Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Ducato III 2012 podłączenie kamery cofania

bartosz750 07 Jan 2015 19:57 15900 14
    bartosz750
    Level 8  
    Witam.
    Mam mały problem z kamerą cofania w Fiacie Ducato.
    Do monitora od kamery idzie kabel, który pasuje do gniazda na monitorze.
    Z drugiego gniazda na monitorze wychodzi kabel, który ma cztery przewody o kolorze:
    brązowy
    niebieski
    biało-zielony
    czarno-fioletowy.
    Z tego co wiem to jest zasilanie i teraz pytanie,
    MOŻE MA KTOŚ JAKIŚ SCHEMAT, GDZIE TO PODŁĄCZYĆ I JAK?
    Kamera jest oryginalna od tego Fiata.
    dabu
    Level 32  
    Ducato nie ma fabrycznie kamery cofania, nie wiadomo co tam masz dołożone, pokaż zdjęcia to pomożemy. Chociaż nazwę tego czegoś.
    bartosz750
    Level 8  
    witam jak nie ma oryginalnie kamery cofania
    kamera jest razem ze swiatłem stopu z tyłu nad drzwiami
    a monitor pod półka na podsufitce
    dabu
    Level 32  
    Odkąd pracowałem w fiacie, to nie widziałem kamery fabrycznej, wszystko było dokładane, nawet w Elearnie nie ma schematów i wzmianki na temat kamery cofania.
    dabu
    Level 32  
    Węzeł ekranu wielofunkcyjnego M172 otrzymuje zasilanie, przerywane w fazie uruchomienia (INT/A), na styku 3 konektora A, natomiast do styku 4 tego konektora połączona jest masa środkowa deski rozdzielczej C022.

Ta linia zasilania zabezpieczona jest bezpiecznikiem F31 w skrzynce bezpieczników pod deską rozdzielczą B002.

Na styku 1 konektora A węzeł ekranu wielofunkcyjnego M172 otrzymuje sygnał predkości “VSO”, konieczny dla przerwania funkcji po przekroczeniu wstępnie ustalonej prędkości (18 Km/h); ten sygnał przesyłany jest ze styku 17 konektora C Body computer M001.

Na styku 2 konektora A węzeł ekranu wielofunkcyjnego M172 otrzymuje natomiast sygnał włączonego biegu wstecznego.

Konektor B w M172 przystosowany jest do połączenia z telekamerą tylną K151. A zwłaszcza:

styki 2 i 3 konektora B w M172 otzrymują sygnał wideo z telekamery. Ekran jest połączony odpowiednio ze stykiem 1 konektora B w M172;
    styki 5 i 6 konektora B w M172 dostarczają odpowiednio zasilanie i masę do telekamery. Ekran jest połączony odpowiednio ze stykiem 4 konektora B w M172.
    bartosz750
    Level 8  
    witam
    ok ale jakby tak jaśniej
    bo i z elektryką nie za wiele ma do czynienia
    pozdrawiam i dziekuje
    dabu
    Level 32  
    Kostka B to ta 6 pinowa, natomiast A analogicznie 4 pinowa.
    W kości A:
    4 pin to masa
    3 pin to zasilanie, łączy się z pinem 14 złączki B w skrzynce bezpieczników
    1 pin łączy się z pinem 17 złączki C w body
    2 pin łączy się z pinem 7 złączki E w skrzynce bezpieczników

M1- Body Computer
    B2- Skrzynka bezpieczników
    Fiat Ducato III 2012 podłączenie kamery cofania
    pkamila
    Level 2  
    Witam mam pytanie do Dabu bo widzę że jest w temacie ,
    chodzi mi o tą samą kamerkę co koledze tylko oznaczenie styków przy kamerce ?
    dabu
    Level 32  
    dabu wrote:
    styki 2 i 3 konektora B w M172 otzrymują sygnał wideo z telekamery. Ekran jest połączony odpowiednio ze stykiem 1 konektora B w M172;
    styki 5 i 6 konektora B w M172 dostarczają odpowiednio zasilanie i masę do telekamery. Ekran jest połączony odpowiednio ze stykiem 4 konektora B w M172
    dabu wrote:
    Kostka B to ta 6 pinowa, natomiast A analogicznie 4 pinowa.
    W kości A:
    4 pin to masa
    3 pin to zasilanie, łączy się z pinem 14 złączki B w skrzynce bezpieczników
    1 pin łączy się z pinem 17 złączki C w body
    2 pin łączy się z pinem 7 złączki E w skrzynce bezpieczników

Wszystko wyżej napisane jak byk.
    bartosz750
    Level 8  
    witam i przepraszam za ciszę
    wszystko działa ,temat został ogarnięty
    dziekuję i pozdrawiam
    pkamila
    Level 2  
    Witam i przepraszam że zadałem nie precyzyjne pytanie, już mówię o co mi chodzi i zaznaczam że chodzi o najnowsze ducato. Dokupiłem do niego kamerkę i radio (wszystko org.) z kamerki wychodzi
    kostka 8 pin z czego 6 jest w użyciu a dwa wolne, a w radiu tak samo (udało mi się kupić to radio z częścią instalacji mi. z kostką o której mówię do podłączenia kamerki ) jest 8 pin z czego 6 w użyciu
    różnią się tylko kolorem dwa piny na wyjściu kostki z radia dwa dają napięcie jeden 12v a drugi 3v
    jeden czarny jest grubszy myślę że to na wizję i taki sam jest w kamerce. proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    pkamila
    Level 2  
    Mam ten sam problem i pytanie czy ogarnołeś temet ???
    bartosz750
    Level 8  
    witam
    co do kamery to jak najbardziej temat został ogarnięty
    działa i jest ok.
    pozdrawiam i dziekuję za pomoc
    bartosz750
    Level 8  
    witam .mam zapytanie jest możliwość poprawienia jakości dzwięku w zestawie głośnomówiącym fiat ducato 2012 rok
    słychać jak cie mogę ale do mikrofonu trzeba krzyczeć żeby ktoś mnie słyszał .
    jest możliwość poprawy tej sprawy?????
    dziękuję za pomoc