Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna EHL7640FOK

07 Sty 2015 20:52 4182 6
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z ww. płytą indukcyjną. W dniu dzisiejszym podłączyli mi prąd do budynku i w końcu elektryk mógł mi ją podłączyć do siły.
    Po podłączeniu i wciśnięciu przycisku power płyta się załącza i po kolej świecą się wszystkie cyferki od prawej do lewej górne 88 pola 18 po czym się wyłącza. Jeśli się już ją uda załączyć to pokazują się same zera nad polami, miga i cały czas coś pstryka i albo się sama wyłączy albo i nie. Można ustawiać wszystkie opcje na suwakach itp. Płyta jest na gwarancji. Moje pytanie brzmi - czy coś jest z podłączeniem nie tak czy coś z płytą ?
    Dziękuję z góry za szybką odpowiedź
  • Specjalista AGD
    robq napisał:
    czy coś jest z podłączeniem nie tak czy coś z płytą

I to, i to. Jakieś pomiary by się przydały. Dokumentacja zdjęciowa sposobu przyłączenia. A tak - to tylko wróżenie z fusów :|
  • Poziom 10  
    W takim razie podaję dokładnie co i jak.
    Tak wygląda tabliczka na płycie oraz samo podłączenie.

Płyta indukcyjna EHL7640FOK Płyta indukcyjna EHL7640FOK

Zmierzone napięcia na podłączonych do płyty kablach:
    Kabel czarny - 220V
    Kabel brązowy - 220V
    Kabel niebieski -220V
    czarny + niebieski - 400V
    żółto/zielony - 0
    biały nie podpięty pod płytę -220
    Napięcia są minimalnie wyższe ale w granicach normy.
    Dzwoniłem dziś do serwisu zaczęli coś mówić o trybie demo (nie ma o tym wzmianki w instrukcji) ale ich sugestie wciśnięcia i przytrzymania power nie pomogły. Zresztą jeśli tak miałby wyglądać tryb demo to życzę powodzenia w sprzedaży. Jutro ma ktoś podjechać więc jak się sprawa wyjaśni to dam znać co i jak. Przy okazji dowiedziałem się na infolinii gdzie elektryk wbija swoją pieczątkę bo nie znalazłem takiego miejsca na dokumentach Electroluxa - na Fakturze VAT.
  • Specjalista AGD
    robq napisał:
    Jeśli Ci się kolory nie pomyliły to już jest źle.
    robq napisał:
    Kabel czarny - 220V
    Kabel brązowy - 220V
    Kabel niebieski -220V
    żółto/zielony - 0
    biały nie podpięty pod płytę -220

Względem jakiego punktu były te pomiary?
  • Poziom 10  
    Sorry mój błąd
    czarny + brązowy - 400V
    Pomiary były robione na podłączonej kostce widocznej na zdjęciu.
  • Specjalista AGD
    robq napisał:
    Pomiary były robione na podłączonej kostce widocznej na zdjęciu.

Jedna końcówka miernika na N (teoretycznie niebieski przewód) ma być podczas pomiarów :idea: Podejrzewam, że jedna z faz "pływa".
  • Poziom 10  
    Witam
    Był dzisiaj serwis. Płyta wzrokowo podłączona była prawidłowo, napięcia OK, ale jak serwisant obciążył którąś z faz + N to było wielkie nic. Podpiął płytę pod N z gniazdka i płyta zaskoczyła od razu. Okazało się, że błąd elektryka na skrzynce nie podłączył przewodu N, do listwy. Sprawdzał 2x, wczoraj na moje pytanie czy wszystko jest OK od strony elektrycznej i czy mogę wzywać serwis usłyszałem OK. Wezwanie bezpodstawne 167 zł wysłano do gwaranta.