Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik od wycieraczek samochodowych

07 Jan 2015 21:36 1497 4
  • Level 8  
    Witam,
    potrzebuje podłączyć silnik od wycieraczek samochodowych pod zasilanie zewnętrzne (zasilacz) do tego potrzebuje dość sprawną regulację obrotów tym silnikiem.
    Jaki zasilacz mam kupić do takiego silnika ile A powinien mięć aby to wszysko działało dodam że silnik będzie kręcił bębnem który będzie ważył około 2kg co nie wydaje mi się dużym obciążeniem dla takiego silniczka.
    kolejna sprawa to regulator obrotów czy takie coś spełniło by swoje zadanie w takim układzie ? http://allegro.pl/regulator-obrotow-do-silnika-dc-12-24v-25a-i4922731084.html
    PS. chyba że ktoś z was poleci mi jakiś silniczek wolnoobrotowy który będzie mniejszy od silniczka od wycieraczek a również da rade kręcić czymś takim.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 30  
    W takich napędach uwzględnić należy raczej moment bezwładności i tarcie w łożyskowaniu niż masę. Pochwal się też z jakiego pojazdu ten silniczek i co konkretnie będzie nim napędzane. Regulator z linku który podałeś (wbrew regulaminowi) może być zasilany wg sprzedawcy tylko z akumulatora.

W tym temacie brałem udział w oftopiku na ten temat. Zobacz posty od 21 do 35.
  • Level 8  
    Silnika jeszcze nie mam najpierw chciałem się dowiedzieć czy jest sens składać taki zestaw czy nie łatwiej kupić silniczek bardziej do tego przystosowany. Zasada działania tego urządzenia co mam do zrobienia wygląda tak że silniczek bęzie zamocowany do ramy po przez dorobioną ośkę napęd będzie przeniesiony na bęben wykonany z plexi i musi się on obracać dość płynnie wraz z regulacją obrotów .
  • Level 20  
    Może kolega robi młynek kulowy do prochu :P ?
  • Level 8  
    nie nie :) myślę jak najlepiej opisać to co mam zamiar zrobić aby nie było większych niejasności..może zacznę od wstępnej obrazowej konstrukcji Silnik od wycieraczek samochodowych
    myślę że obrazowo już coś widać zarys całej konstrukcji teraz potrzebuję dobrać do tego komponenty które muszą być dość małe i wiadomo muszą spełniać swoją funkcje prosił bym własnie o pomoc w dobraniu odpowiednich rzeczy do zrobienia owego urządzenia potrzebuję:
    1. silnik najlepiej 12v który da się sprawnie regulować obrotami bez większych problemów i który idzie podłączyć bezproblemowo pod zasilacze dostępne na rynku.
    Silnik będzie obracał bębnem który max będzie ważył 3kg.Silnik musi być wolno obrotowy(średnica bębna będzie 25cm więc wydaje mi się żę obroty nie mogą być większe niż 50obr/min)
    2.regulator obrotów który będzie płynie regulował obrotami
    3.Zasilacz dobrany pod parametry silnika.
    myślę że kwota którą moge przeznaczyć na to wszystko to około 250 - 300 zł