Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zima i Prąd i Światło - Modyfikacja rękawiczek.

07 Sty 2015 05:12 948 4
  • Poziom 11  
    Cześć!

Z racji chwili czasu która została mi do wyjścia postanowiłem podzielić się z wami moim pomysłem oraz prosić o pomoc.

Jak wszyscy wiemy już się zrobiło zimno... Wpadłem na pomysł zrobienia "multi rękawiczek".

Powinny one posiadać:

- Coś a'la Ogrzewanie Elektryczne;
    - Światła w palcach;
    -Muszą być w miarę wygodne;
    - W miarę bezpieczne ;)
    - ... (Jeszcze nie mam pomysłu co można by tu dopisać.)

Wiec mądry pomysłowy znalazł stare rękawiczki i pomyślał, że można by to było zrobić.

Ogrzewanie Elektryczne:

No właśnie tu zaczęły się schody; Wpadłem na pomysł podłączenia 2 koszyków na baterie 3V CR2023 i wyłącznika oraz jakiegoś drutu który by się pomału nagrzewał. Aczkolwiek moje pytanie czy przypadkiem nie spalę czegoś :P? + Przydało by się zrobić jakieś zabezpieczenie może jakiś MSwitch który domknie całość przy założonych rękawiczkach.

Diody Led w palcach:

Tak jak tutaj w sub temacie ;) . Pomysł się zrobił podczas wychodzenia w nocy bo strasznie ciemno, a do tego zamka bardzo ciężko trafić...

Co do Diody miałem pomysł aby podłączyć się do wcześniejszego układu. Ale po przemyśleniu wyszło na to że w sumie to fajnie jak by ona miała 2 tryby. Uruchamiane wyłącznikiem... Jeden był by ciągłego świecenia, a 2 to tak na kondensatorach. Coś w trybie Flash.

Pytania do was:

Co myślicie o takim projekcie?
    Opłacało by się?
    Jak zrealizować takie miganie diody? - A jeśli już na kondensatorach to jakich i jak abym przy dotknięciu się nie "Umarł" (Żarcik) :| A dokładniej, aby się mi nic nie stało.
    Czy bezpieczny pomysł z takim drutem?

Jeśli ktoś tu dotarł to proszę o pomoc i ocenę was elektrodowiczów.
    Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to proszę o napisanie.

Z góry dziękuję i Pozdrawiam!
    Pomysłowy ;)

• Poziom 43  
    Twój pierwszy problem to zasilanie.
    Wydajność prądowa baterii jakie sugerujesz jest marna, o ile nadają się do LED o tyle jako zasilanie czegokolwiek jako "grzałki" to tym nie widzę.
    Dwa: ekonomia i praktyczność. Baterie trzeba będzie wymieniać - mądrzej ładować. Więc jeśli już to kierunek na ogniwa Li-Pol.
    Trzy: cokolwiek miałoby służyć jako grzałka ( pomijam co by to miało być ) musiałoby być wszyte w warstwy materiału tak żeby nie parzyć skóry.

Pomysłowy napisał:
    Jeden był by ciągłego świecenia, a 2 to tak na kondensatorach. Coś w trybie Flash.

Pytanie: po co?

A teraz żeby pokazać że koła nie wymyśliłeś wpisz na allegro: Rękawiczki Grzejące Na USB - koszt 9,99 + wysyłka
    Możesz sobie kupić - rozmontować i zobaczyć jak to działa. Wyjdzie taniej niż miałbyś sam sobie zrobić.
    Na Twoje potrzeby edukacyjne wystarczy zmienić sposób zasilania na np. ogniwa AA

Można również kupić porządne rękawice zimowe z ogrzewaniem ale koszt to już ponad 200 zł.
  • Poziom 11  
    Koła nie wymyśliłem ale pomysł to pomysł ;)

Wiem, że coś takiego istnieje, aczkolwiek pomyślałem, że mógłbym sam takie coś wykonać...

Li-Pol - Hmm... a jak kolega myśli jaki by on musiał być? Oczywiście pamiętając, że jeden na jedną rękawiczkę ;)

marek216 napisał:
    Trzy: cokolwiek miałoby służyć jako grzałka ( pomijam co by to miało być ) musiałoby być wszyte w warstwy materiału tak żeby nie parzyć skóry.

Tak wiem pomyślałem o tym ;)

W sumie nie wiem tak jakoś wpadło... Ale w sumie fajnie by było coś takiego mieć.

Po za tym to w sumie też satysfakcja, że zrobiło się coś samemu, z poradami ale samemu.
  • Specjalista elektronik
    Dobrze byłoby określić, jaka moc jest potrzebna (to zależy od rękawiczek i wymagań użytkownika), i przez jaki czas - z tego będzie można wyliczyć potrzebną pojemność akumulatora. Przypuszczam, że taki z telefonu komórkowego wystarczy na 20 minut. Można też grzać chemicznie - zobacz np. Wykonanie podgrzewanych rękawiczek.
  • Poziom 11  
    Hmm... Interesujące... Pomyślę...