Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pokój. - Zero wentylacji w pokoju. Zaduch + dużo kurzu.

Vaxon300 07 Jan 2015 16:39 2514 3
 • #1
  Vaxon300
  Level 2  
  Witam, mam problem.
  Mieszkam w pokoju, w którym mam bardzo duży problem z kurzem. Posprzątam generalnie pokój, jednakże na 2 dzień często i gęsto widzę kurze, takie koty, jakbym nie sprzątał przez kilka dni co najmniej.
  W pokoju też bardzo często czuć zaduch, szczególnie z rana, jednak różnica jest taka, że jest on bardziej intensywny w porównaniu z innym pokojem, który posiada kratkę wentylacyjną i ta wentylacja działa (ostatnia sprawdzana była).
  Ja u siebie w pokoju, nie mam ŻADNEJ KRATKI wentylacyjnej, ani otworu. Jakby nie było to w ogóle robione, albo może zamurował ktoś. Mój pokój otoczony jest jeżeli chodzi o ściany (są 4)
  1 ściana to ta z oknem,
  2 ściana jest na korytarz w mieszkaniu
  3 ściana na korytarz na klatce schodowej 4 ściana oddziela mój pokój z kuchnią.
  Czy jest możliwe wykonanie sensownej wentylacji, bo tak się czasami żyć nie da.
  Oraz kwestia kurzu, czy brak wentylacji może to powodować ? Bo tak naprawdę kurz jest wszędzie nawet w powietrzu i skoro nie ma jak uciec, opada na ziemię. Tak mi się wydaje. Czy też może wiek mieszkania (na pewno przez 10 lat nie było żadnego remontu) się do tego przyczynił ?
  Może wymiary się przydadzą tego pokoju:
  długość - ok 4,3m;
  szerokość - ok 2,2m;
  wysokość- ok 2.8m.
  Mieszkanie w kamienicy.
  Dodałem szkic poglądowy mojego pokoju.
  Proszę o rzeczową i fachową pomoc.
  Z góry dziękuję :)
 • #2
  stanislaw1954
  Level 43  
  Jeśli pokój styka się z kuchnią poprzez ścianę, to może istnieje możliwość podłączenia się do wentylacji w kuchni. Rozeznaj w której ścianie są przewody kominowe.
 • #3
  Vaxon300
  Level 2  
  Dziękuję za odpowiedź, jednak ciężko aby była taka możliwość, bo owszem ściana styka się z kuchnią, lecz ta ściana od strony kuchni jest "goła", jest tam blat i pusta ściana, dopiero po drugiej stronie kuchni mam okap i tam by była możliwość, jednak kuchnia by musiała być odwrócona a to raczej nie możliwe. Czyli pozostaje mi czekać, aż się wezmę w garść z generalnym remontem mieszkania i wtedy wykombinować coś w tej kwestii ?
 • #4
  chisel
  Level 27  
  Zamontować nawiewniki okienne.