Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clio2 ph3 - zablokowane immo po 2 dniach postoju

stolarek_1988 07 Sty 2015 08:52 894 3
  • #1 07 Sty 2015 08:52
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Hej,

Problem wkurzający i irytujący bo rano mi zblokowało immo.

W poniedziałek (przedwczoraj) normalnie samochód palił od strzała - 2-3 sekundy pracy rozrusznika max i silniczek hulał.

Dzis rano zastałem po włozeniu i przekręceniu kluczyka moim oczom ukazała się paląca się czerwona dioda - brak odblokowania immo. Pompy paliwa nie słychać.... Generalnie lipa jak się patrzy - w szczególności przed wyjsciem do pracy.

Sprawdziłem na obu kluczykach - zero reakcji a kluczyki sprawne na 100%, bo jeżdżę naprzemiennie na obu.

Centralny zaskoczył, a pierwsze 2-3 sekundy zanim odetnie rozrusznik i pompę kręci bez kłopotu.

W nocy było dośc zimno z -11 stopni mogło byc na podwórku. Obstawiam, zę w wyniku mrozu gdzies się rozpiął obwód odpowiedzalny za rozpoznanie klucyzka (pętla immo wokół stacyjki).
    Wróce do domu to sprawdzę, ale może pojawia sie w ciagu dnia inne rady? Może w Łodzi ktoś może podjechać na szybką diagnostykę bo ma kompa (CLIP)?

Na razie odpiłąem akumulator - to może się do wieczora zresetuje....

0 3
  • #3 07 Sty 2015 12:37
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Ja też wątpię, tylko jedyne co przychodzi mi do głowy, to właśnie pętla przy stacyjce.
    Nie wiem jak dalej przebiegają wiązki. Renault ma immo zaszyte w dwóch modułach. Część w UCH a część w ECU.

Poza tym jak immo nie rozpozna kluczyka lub coś jest nie tak, to miga diodka jak szalona, a w moim przypadku zapaliła się na stałę i trochę zgłupiałem.

0
  • #4 15 Sty 2015 14:51
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Pozatym wątpie że się samo naprawi.

Zapomniałem napisać, że fianł tematu był taki:
    Wymieniony AKU na backupowy (starszy ale sprawny) - nie pomogło
    Wyczyszczone wszystkie kostki które znalazłem - nie pomogło
    Wyczyszczone klemy - nie pomogło
    Doładowany AKU - nic
    Wkurzony zacząłem kręcić silnikiem na pałę - wkłądałem kluczyć i przekrecałem, łapała rozrusznik na te 3-4 sekundy i tak co chwila.....

Próba nasta i samochód zapalił od strzała. Teraz pali bez najmniejszego problemu....

0
  Szukaj w 5mln produktów