Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Compaq Presario CQ57-313SW - Temperatura krytyczna procesora. Jak zmienić?

ciupaj 07 Jan 2015 21:38 1170 4
 • #1
  ciupaj
  Level 10  
  Mam problem. Mój laptop przechodzi w stan uśpienia co 5 - 10 minut z powodu przekroczenia krytycznej temperatury procesora. W rzeczywistości temperatura jest OK (około 40-60 stopni C) lecz prawdopodobnie czujnik temperatury fiksuje bo daje piki o 40 stopni do góry które trwają około sekundy i spadają z powrotem ale to wystarczy aby system usypiał laptop. Nie da się pracować na tym sprzęcie. Gdybym mógł punkt krytyczny ustawić na powiedzmy 110 stopni miałbym spokój. Czy ktoś wie jak i gdzie to zrobić. Bios mam ubogi i tam nic takiego nie ma. Załączam screeny z błędu i monitoringu temperatury
  HP Compaq Presario CQ57-313SW - Temperatura krytyczna procesora. Jak zmienić? HP Compaq Presario CQ57-313SW - Temperatura krytyczna procesora. Jak zmienić? HP Compaq Presario CQ57-313SW - Temperatura krytyczna procesora. Jak zmienić? HP Compaq Presario CQ57-313SW - Temperatura krytyczna procesora. Jak zmienić?
 • #2
  anet870
  Level 26  
  Wartość 110 stopni nie jest możliwa do ustawienia w żadnym tego typu sprzęcie gdyż jest to temperatura zdecydowanie za wysoka. Sprawdź temperatury speedfanem i occt po czym pokarz screeny.Pochwal się dokładniej modelem laptopa a przede wszystkim procesorem np. przy użyciu cpu-z. Laptop był czyszczony,konserwowany?
 • #3
  ciupaj
  Level 10  
  Laptop wyczyszczony rozebrany do zera, wymieniona pasta na procesorze. Temperatura rzeczywista pracy jest na prawdę OK, nie dmucha gorącym powietrzem skoki temperatury to tylko piki błędów, albo czujnika, albo jakiegoś algorytmu. Chciałbym dostać się do procedur ACPI, żeby nie wyłączał kompa przy przekroczeniu temperatury. Spali się, to trudno, ale jestem pewien, że nic mu nie będzie, bo nie gram w gry, ani nie obciążam mocno sprzętu. Może ktoś pomóc?
 • #4
  Adam0018
  Level 11  
  Zaktualizuj BIOS. Miałem kiedyś taki problem, że temperatura w rzeczywistości była 40 stopni, a BIOS i inne programy pokazywał ponad 60 i dodatkowo wentylatory działały jak głupie. Po aktualizacji BIOS'u temperatury były wyświetlane normalnie, a radiatory zwolniły o 80%.

  Link do najnowszego BIOS'u:

  Link
 • #5
  ciupaj
  Level 10  
  Aktualizowałem już ten bios - bez efektu. :( Próbowałem już wszystkie dostępne wersje Biosu dla tej płyty.