Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS K70I - problem z uruchomieniem i przywroceniem systemu

Tanivupo 07 Sty 2015 12:26 1053 10
  • #1 07 Sty 2015 12:26
    Tanivupo
    Poziom 5  

Witam
    W dniu 5 stycznia laptop został wyłączony normalnie, następnego dnia przy próbie włączenia zaczął się problem - podczas ładowania systemu , ładował się i nic więcej , po jakimś czasie uruchomił się ponownie i znów to samo.
    Postanowiłem przywrócić system klawiszem F9, gdy skończył się ładować biały pasek pod napisem Windows is Loading files.... pokazał mi się szary ekran i kursor z myszki i na tym koniec nic się nie dzieje ani nie ładuje a z tego co wiem powinien pokazać się wybór języka i dalsze opcje przywracania systemu.

z góry dziękuje za pomoc

0 10
  • #2 07 Sty 2015 13:28
    elessar87
    Poziom 33  

Pobierz Parted Magic i nagraj na płytę. Bootuj z niej komputer. Uruchom program GSmartControl i wstaw SMART dysku. Jeśli z dyskiem będzie wszystko w porządku to na płycie masz też Memtest. Uruchomisz go z pierwszego ekranu przy bootowaniu z płyty.

0
  • #3 07 Sty 2015 13:29
    Wiktor2002ZPL
    Poziom 16  

Masz dysk z systemem?

0
  • #4 08 Sty 2015 15:50
    Tanivupo
    Poziom 5  

Wiktor2002ZPL - tak na dysku jest system bo już kiedyś za pomocą F9 go przywracałem.

Co do Parted Magic pobrałem i nagrałem obraz ISO na płytę , w BiOSie ustawiłem jako pierwszy CD/DVD jednak nie uruchamia mi się z tej płyty ten Parted Magic

0
  • #5 08 Sty 2015 16:00
    elessar87
    Poziom 33  

Tanivupo napisał:
    nagrałem obraz ISO na płytę

Masz teraz na płycie pojedynczy plik .iso?

0
  • #6 08 Sty 2015 16:03
    Tanivupo
    Poziom 5  

Nie, na płycie są 2 foldery

Edit: podczas kolejnej próby odpalenia Parted Magic i nie odczytania płyty, uruchomił się dysk tym razem wszystko przebiegło jakby gdyby nic się nie stało i aktualnie przywraca mi się system.

Czym to mogło być spowodowane że nic się nie działo a nagle wszystko chodzi normalnie.

0
  • #7 08 Sty 2015 20:09
    elessar87
    Poziom 33  

Dyskiem chociażby. Jeśli przywracanie systemu zakończy się powodzeniem zainstaluj program CrystalDiskInfo i wstaw screen głównego okna programu. Rozciągnij okno aby widoczne były wszystkie atrybuty.

0
  • #8 10 Sty 2015 00:04
    Tanivupo
    Poziom 5  

Screen z CrystalDiskInfo

ASUS K70I - problem z uruchomieniem i przywroceniem systemu

0
  • #10 11 Sty 2015 06:59
    Tanivupo
    Poziom 5  

Laptop narazie dziala okej , co do "zerowania" dysku chyba bede musial poszukac kogos kto juz to robil zeby samemu nie narobic jakis problemow .
    Czy po wyzerowaniu dysku i pozniejszym przywroceniu systemu z plyty recovery ten system bedzie ponownie na dysku by w razie czego byla mozliwosc przywrocenia za pomoca F9 ?
    Prrzepraszam za brak polskich znakow ale pisze z telefonu , dziekuje za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi.

0