Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II - Pilot sterowania radiem. Na jakiej zasadzie działają guziki?

08 Sty 2015 00:12 1392 3
  • Poziom 18  
    Witam,

Chciałem wykorzystać jeden z przycisków pilota (mianowicie source) do odbierania telefonów w zestawie głośnomówiącym. Wiem, że jest tam w środku jakaś matryca i nie da się po prostu podpiąć pod guzik.
    Wymyśliłem, że wstawię tam mikrostyk i pociągnę od niego kabelki do zestawu. Pytanie tylko w jaki sposób działa przycisk w tym pilocie? Coś tam się zwiera pod naciskiem? Chciałbym aby działał tylko mikrostyk a funkcja starego przycisku była nieaktywna. Jak to najłatwiej zrobić?

Renault Laguna II - Pilot sterowania radiem. Na jakiej zasadzie działają guziki?
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Gumki przewodzące, tak samo działa klawiatura w każdym pilocie rtv
  • Poziom 43  
    W obudowie jest dużo miejsca więc dodaj jakiś przycisk gdziekolwiek w nim.
  • Poziom 18  
    carrot napisał:
    Gumki przewodzące, tak samo działa klawiatura w każdym pilocie rtv

Czyli jak wywalę tą białą gumkę i w to miejsce zamontuję microwłącznik to podczas nacisku plastikowego przycisku na ten włącznik nie będzie mi się włączać w radiu source?

Znalazłem taki płaski mikrostyk stosowany chyba w kartach renault i planuję go zamontować.