Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

neostrada - Szybki internet a wolne pobieranie

07 Sty 2015 23:59 2139 12
  • Poziom 8  
    Witam, kieruję się do was z małym, a może dużym problemem :( Otóż od dzisiaj jestem użytkownikiem neostrady do 10 mb, na stronie speedtest.net wyniki wyglądają tak :
    ping 29
    download 9.92Mb/s
    upload 0.91Mb/s
    a pędkość pobierania plików z różnych serwisów nie przekracza 300 kB/s oraz filmy na Youtube ładują się bardzo wolno. Gdzie powinienem szukać problemu ?
    Dodam, że wcześniej korzystałem z internetu radiowego przy którym nie miałem z tym kłopotu.

Dane z lini :
  • Poziom 21  
    czyli łącze OK jak sprawdzasz prędkość pobierania?
  • Poziom 8  
    pobierając pliki z Tarnow.net.pl, chomikuj
    Może to istotne, przed podłączeniem internetu, linia telefoniczna nie była używana kilkanaście lat.
  • Poziom 21  
    A jak pobierzesz Tu

Dodano po 3 [minuty]:

Zauważyłem że masz połączenie po wi-fi, podłącz kabel i sprawdź.
  • Poziom 8  
    nadal to samo :( a moze jakis związek z tym mają RS i HEC ? o momentu robienia screenshoota minęło 20 minut, a mają się one tak :
    Niekorygowalne Błędy RS: 1174
    Błędy HEC: 456

Dodano po 3 [minuty]:

Po kablu pobieranie wynosi 1200kB/s
  • Poziom 21  
    Skoro masz to łącze od dziś, to testuj i sprawdzaj co się da i dzwon do orange ze jest coś nie tak.
    EDIT
    czyli po kablu jest OK, o ile jednostki dobrze podałeś.
  • Poziom 8  
    Ale po kablu pobieranie jest takie jakie być powinno, może w modemie trzeba coś specjalnie skonfigurować na wifi ?
  • Poziom 21  
    Może słaby sygnał, może QOS właczony, nie wiem ty masz dostep do niego przejrzyj ustawienia.
  • Poziom 8  
    Siła sygnału jest bardzo dobra, modem znajduje się w tym samym pokoju co laptop, o to standardowe i obecne ustawienia :
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Ustaw kanał(chanel) na jakiś którego nie ma w okolicy, sprawdz laptopem jakie sa sieci i na jaich kanałach, separacja 5 kanałow powinna byc, przejrzyj opcje gdzie jest "AUTO" sam powinienes cos wywnioskować, zmień "Bandwidth na "40MHz" resztą sam się pobaw bo ja nie miałem z tym modemem do czynienia.
    EDIT
    Problem z tematu wydaje mi się rozwiązany :-)
  • Poziom 8  
    Dałem radę na laptopie w właściwościach sieci bezprzewodowej zmieniłem tryb szyfrowania z AES na TKIP i wszystko pięknie śmiga :) Dziękuję Ci bardzo za poświęcony czas :) gdyby nie ty nie pomyślał bym że to ma związek wifi :) mam nadzieję, że mogę Ci się jakoś odwdzięczyć.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    A i tu mnie masz, zapomniałem o szyfrowaniu ze czasem jaja robi przy wi-fi.
    Najważniejsze, że problem Ci się rozwiązał.
  • Poziom 8  
    W takim razie jeszcze raz Wieelkie Dzięki :)
    Myślę, że temat można zamknąć.