Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PB - GPU Skoki temperatury - BSOD

goush.fp 08 Jan 2015 02:14 750 0
    goush.fp
    Level 1  
    Specyfikacja:
    Laptop Packard Bell EasyNote TS11HR

Procesor: Intel Core i5-2410M 2x2.3-2.9Ghz
    GPU: NVIDIA GeForce GT 540M, 1GB VRAM + INTEL HD GRAPHICS
    Pamięć: 4GB DDR3 RAM

Witam, ostatnio borykam się z problemem z ogromnymi temperaturami na GPU. Zaczęło się od cudownego błędu nvlddmkm.sys - BSOD, podczas grania, całkiem spory czas temu. Zbagatelizowałem ten problem bo pojawiał się rzadko (podczas używania GPU NVIDIA). Ostatnio jednak podczas dużego obciążenia, występował coraz częściej. Przeszukałem internety i ustaliłem, że błąd z nvlddmkm.sys związany jest właśnie z kartą graficzną NVIDIA. Próbowałem najróżniejszych rozwiązań proponowanych na forach (głównie anglojęzycznych), z reinstalacją sterowników, zmianą na starsze, zmianą pliku nvlddmkm.sy_. Nic nie pomagało wpadłem więc na pomysł, aby rozkręcić laptopa i sprawdzić chłodzenie, tak zrobiłem. Wyciągnąłem wiatrak z radiatorem, zdjąłem pastę, wyczyściłem wszystko, nałożyłem ponownie pasta PACTUM PT-1. Zmontowałem wszystko. Uruchomiłem laptopa, obciążyłem go, nagle BSOD. W tym momencie ściągnąłem program MSI AfterBurner - monitorujący między innymi temp. na GPU. Ku mojemu zdziwieniu, w przeciągu jednej minuty temperatura skacze z 60 do 96 stopni (pomijam już fakt, że temperatura ok. 50 stopni przy wyłączonej karcie to chyba żadna rewelacja?). Przyłożyłem rękę do laptopa plastiki sa chłodne. Przyłożyłem do wylotu wentylatora, lekko ciepłe powietrze.
    Dodam jeszcze, że ostatnio siedziałem w pomieszczeniu bez podkładki chłodzącej, z kominkiem i wyłączył mi się laptop - przypuszczam, że za mocno w piecu hajcowałem.

Moje pytanie, co jest nie tak? Radiator walnięty? Źle nałożona pasta (dwa razy już rozkręcałem i nakładałem).
    Niepokoi mnie również ten ogromny skok temperatury na GPU. Jak to jest możliwe? Czy samo GPU nie ma jakiegoś zwarcia czy coś?
    Pozdrawiam i liczę na pomoc :)