Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5720 ZG - Brak reakcji na stery,obraz podzielony na6czesciGF8400M GS

07 Sty 2015 17:17 663 2
  • Poziom 18  
    Witam.
    Laptop Acer Aspire 5720 ZG.
    Ramy 4 GB
    Procesor Intel Core 2 Duo T7300
    Karta Graficzna Nvidia GeForce 8400M GS 256MB
    System Windows 7 64 bit.
    Problem pojawił się nagle (2 razy tak się stało) obraz był wygaszony (czarny) po ruszeniu myszką nie było żadnej reakcji (zawiecha).
    Trzeba było laptopa wyłączyć ręcznie.
    Po włączeniu sterowniki od karty graficznej były widoczne w menedżerze urządzeń ale objawy były takie jakby ich nie było czyli nie było ikonki obok zegarka opcji w menu myszy, brak ustawień Aero.
    Po odinstalowaniu ręcznym, wyczyszczeniu rejestru i całego komputera zainstalowałem na nowo pobrane ze strony Nvidia.
    Ku mojemu zdziwieniu obraz na laptopie stał się taki jak na zdjęciu-podzielony na 6 małych części.
    Normalnie używam zewnętrznego monitora LG po przez wyjście VGA.
    Miałem tez tak że komputer zawiesił się na logo ładowania windowsa.
    Odinstalowanie sterowników pomogło włączyć windowsa.
    Jak sterowniki są zainstalowane (teoretycznie) to na monitorze zewnętrznym nie ma ikonki koło zegarka, efektu AERO itp itd a w menedżerze urządzeń mam czasami kod 43.
    Czyżby karta graficzna już kończyła swój żywot?
    Jak mam rozwiązać swój problem?
    Acer Aspire 5720 ZG - Brak reakcji na stery,obraz podzielony na6czesciGF8400M GS
  • Poziom 15  
    Uszkodzona karta graficzna.

Wymiana uszkodzonego układu BGA.
  • Poziom 16  
    Niestety , grafika kończy swój żywot. Żadnych wizyt w piekarniku karcie nie funduj bo sprawę pogorszysz . Grafikę możesz wymienić lub wymienić jej układ BGA. Dziwi mnie ze teraz tak masowo zaczely one siadać. Najbezpieczniej będzie tak :
    Zanieś laptopa do zaufanego serwisu . Jeśli zaproponują reballing powiedz od razu nie .