Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sanyo MEX-BT2800 - Ciemny panel radia

krys06 07 Sty 2015 03:08 720 2
  • #1 07 Sty 2015 03:08
    krys06
    Poziom 29  

Radio po włączeniu,nie wyświetla nic na panelu.Podświetlenie przycisków działa.Odtwarzacz cd sprawny.Jest fonia.Nie słychać stacji radiowych,antena podłączona.Reset radia nic nie zmienia.Auto: Peugot206 rocznik 2001.Auto kupione w Holandii;ww objawy radio już tak miało w chwili zakupu,poprzedni właściciel nie potrafił wytłumaczyć powodu usterki radia.Posiadam instrukcję użytkownika (po polsku)proszę o pomoc ew,schemat radia.

0 2
  • #2 07 Sty 2015 20:34
    dzimi
    Moderator

Radio może mieć 2 usterki:
    - podświetlenie wyświetlacza
    - uszkodzenie tunera FM bądź pozostałych pracujących w układzie ( przełącznik sygnałów, procesor dźwięku)
    Bez otwarcia pomiarów będzie cokolwiek ciężko wyrokować. Jakiekolwiek pomiary?

0
  • #3 07 Sty 2015 21:19
    krys06
    Poziom 29  

Po podłączeniu zasilania,są następujące napięcia na złączu panela:patrząc od góry i licząc od lewej n4 - 3.35v
    n5 - 0.35v
    dolny rząd od lewej n1 - 3.35v
    n4 - 3.35v
    n5 - 0.35v
    Mierzone względem masy.CD po włożeniu płyty odtwarza prawidłowo,regulacja głośności prawidłowa.Wzmacniacz na TDA8588AJ/R1Cu.Procesor to:CXN1 404-3BDL.Wykonałem reset ustawień ,bez rezultatu.Po podaniu zasilania podświetlone wszystkie przyciski,panel ciemny,jako,że w "ciemno" nie mogę wykonać przełączenia na radio.Holender ,od którego auto kupiłem ,twierdził że "samo się tak stało",a jemu to nie przeszkadzało!
    Panel rozebrałem,przemyłem,złożyłem...dalej to samo.
    Po wyjęciu pcb,dokładnym przejrzeniu ,poprawieniu kilku "podejrzanych" lutowań,zmontowaniu wszystkiego...po podłączeniu zasilania,anteny - posiłkując się instrukcją użytkownika "na czuja" jest odbiór radia.Panel nadal ciemny.Nadal nie mam schematu,który to pozwoliłby na dokładną diagnostykę uszkodzonego elementu.

0
  Szukaj w 5mln produktów