

Pierwszy krok do rozpoznania Usterki, ja jeszcze sprawdziłbym ten twój TV pod dekoderem, pomijając jakość kabla i połączeń za rozgałęźnikiem.

-1
  • #17 08 Sty 2015 07:05
    UL7855
    Poziom 22  

djateop napisał:

Pierwszy krok do rozpoznania Usterki, ja jeszcze sprawdziłbym ten twój TV pod dekoderem, pomijając jakość kabla i połączeń za rozgałęźnikiem.

Chyba nie do końca rozumiesz w czym problem a piszesz.

0
  • #18 08 Sty 2015 12:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

miroix napisał:
    Jeśli wysyłałeś ma prawo do zwrotu chyba 10 dni

Dotyczy to sytuacji, kiedy kupujesz z/od sklepu - sprzedaje FIRMA, kupuje osoba prywatna - i już jest 14 dni na zwrot, ale też, pod pewnymi warunkami.
    NIE dotyczy, kiedy kupującym i sprzedającym jest osoba prywatna, wtedy ma zastosowanie KC (Kodeks Cywilny).
    miroix napisał:
    w sumie dlaczego miał byś ten TV przyjmować jak gościu tam już swoje wygrzebał i w sumie nie wiadomo co grzebał i do czego faktycznie podłączył,może tak jak koledzy napisali rozmyślił się i chce oddać

Dokładnie.
    Jeśli coś nie działa, to się zgłasza reklamację sprzedającemu, a nie samemu "majstruje", skąd sprzedający może mieć teraz pewność, że tv nie zepsuł, uszkodził sam kupujący.

miroix napisał:
    jak wysyłałeś ma prawo chyba że sam zepsuł to nawet w takim wypadku na zwrot nie musisz się zgadzać.

Jeśli kupujący zgłasza reklamację, sprzedający NIE MOŻE jej nie przyjąć, inną kwestią jest tutaj, czy rozpatrzy ją pozytywnie, czy odrzuci, ale przyjąć reklamację MUSI.

To na kupującym spoczywa obowiązek dostarczyć uszkodzony towar do sprzedającego na własny koszt, celem ekspertyzy uszkodzenia.
    Jeśli się okaże, że rzecz jest sprawna, lub uszkodził ją kupujący - wtedy sprzedający MA PRAWO żądać od kupującego pokrycia wszelkich kosztów związanych z ekspertyzą, serwisem uszkodzonego tv, z kosztami przesyłki towaru z powrotem do kupującego.

I proszę pamiętać, że zgodnie z KC, na sprzedawane rzeczy, przez osobę prywatną prawo nakłada na sprzedającego OBOWIĄZEK udzielenia rękojmi na wady towaru, w okresie 12 miesięcy, od dnia sprzedaży - czy nam się to podoba, czy nie, tak stanowi prawo.

1
  • #19 08 Sty 2015 12:46
    miroix
    Poziom 20  

Łukasz T., Prawnik

Witam serdecznie.
    Zwrot towaru bez podania przyczyny przysługuje tylko i wyłącznie konsumentom, którzy zakupili towar od przedsiębiorcy i dokonali tej czynności na odległość (np. przez internet) lub poza lokalem przedsiębiorstwa (np. zakup u przedstawiciela handlowego). Reguluje to ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U.2000.22.271; art. 7 ust. 1.).

W przypadku gdy towar sprzedała os. fizyczna innej os. fizycznej to mają zastosowanie regulacje Kodeksu cywilnego (art. 535 i n.). Kupujący może odstąpić od umowy (lub żądać obniżenia ceny) jedynie w przypadku gdy rzecz sprzedana ma wady, Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie (art. 560. § 1. k.c.).

Proszę odmówić zwrotu pieniędzy powołując się na powyższe przepisy. W przypadku gdy towar jest pełnowartościowy to jedynie pana dobrą wolą jest przyjęcie zwrotu towaru (pacta sunt servanda - umów należy dotrzymywać).
    Pozdrawiam.

Jak widzisz nie musi sprzedał towar sprawny a to że gościowi nie odpowiada to już jego problem ,a poza tym grzebał w tym TV co jest niedopuszczalne a w takim wypadku odmowa jak najbardziej słuszna.
    Odbiór osobisty.
    "Art. 557.
    § 1. Sprzedawca jest zwolniony od odpowiedzialności z tytułu rękojmi, jeżeli kupujący wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy."

Rękojmia za wady fizyczne

W przypadku zakupu od osoby prywatnej nie będą miały również zastosowania przepisy ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. W takim stosunku prawnym podstawą do reklamacji kupionego towaru mogą być przepisy art. 556 § 1 oraz art. 560 § 1 Kodeksu cywilnego3. Zgodnie z art. 556 § 1 kc sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym. Jest to tzw. odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady fizyczne sprzedanej rzeczy.

Nasze przepisy są zagmatwane ale jak się poszuka owszem jednoznacznie z tego wynika że cokolwiek sprzedając w pewnych okolicznościach jako osobę prywatną obowiązują przepisy o rękojmi ale jak widzimy musiał by to być towar wadliwy i sprzedany jako wadliwy bo w sumie co mnie obchodzi jak dany sprzęt w dalszym swoim życiu będzie działał czy się zepsuje co jest normalne że rzeczy z czasem się psują ważne aby ten towar był sprawny lub opisany zgodnie ze stanem faktycznym co i tak w momencie odbioru osobistego nie wnosi nic ,widziały gały co brały .

Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego z 13 marca 1981r. (III CRN 31/81) kupno rzeczy używanej zawsze pociąga niebezpieczeństwo, że rzecz nie odpowiada oczekiwaniom. Upływ czasu i używanie rzeczy, nawet zgodnie z jej przeznaczeniem mogą mieć wpływ na powstanie wad rzeczy, przy czym ich stopień może być różny.

Powszechnie przyjmuje się, iż sprzedawca nie odpowiada za wady rzeczy używanej wynikające z normalnego korzystania z niej. W przypadku, gdy wadliwość rzeczy wiąże się z jej nadmierną, czy nieprawidłową eksploatacją, sprzedawca nie odpowiada z tytułu rękojmi tylko, jeżeli kupujący w chwili zawarcia umowy wiedział o stopniu zużycia rzeczy.

Jak widać na powyższym w naszym kraju mamy tak zagmatwane przepisy że aby coś zrobić musielibyśmy być prawnikami i to dobrze oblatanymi w prawie konsumenckim.

2
  • #20 08 Sty 2015 17:21
    deus.ex.machina
    Poziom 32  

A moze problem jest w upstream ? Jeśli dołączony jest poprzez splitter do kabla gdzie dostępny jest sygnał upstram (wysyłany przez modem kablowy usera do CMTS w headendzie to może dochodzić do przesterowania a nawet uszkodzenia obwodów wejsciowych tunera w TV który nie jest zaprojektowany do współpracy z kablówką w której jest upstream czyli jeśli TV akceptuje VHF band I i band II to w tym może być problem).

-1
  • #21 08 Sty 2015 17:55
    miroix
    Poziom 20  

[quote="deus.ex.machina"]
    Problemem nie jest nieodbieranie u gościa,bo w końcu nie on się pyta co robić .
    Problemem jest to że gość czyli kupujący zakupił sprzęt pogrzebał w nim ,pobawił się i teraz chce oddać jako niesprawny,ale co kogo obchodzi jak sobie samolot kupił a ma tylko papiery na lokomotywę,chciał kupił jak latać nie może to jego problem.
    jedynym dobrym uczynkiem jaki może w tym wypadku zrobić sprzedający o ile by miał o tym pojecie to podpowiedzenie klientowi co ma i jak podłączyć i tyle.
    A co do zwrotu tak samo jak ja i koledzy mam jedno do powiedzenia, wiedział co kupił to jak teraz nie odpowiada niech sobie zrobi akwarium, bo po takiej akcji i wiedząc że tamten w sprzęcie grzebał w życiu bym nawet nie pomyślał aby mu przyjmować zwrot tym bardziej że TV był sprawny a jak wynika z wyżej przytoczonego prawa takiego obowiązku nie ma i jest to tylko dobra wola sprzedającego.Nie lubię naciągaczy ja bym po prostu go pogonił i tyle.

2
  • #22 08 Sty 2015 19:50
    Adisek
    Poziom 6  

Ale przyczyny nie działania tak czy siak nie znam, a tego jestem nawet ciekaw.

1
  • #23 08 Sty 2015 20:43
    deus.ex.machina
    Poziom 32  

miroix napisał:

Problemem nie jest nieodbieranie u gościa,bo w końcu nie on się pyta co robić .
    Problemem jest to że gość czyli kupujący zakupił sprzęt pogrzebał w nim ,pobawił się i teraz chce oddać jako niesprawny,ale co kogo obchodzi jak sobie samolot kupił a ma tylko papiery na lokomotywę,chciał kupił jak latać nie może to jego problem.

I ja nie neguje tego jak uregulowane jest to w prawie.

Po prostu zastanawiam się czy powód nie jest związany z technika - zgodziłbym się oddać pieniądze pod warunkiem ze sprzęt byłby nie grzebany i nie uszkodzony a tak... dobra wola autora wątku - ja bym zdecydowanie odmówił jeśli sprzęt grzebany - nowy nabywca wybrał - chciał sobie podłubać - nauka kosztuje.

1
  • #24 08 Sty 2015 20:50
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Adisek napisał:

Ale jak chcesz to zrobić, na odległość?.
    A jak przyjmiesz tv od kupującego - to już się faceta nie pozbędziesz, facet jest bystry.

2
  • #25 08 Sty 2015 23:17
    miroix
    Poziom 20  

deus.ex.machina napisał:
    Po prostu zastanawiam się czy powód nie jest związany z technika - zgodziłbym się oddać pieniądze pod warunkiem ze sprzęt byłby nie grzebany i nie uszkodzony a tak... dobra wola autora wątku - ja bym zdecydowanie odmówił jeśli sprzęt grzebany - nowy nabywca wybrał - chciał sobie podłubać - nauka kosztuje.

Fakt zapewne każdy chciał by poznać dlaczego niby nie odbiera ja tez ale na odległość tego nie zrobimy,co oddania kasy właśnie jestem tego samego zdania.

KOCUREK1970 napisał:
    Ale jak chcesz to zrobić, na odległość?.
    A jak przyjmiesz tv od kupującego - to już się faceta nie pozbędziesz, facet jest bystry.

Kocurek dobrze prawi ,musisz się zastanowić ,przyjmiesz grzebańca a faceta się nie pozbędziesz,co prawda może i cwaniaczkowaty jest ale bystry nie bardzo jak sam potrafi się przyznać że grzebał.

Adisek napisał:

Jak napisałem tez jestem ciekaw,ale jak było już pisane wcześniej jak chcesz to możesz się dać ........... na własne życzenie.
    Po za tym do tej pory nie odpowiedziałeś na pytanie czy to był odbiór osobisty czy wysyłka?
    A i dam ci dobra rade,miej na wszystko dowody niech to nawet będą nagrania rozmowy,każde potwierdzenie jest na wagę złota,bo jak podejrzewam na żadną z wyżej wymienionych rozmów potwierdzenia nie masz,to błąd,może i nie zmieniający faktu ale takie dowody ułatwiły by sprawę,tak samo jak zapewne nie zabezpieczyłeś się na te okoliczność żadną plombą ma śrubkach.

P.s. Daj znać jak sprawa się dalej potoczyła.

2
  • #26 09 Sty 2015 15:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

miroix napisał:
    faceta się nie pozbędziesz,co prawda może i cwaniaczkowaty jest ale bystry nie bardzo jak sam potrafi się przyznać że grzebał.

Jego bystrość polega na tym, że liczy, że sprzedający przyjmie tv i na własny koszt będzie go sprawdzał, dowodząc, że to nie jego wina..., oczywiście facet nie przyjmie do wiadomości, że to nie wina sprzedającego, tylko będzie wymyślał, że tv musi pójść do specjalistycznego serwisu, a w tym momencie kupujący stwierdzi, że np. 200 zł za diagnozę takiego trupa nie zapłaci i odda mu kasę, za zwrócony tv - potem jeszcze koszty przesyłki.... - i sprzedając ten tv następnej osobie, znowu może być problem, spowodowany przez poprzedniego użytkownika, już nie mówiąc o tym, ze sprzedający wyjdzie na 0, albo jeszcze 100 zł sumarycznie do całego biznesu dołoży, a potem sam stwierdzi, że tv trzeba było wystawić na ulicę na wystawkę, bo by to najmniej go kosztowało.

3
  • #27 17 Sty 2015 22:30
    Adisek
    Poziom 6  

Źle zrozumieliście on mówił, że grzebał ale w ustawieniach TV. Chce mi go jutro przywieźć i mam mu kasę oddać. Oczywiście nie chce. Po co mi ten TV.

Mówił, że pytał się jakiegoś speca od RTV i ten typ mu powiedział, że to przez telewizor.

0
  • #28 18 Sty 2015 00:04
    miroix
    Poziom 20  

Czyli mu nie odpowiada i chce oddać po prostu.
    Lub inaczej, szuka idioty i chce wmówić że to wina TV.
    Reszta mojej opinii o takim działaniu pozostaje bez zmian i zapewne KOCUREK i koledzy też będą dalej tego samego zdania, a ty postąpisz jak uważasz a w takim wypadku jak TV jest sprawny pozostaje tylko twoja dobra wola.
    chce ci przywieźć i ty masz mu oddać kasę koniec i kropka, no jak ja kocham bezczelnych ludzi.

1
  • #29 18 Sty 2015 00:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Adisek napisał:
    Mówił, że pytał się jakiegoś speca od RTV i ten typ mu powiedział, że to przez telewizor

A tamten wróżka - to ja może przez smsa zacznę leczyć ludzi - co myślicie o tym?.
    Pytał się speca - ciekawe... - to może ja z kolei opowiem jaki związek ma trzepotanie skrzydeł kolibra w Amazonii, z tym, że frank szwajcarski jest po 4.50 - chce kolega posłuchać?.

Pytał się speca, ale do swojego domu już go nie zaprosił - to po co "polazł" do niego...

Adisek napisał:
    Chce mi go jutro przywieźć i mam mu kasę oddać

Czyli jak jutro też do Ciebie przyjadę, to tak "na pałę" oddasz mi 1 tyś zł - ja nie pamiętam, że je Tobie pożyczałem, ale pamiętam świetnie, że to Ty je ode mnie pożyczyłeś....

Facet może Cię "w pompkę pocałować" - jego gadanie jest warte tyle samo co Twoje.
    On mówi tv zepsuty - to niech przedstawi DOWODY, na poparcie swoich racji.
    Z autoryzowanego serwisu, który ma uprawnienia, by taką ekspertyzę wykonać.

Facetowi powiedź jak przyjedzie, ze może Ci złożyć reklamację na piśmie (niech dyma z powrotem do swojego domu ją napisać), i niech z napisaną reklamacją i tv znowu do Ciebie wróci - nie przyjmuj tv bez reklamacji na piśmie.
    Potem z reklamacją przyjmij tv, a, za 3 dni mu odpisz, że tv jest sprawny i odrzucasz reklamację i nie znajdujesz uzasadnienia do oddania pieniędzy, i mu jeszcze powiedź, że ma sobie przyjechać po ten tv, a, jak chce go kurierem, to najpierw 50 zł wpłaty na konto za kuriera - jeśli się nie zgadza z Twoją opinią, to niech idzie do sądu - tyle.

1
  • #30 18 Sty 2015 00:32
    miroix
    Poziom 20  

KOCUREK1970 Pokłony do samej ziemi bardziej prawdziwej prawdy bym sam nie napisał, a przy tym się świetnie ubawiłem i uśmiałem w dobrej myśli oczywiście a sam pomysł aby w ten sposób potraktować gościa uważam za wyśmienity.Pozdrawiam i jeszcze się śmieję jak wyobrażam sobie minę gościa w takiej sytuacji.
    Tak jak napisałem jest bezczelny i szuka idioty i właściwym było by go właśnie tak potraktować bo i w sumie to i zgodne z prawem i zarazem zabezpieczanie.Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów