Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Matiz Friend 0,8 1999r. - brak podgrzewania tylnej szyby

07 Sty 2015 14:31 1251 9
  • Poziom 6  
    Witam,
    Wiosną ubiegłego roku kupiłem Matiza, wszystko git dopóki nie nadeszła zima. Brak ogrzewania tylnej szyby jest bardzo irytujący. Tylna szyba się zaparowuje i zamarza od środka (przednia w sumie też ale z tym razi sobie dmuchawa i szmatka). Przed rozpoczęciem jazdy muszę ją skrobać z obu stron, często zaparuje w trakcie jazdy i nic z tym nie mogę zrobić. Szyba nie posiada ścieżek grzewczych. Nigdy nie posiadała. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Chciałbym uniknąć wymiany całej szyby. Proszę o pomoc.
  • Poziom 19  
    Coś tu nie tak skoro nie ma ścieżek grzewczych, w tym roczniku? Może szyba strugana. Matiz od nowości w posiadaniu?
  • Poziom 6  
    Nie od nowości ale kupiony od zaprzyjaźnionego sąsiada. Nigdy nie miał podgrzewanej tylnej szyby.
  • Poziom 19  
    Są preparaty na takie problemy ale krótkotrwale to pomoże. Anty-para np, zapobiega parowaniu szyb, ale przy ujemnych temperaturach na nie wiele się zda gdyż różnica temperatur i tak zrobi swoje, w kabinie ciepło na zewnątrz mróz z czasem ponownie zajdzie szronem.
    Zobacz szybę wokół klapy czy nie było nic rzeźbione.
  • Poziom 6  
    Co to znaczy "rzeźbione" ? A nie istnieje np. jakaś folia ze ścieżkami którą można by przykleić na szybę? Albo coś w tym stylu?
  • Poziom 19  
    Do lusterek są maty grzewcze ale do szyb wątpię. Nie spotkałem jeszcze nic takiego. Jedynie wymiana szyby+doprowadzenie zasilania do szyby jeśli auto nie posiada takiego.
  • Poziom 6  
    Ok dzięki. Czy ktoś ma inny pomysł?
  • Poziom 43  
    Kup farelkę 12V i ustaw na środek tylnej szyby.

Najtaniej kupić całą tylną klape bo szyba klejona.

Szyba tylnia nie grzana to polski wynalazek, dopóki matizy były z korei KLA vin to i szyby miały grzane.
    Potem tylko wypasione Polskie --SUP vin --wersje miały grzaną szybe i tylną wycieraczke oraz otwieranie tylnej klapy z kabiny kierowcy.
  • Poziom 6  
    Mój Matiz jest z serii KLY vin i ma wycieraczkę, nie ma podgrzewanej szyby i nie mogę otworzyć tylnej klapy z kabiny kierowcy. Bardzo proszę o jakieś sugestie
  • Poziom 19  
    Jak już chcesz mieć szybę ze ścieżkami do grzania to niestety ale musisz kupić i wymienić albo klapę jak kolega wyżej pisze, bo nic nie wykombinujesz albo kupić sobie właśnie farelkę i postawić na półce przy szybie. To już Twoja decyzja czy wyciągniesz parę groszy z kieszeni.