Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate ST1000DM003 - Znikające miejsce na dysku C

07 Sty 2015 00:03 1020 13
  • Poziom 6  
    Dzisiaj zauważyłem, że znika mi miejsce na dysku C. Wczoraj miałem tam wolne 28,1 GB, dzisiaj jest to już 26,1. Nie mam pojęcia od kiedy się to dzieje, dopiero dziś zwróciłem uwagę na to, że coś jest nie tak. Dysk ma 100GB, jest na nim zainstalowany tylko Windows 7. Wydaje mi się niemożliwe, aby zajmował on ponad 70GB. Sprawdziłem kompa Space Snifferem i wykrył tylko 35GB, więc co z tymi pozostałymi ~40GB? Macie jakiś pomysł jak mogę dokładniej zbadać, co zabiera tyle miejsca?

PS. Space Sniffer miał zablokowany dostęp do około 20-30 folderów/plików. Da się mu jakoś przyznać dostęp do wszystkiego?

Komputer:
    Płyta główna ASRock Fatal1ty H87 Performance, H87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (H87 Performance)
    Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54570
    Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)
    Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 256 Bit HDMI, DP, DVI, BOX (GV-N760OC-2GD)
    Zasilacz SilentiumPC Deus M1 550W PSU 80Plus Bronze Modular 4xPEG SPC088

Temperatury karty, procesora i płyty 40C, w stresie 70C.
    Windows 7 32 bity, SP1
    Avast
  • Poziom 6  
    Zgadza się 1TB, 100GB na C (system). Nie miałem innego Windowsa pod ręką, w miarę możliwości postaram się go zmienić. Duża da to dodatkowe "odblokowane" 4GB?
  • Poziom 43  
    Pokaż zajętość dysku tym programem:
    http://www.soft-central.net/diskinfo.php
  • Poziom 16  
    Miałem taki sam problem :) Usunalem pliki tymczasowe (TEMP) przeskanowalem antywirusem i AdwCleanerem i śmiga do teraz :)
    Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    Zainteresowałem się ponownie tematem, bo z tych 26,1GB obecnie mam 18,6. W tym drugim wątku problemem były kopie zapasowe systemu, problem w tym, że nie wykonałem ani jednej kopii zapasowej. Seagate ST1000DM003 - Znikające miejsce na dysku C

edit: Jednak chodziło o stare punkty przywracania. Gdzie je mogę znaleźć i skasować? To by się w sumie zgadzało, bo przez jakiś czas miejsce się nie zmieniało, a dzisiaj był utworzony ostatni punkt przywracania i miejsce znikło.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Problemem nie są kopie zapasowe, tylko obszar przywracania systemu. Sprawdź jak dużo zajmuje Ci "ochrona systemu".
  • Poziom 6  
    Jak to sprawdzić?

Ok, znalazłem coś takiego.

Czyli wychodzi na to, że przywracanie systemu zajmuje mi 44GB? Jak zmniejszę ilość przeznaczonego miejsca do powiedzmy 10GB, to stare punkty automatycznie będą się usuwać?
  • Poziom 10  
    Dokładnie tak będzie. Jednakże obserwuj, czy ustawienia nie wrócą ponownie na 50%, gdyż miałem podobny problem opisany w tym wątku: Link
    Jesteś kolejną osobą która zgłasza ten problem.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Zajmuje 44GB, ale może zajmować do 49GB przy takich ustawieniach.
  • Poziom 6  
    slawento, jak zmniejszę ilość do 10GB, to automatycznie usunie mi to 33,67? Czy najpierw muszę ręcznie to usunąć klikając usuń i dopiero potem ustawić maksymalny limit dla punktów przywracania?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Jeśli zmniejszysz, to automatycznie usunie Ci starsze punkty przywracania nie mieszczące się w tym obszarze tak jak widzisz na moim przykładzie:
  • Poziom 6  
    OK, dzięki wielkie. Mogłem to po prostu sam sprawdzić przesuwając suwak... Po prostu nic nie chciałem namieszać. Ustawiłem na 15% dysku i automatycznie usunęło się jakoś ~30GB starych punktów. Będę obserwował, czy suwak sam się nie przesunie na domyślne 50%, tak jak pisałeś w tamtym wątku.